Skocz do zawartości

Alternatywa dla Sailora PG Realo


Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie,

Pragnę sprawić sobie prezent-nagrodę w postaci prostego lecz szalenie eleganckiego pióra, a do tego takiego, żeby sprawdziło się na co dzień. Takim piórem wydaje mi się wspomniany w tytule Sailor. Jednak nie jest tani, więc zastanawiam się czy może inne pióro nie byłoby ciekawszym zakupem.

W związku z tym prośba o radę. Czy to pióro warte jest swojej ceny, a przy tym bezkonkurencyjne?

Edytowano przez Mr.Orz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie chce kontynuować tematu, to może ja postaram się pomóc Ci w wyborze mimo że jestem nowy na forum.

Jak rozumiem zrobiłeś już rozeznanie w stolicy, przynajmniej w dwóch sklepach powinien być ten Sailor (jak rozumiem stąd ta wysoka cena).

Odpowiem w punktach.

1. Czy to pióro warte jest swojej ceny?  - nie jak wszystke pozostałe pióra (wszystkie są zbyt drogie :))

2. Czy jest bezkonkurencyjne? - nie alternatywą może być np Pelikan M800

3.czy zależy Ci na prestiżu marki, czy wolisz równie dobre jakościowo produkty od tzw niszowych producentów (mniej znanych przynajmniej u nas w kraju).

4. zajrzyj jeszcze do recenzji na foru jest sporo opisanych Sailorów i Platinum z pozytywnymi opiniami.

5, A najlepiej zrób sobie wycieczkę po sklepach weź do ręki parę piór spróbuj popisać i wybierz to które najlepiej Ci pasuje.

6. Sailory to jakościowo dobre pióra i jeśli się zdecydujesz będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie chce kontynuować tematu, to może ja postaram się pomóc Ci w wyborze mimo że jestem nowy na forum.

Jak rozumiem zrobiłeś już rozeznanie w stolicy, przynajmniej w dwóch sklepach powinien być ten Sailor (jak rozumiem stąd ta wysoka cena).

Odpowiem w punktach.

1. Czy to pióro warte jest swojej ceny? - nie jak wszystke pozostałe pióra (wszystkie są zbyt drogie :))

2. Czy jest bezkonkurencyjne? - nie alternatywą może być np Pelikan M800

3.czy zależy Ci na prestiżu marki, czy wolisz równie dobre jakościowo produkty od tzw niszowych producentów (mniej znanych przynajmniej u nas w kraju).

4. zajrzyj jeszcze do recenzji na foru jest sporo opisanych Sailorów i Platinum z pozytywnymi opiniami.

5, A najlepiej zrób sobie wycieczkę po sklepach weź do ręki parę piór spróbuj popisać i wybierz to które najlepiej Ci pasuje.

6. Sailory to jakościowo dobre pióra i jeśli się zdecydujesz będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Robert

Dzięki za odpowiedź.

2. M800 jest rzeczywiście bardzo dobrą alternatywą, ale byłem przekonany, że kosztuje znacznie więcej. Czy Pelikan będzie bardziej miękki niż Sailor?

3. Zależy mi na jakości wykonania, komforcie pisania i klasycznej stylistyce

5. Problem polega na tym, że chwila suchego drapania w sklepie niewiele mi mówi, ciężko ocenić zmienność kreski, czy też jak będzie mokra. Natomiast opinie użytkowników, mimo subiektywności, znacznie więcej dadzą. :-)

Nie wspominając już o tym, że łączna wiedza na tym forumjest ogromna i ktoś może podsunąć nazwę piórka, którego w sklepie nieznajdę, a warto zadać sobie trudu zamawiając, nawet zza granicy.

Edytowano przez Mr.Orz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie alternatywą dla Sailora Realo jest Montblanc 146.

Przypomnę może porównanie.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2598-sailor-profit-1911-realo-vs-montblanc-146/?hl=%2Bsailor+%2Brealo

Fajnym piórem jest Waterman Exception. Nawet w wersji slim. Pióra te mają świetne stalówki.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie proponuję odejść od masowej produkcji i przejrzeć np. pióra Freda Faggionato z Francji: http://www.faggionato.fr/

 

Robi je na zamówienie, można doprecyzować swoje oczekiwania i, dodatkowo, ponieważ towar pochodziłby z UE, uniknąć przykrych dodatków w postaci cła i vatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie alternatywą dla Sailora Realo jest Montblanc 146.

Przypomnę może porównanie.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2598-sailor-profit-1911-realo-vs-montblanc-146/?hl=%2Bsailor+%2Brealo

Fajnym piórem jest Waterman Exception. Nawet w wersji slim. Pióra te mają świetne stalówki.

zdrówka

Marzy mi się MB 146, ale trochę za drogie to cudo. Poza tym obiecalem je sobie na inną okazję,

Ciekawa sprawa z Exception - kilka lat temu,arzyłem o nim, a teraz nie specjalnie mi się podoba. Na dodatek Watermany mam już 3, więc chyba na razie starczy mi ich ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pelikana 400 i jest to moje ulubione pióro.

Rzecz w tym, że wszystkie pióra, które kupiłem, są nie młodsze niż 50 lat, natomiast te nowsze w mojej skromnej kolekcji zostały mi podarowane. Mam więc taki kaprys, żeby zostać pierwszym wlaścicielem świetnego pióra, które sam sobie kupiłem. Trochę to głupie, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie ;-)

Czy wie ktoś może czy w Warszawie jest szansa znalezienia obu piór, to jest Pelikana i Sailora, w jednym sklepie?

Edytowano przez Mr.Orz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...