Skocz do zawartości

Sheaffer Gift Collection 300 - warto?


Gość Andrew

Polecane posty

Cześć :)

 

Stoję przed zakupem pióra. Mam Parkera IM, który działa dobrze, ale chcę coś lepszego ;) Przejrzałem oferty sklepów, przeszukałem Google i wracam do Was jako znawców i specjalistów. Padło na Sheaffer Gift Collection 300 i zastanawiam się, czy dobrze wybrałem - zależy mi na tradycyjnym wyglądzie, dobrze piszącej stalówce F, tłoczku i cenie zamykającej się w 160 zł.

 

Pozdrawiam,

iAndrew

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja od tygodnia mam Sheaffera Gift 100, są standardowo z tłoczkiem, przynajmniej w sklepie w którym kupowałam, 300 też ma tłoczek. Jak dla mnie 300 za duży, za ciężki i za bardzo cygarowaty, na zdjęciach spoko, ale na żywo mnie zniechęcił. Wolę mniejsze pióra. Ale jestem ze swojego Sheaffera zadowolona póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 to dobre pióro, warte swojej (niewygórowanej) ceny. Jest trochę ciężkawe, zwłaszcza z założoną na korpus skuwką, ale jednocześnie pancerne. Zdecydowanie pióro dla faceta raczej niż do damskiej rączki...

Ja przez rok traktowania "trzysetki" jako woła roboczego nie odnotowałem żadnych problemów, przycięć czy defektów. Bardzo odpowiadała mi kreska stalówki "F"...trochę żałuję, że ją odsprzedałem, ale poszła w dobre ręce...;)

 

...a teraz @INAHON pokazał to cholerstwo całe w chromie i chyba będę musiał sięgnąć do skarpety...Damn you, INAHON!  :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiecie co? Zmieniłem zdanie  :ph34r:  (ja tak już mam) Po Waszych postach o rozmiarach tego pióra i jego wadze, jednak wezmę setkę  redface

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mam, mieszkam na wsi a do dużego miasta mam 60 km  ;) Oj tam, bez ryzyka nie ma zabawy :D W razie jak się nie spodoba rozmiarowo to przecież mam 10 dni na odesłanie :)

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, rzeczywiście :D Już poprawiłem  :ph34r:  redface

 

Przespałem się z tym i doszedłem do wniosku, że kupię 300, przyjdzie ocenię rozmiarowo bez zalewania atramentem i jeśli będzie za duże to odeślę w nienaruszonym stanie i kupię 100 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obejrzeć na żywo, ale skoro się nie da to może jakieś fotki z porównaniem obu znajdziesz. Jak zobaczyłam Gift 300 w gablotce to się zdziwiłam jakie ono duże. Ale jak kto woli-dla jednego duże, dla drugiego w sam raz, a i pewnie taki się znajdzie, co powie, że małe. Co do niezdecydowania-jechałam po Gift 100 model 9270, a wyszłam z 9308. W sumie to granatowo-srebrny podobał mi się od początku, potem była krótka fascynacja kółkami, ale ostatecznie uznałam, że skoro to wieczne pióro, niech będzie ponad czasowe, i z tych dwóch padło na 9308.

Zanim upewniłam się, że chcę Sheaffera brałam pod uwagę Hemisphere, ale jak wzięłam do ręki okazało się, że jak dla mnie za lekkie. No i nie ma tak fajnie granatowych Hemi....

 

A jak wróciłam do domu, i jak to ja, obejrzałam każdy centymetr opakowania, to mnie oświeciło, że Inahon maczał palce w mojej radości z nowego pióra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...