Skocz do zawartości

Sheaffer Gift Collection 300 - warto?


Gość Andrew

Polecane posty

Aniu, już w nocy o tym rozmyślałem, przespałem się i zaświtało mi, że przecież mogę kupić, obejrzeć i jak się nie spodoba to mogę zwrócić :) Strasznie podoba mi się 300 w wersji czerwono-czarnej ale obawiam się gabarytów, bo może facet jestem, ale dłonie mam małe no i ten ciężar ;) Lubię też, jak pióro ma klasyczny kształt, dlatego na samym początku zdyskwalifikowałem zachwalane Lamy - no kurcze zbyt ekstrawaganckie jak dla mnie, mimo że pewnie fajnie pisze. Budżet też mam nieco ograniczony, a jeszcze atramenty do kupienia i drobnica z Kaligrafa :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Aniu, dlatego chcę pomacać najpierw większe. Jestem małym człowiekiem, niecałe 160 cm wzrostu, dłonie proporcjonalne do reszty, więc mamy obawy czy dość grube pióro pasowałoby do mnie :)

 

BTW, czuję się jak wtedy, gdy kupowałem swój pierwszy samochód :D

 

Miało być małe zgrabne autko dla małego człowieka a kupiłem wielką krowę, która okazała się bardzo wygodna :D  :rechot: 

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, aż zacytuję @kerada: marudzisz, jak naga baba rano przed szafą! :D

 

dobra, to lecimy z rozwiewaniem wątpliwości:

 

w mojej dłoni nawet Pluminix (nie Plumix, naprawdę -minix) i Pelikan M150 wyglądają na spore piórka

IMGP4840.JPG

 

Vector i Pilot 78 G no to już giganty

IMGP4841.JPG

 

Prelude waży bez skuwki waży tyle, co GC 300, któremu z kolei wymiarami bliżej do Urbana (ok. 140 mm, masz IMa o tej samej długości, to sobie sprawdź ;))

IMGP4844.JPG

 

 

a tu dla porównania, pożyczone zdjęcie, dłoń i pióro @visvamitry, masz dokładnie Sheaffera GC 300 - znowu długość pióra ok. 14 cm, a jaka jest różnica! :D

 

9r11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu jest 100 a nie 300 :) Jednak dziękuję za tę prezentację ;)

 

A no i marudzę :D Żebyś wiedziała jak ja samochód kupowałem :D :D

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ale tu nie o długość a o grubość chodzi :D

Jak to kiedyś w kabarecie powiedzieli - łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić :P

Kupuj Gift 300, nie oddasz go, to będzie miłość od pierwszego wejrzenia, w razie czego jeśli posiadasz swoje Drugie Pół od razu uprzedź, że będziesz miał nowego najlepszego przyjaciela, żeby potem scen zazdrości nie było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu Sheaffer GC 100 w wersji 9306 :D

 

Ale co to ma być?! "Dokonałem zakupu". No i? Jakieś wrażenia? Dokonałem zakupu to jest jak dla mnie niesatysfakcjonująca odpowiedź. Jak się pisze? Jak leży w dłoni? Odpowiada wielkością? Wagą? No weź napisz coś więcej.

 

Edit: właśnie weszłam w: co to ja dziś nabyłem, i się zorientowałam, że nie masz jeszcze tego pióra fizycznie. W takim razie czekam niecierpliwie razem z Tobą na przesyłkę ;)

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma być?! "Dokonałem zakupu". No i? Jakieś wrażenia? Dokonałem zakupu to jest jak dla mnie niesatysfakcjonująca odpowiedź. Jak się pisze? Jak leży w dłoni? Odpowiada wielkością? Wagą?

 

Słuszna uwaga, dobrze napisane/odpisane! :P:lol:

 

Jak już pióro otrzymasz, liczymy na SZCZEGÓŁOWĄ recenzję! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INAHON, ja mam za małe doświadczenie żeby recenzje pisać ;) Ot co ja mam: Hero 616, jakiś Herb za 3 zł kupiony na części do Hero, Parker IM i teraz Sheaffer 100 :)

 

Aniu, postaram się coś tam pstryknąć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zgodnie z obietnicą na gorąco wrzucam kilka słów i zdjęcie.

 

Niecałą godzinę temu dotarła do mnie przesyłka od Twoje Pióro z Sheafferem GC 100 w wersji 9306 :) Co do samego sklepu to realizacja szybka, ale kontakt nie istnieje. Próbowałem się dodzwonić w piątek, wysłałem maila, zero reakcji i przez to pióro przeleżało weekend na poczcie, zamiast w mojej dłoni.

 

Pióro prezentuje się bardzo ładnie, wyraźnie czuć jego ciężar w dłoni i od razu zrezygnowałem z pisania nim ze skuwką założoną na korpus. Na pierwszy rzut poszedł jeden z nabojów, które dostałem w zestawie, gdyż konwerter ma taką ilość smaru wewnątrz, że nie chce mi się go teraz doprowadzać do stanu używalności. Rozmiar pióra okazał się być idealny do mojej małej dłoni.

 

Stalówka prowadzi się lekko, nic nie szoruje, kreska jest dość mokra jak na "F" (female :rechot:) i cieszę się, że nie zdecydowałem się na "M" (male :rechot:). Test rozruchowy odbył się na papierach podłej jakości, które akurat miałem pod ręką. Całe szczęście, że dostałem do skrzynki jakiś spam od operatora na trochę lepszym papierze i tam też mogłem kilka zawijasów zrobić. Na każdym z nich pisze się dobrze, aczkolwiek im gorszy papier, tym linia grubsza.

 

Co mi się nie podoba? Klips, który jest strasznie sztywny i aż strach go odginać. Zafascynowany jestem surową, szczotkowaną powierzchnią skuwki i korpusu - w słońcu wygląda niesamowicie! Chromowana sekcja jest trochę śliska, ale przez godzinę pisania nie zauważyłem aby palce mi się po niej ślizgały :)

 

Podsumowując:

Jestem zadowolony z zakupu i będzie to moje podstawowe pióro. Jak oporządzę konwerter to przetestuję je na innych atramentach, ale przeczuwam, że wyniki będą równie dobre jak na naboju Sheafferowskim. 

 

A teraz fotka:

 

P1010638.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...