Skocz do zawartości

Sheaffer Gift Collection 300 - warto?


Gość Andrew

Polecane posty

janykiel, zapewne tak było :)

 

Właśnie, takie małe pytanie. We wszystkich recenzjach tego pióra, które miałem okazję oglądać, w pudełku oprócz dwóch nabojów była instrukcja obsługi. W moim egzemplarzu jej nie ma. Czy osoby, które kupiły to pióro również nie otrzymały w zestawie instrukcji, czy może ja miałem pecha? :D

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

[...]

 

Podsumowując:

Jestem zadowolony z zakupu i będzie to moje podstawowe pióro. Jak oporządzę konwerter to przetestuję je na innych atramentach, ale przeczuwam, że wyniki będą równie dobre jak na naboju Sheafferowskim. 

 

A teraz fotka:

 

P1010638.JPG

 

phi, o co tyle krzyku, masz większą dłoń ode mnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Nie dostałem odpowiedzi na maila, więc zadzwoniłem i porozmawiałem sobie z przemiłą panią, która obiecała dosłać brakującą instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Mówiła, że jeszcze się porządnie nie wygrzebali po Pen Show, a tu już trzeba wracać do codziennych obowiązków :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułam, że będziesz zadowolony. Ładne jest, a klips faktycznie mógłby być ciutek bardziej elastyczny, bo nie ma opcji, żeby zahaczyć gdzieś piórko, przynajmniej moje.

Co do książeczki to dostałam, jest ot 2w1 z gwarancją, mam nadzieję, że mojego egzemplarza nie będę nigdy musiała odsyłać, bo w sumie mam model 9308, a na gwarancji pani w sklepie napisała coś zupełnie innego, wolałabym się nigdy nie przekonać, że to jednak ma znaczenie (bo jak zwróciłam uwagę to pani stwierdziła, że to jeden diabeł, może dla niej, bo ja widzę różnice).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vela44, w rozmowie telefonicznej miła pani za sklepu obiecała mi dosłać broszurkę z instrukcją i gwarancją. Co prawda mówiła, że rolę karty gwarancyjnej spełnia paragon, jednak ja wolę mieć komplet  ;) A samo pióro jest świetne  :D Proste i eleganckie, jak to wspomniała aoirghe. No i bardzo ładnie pisze  :) Teraz tylko czekam aż Kaligraf uzupełni stany magazynowe R&K Verdigris i ten atrament będzie akurat do tego pióra  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nabyłem to pióro zupełnie niedawno. Wprawdzie nie "gift collection" ale 300 solo. Jestem niezmiernie zadowolony z zakupu.

 

Zalety

- nigdy nie zasycha. Nawet po 3 dniach nie używania, zdejmuję skuwkę i po prostu piszę. Dla mnie to zaleta bo poprzednie pióra, które użytkowałem róznie z tym miały

- pisze lekko, nie drapie, stalówka dla mnie bomba

- piękny wygląd, pióro wygląda bardzo poważnie jak na swoją cenę

 

Wady:

- wydaje mi się, że zbyt obficie sączy się z niego atrament (ale z tego co czytałem, to jest cechą charakterystyczną tych piór). Pisząc na papierze, który chłonie atrament da się zauważyć rozsiąkanie atramentu (nie wiem jak to opisać).

 

Pióro jest dość ciężkie. Nie uważam tego ani za wadę, ani za zaletę - ot, kto co lubi...

Edytowano przez lemonpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iAndrew mam nadzieję że się nie pogniewasz za to że odświeżę Twój temat wklejając tu swoje pytanie.

 

Planuję kupić pióro do codziennego użytku, pod wpływem informacji znalezionych na forum (min. w tym temacie) postanowiłem zainteresować się Shaffer'ami.

Po przejrzeniu katalogu INAHONA (:sacro:) i ofert sklepów zainteresowały mnie trzy modele:

- Sheaffer Gift Collection 300 (niebieski marmurek)

b9c7d2f8e98f5e3fm.jpg

- Sheaffer Intensity (carbon)

ee9bc52132916e57m.jpg

 

- Sheaffer Prelude (zielony)

7b0363c59a22ae31m.jpg

 

I tu mam pytanie do zacnego towarzystwa. Czy stalówki w tych piórach są takie same i jak mokrą dają kreskę? Które z tych piór jest waszym zdaniem najlepszym wyborem?

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empi oczywiście, że się nie pogniewam :D Z tego co wiem, stalówka w Gift 300 jest taka sama jak w Gift 100, więc mogę się wypowiedzieć trochę o niej. Kupiłem F, daje ładną cieniutką linię, lubi trochę skrobnąć, mokrą bym jej nie nazwał (przynajmniej w porównaniu do stalówki F z TWSBI Mini). Jednakże bardzo sobie chwalę tę stalówkę - przyjemnie się pisze nawet na papierze gorszej jakości. 

 

Z tych trzech poleciłbym raczej Prelude - jest na pewno lżejsze niż Gift 300. Intensity ma niklowaną sekcję, która po jakimś czasie będzie wyglądała jak w moim Gift 100 -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie przebarwienia pojawiły się już po kilku dniach. Wtedy usuwałem to przez polerowanie, ale doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu - w końcu to pióro za 100 zł, które ma pisać a nie wyglądać ;) I pisze bardzo fajnie a zamknięte nadal wygląda elegancko bo korpus i skuwka są nienaruszone. Na pewno nie kupię więcej pióra z metalową niklowaną/chromowaną sekcją, dlatego polecam Prelude :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...