Skocz do zawartości

Własne pióro - jak zrobić


heldan

Polecane posty

Gość Zero

No bez przesady, zrobienie micarty/odlewu z żywicy to nie jest jakaś hiper ciężka robota, zwłaszcza dla ludzi mających wprawę w majsterkowaniu.

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@piter22, naprawdę chcesz kleić kompozyt ze starych dżinsów i żywicy? To zobacz, co Cię czeka:

http://www.broworkshop.com/blades/2009/11/01/my-way-of-making-micarta-ocomposite-materials/

Ja bym się na takie coś za Chiny Ludowe nie zdobył dlatego wielki szacun dla Witolda :clap1:

Panie Kolego, nie takie rzeczy śmy tymi ręcami robily.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, to prawda co piszecie. Jeśli ktoś potrafi i mu się chce, to sobie zrobi.

Nikt nie broni. ;)

Więc... nie napinać się, tylko, proszę się wykazać...

Ja, zrobiłem.

I będę robił jeszcze bardziej skomplikowane i pracochłonne, bo mnie to wkręciło. :)

rbit9n, taki sam efekt, uzyskiwałem również ze stalą, tylko zgrzewałem na gorąco. ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolejne gotowe.
Trochę bardziej pracochłonne.
Korpus pióra składa się z kilku elementów.
Czarny ebonit skręcany z kilku części, stal węglowa wytrawiana w kwasie, dość głęboko, dla uzyskania wyraźnego wzoru, następnie oksydowana na czarno i pokryta lakierem szklącym wygrzewanym w piecyku. Chodzi o zabezpieczenie powierzchni przed ewentualnym korodowaniem stali.
Na końcówce korpusu grawerowany element ozdobny, ze stali nierdzewnej.
Skuwka również składa się z kilku elementów.
Można ją również nakręcić na odwrotnej stronie korpusu, gdzie wykonany jest w tym celu, drugi gwint.
Klips dwuczęściowy :
uchwyt zagięty, zrobiony ze stali nierdzewnej, a główna część ze stali węglowej, również wykonana tą techniką co tuleje na korpusie i skuwce. Dodatkowo element ozdobno - mocujący, ze stali nierdzewnej zrobiony w ten sam sposób, jak na korpusie pióra.
Stalówka - stal oksydowana na czarno.
Napełnianie, klasycznym konwerterem.

post-2584-0-14175000-1406491703_thumb.jpg

post-2584-0-37602900-1406491719_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne skończone.

Drewno egzotyczne i skóra.

Gwinty wewnętrzne mosiężne.

Korpus zbudowany na podstawie rurki mosiężnej, a skuwka dla lekkości na aluminiowej.

Sekcja posiada trzy gwinty. Do korpusu i skuwki,a trzeci wewnętrzny do wkręcenia tulei ze stalówką.

Tak jak w wiekszości moich piór, wyposarzonych w stalówki od "BOCK-a".

 

post-2584-0-38334600-1407342154_thumb.jpg

post-2584-0-39588200-1407342185_thumb.jpg

post-2584-0-07567300-1407342203_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint skuwki na sekcji to średni pomysł - obawiam się że często zamiast odkręcić skuwkę użytkownik odkręci korpus pióra.

Możesz mieć rację, ale w tym wypadku nie.

Zrobiłem gwinty w ten sposób, że do korpusu jest o kilka stopni ciaśniejszy niż do skuwki, więc ten problem odpada. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, badrzo ładne. Prztuliłabym... Jak rozumiem jest to pojedynczy egzemlarz

W tej chwili tak, pojedynczy. Mam trochę pomysłów, które chcę zrealizować w pierwszej kolejności.

Ale jak ktoś zapała chęcią nabycia któregoś z pokazanych, a  zamówionych już, nic nie stoi na przeszkodzie, żebym takowe wykonał. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać czy ktoś może próbował zrobić samemu pióro z drewna. Jakie napotkał problemy? Czy może w jakie, oprócz tokarki, narzędzia warto się zaopatrzyć? No i może ma jakieś przemyślenia, którymi chciałby się podzielić?

Od kilku tygodni kiełkuje mi w głowie pomysł zrobienia pióra drewnianego, na ten moment brzoza - ale po zapoznaniu się odrobinę z charakterystyką tego drewna, pewnie skończy się na czymś innym. Drewno zakonserwowane wg metody Shou sugi ban (nie wiem czy brzoza się do tego nadaje). Natomiast pozostałe elementy pewnie stąd: http://www.pen-kits.co.uk . A jeżeli w ogóle coś z tego wyjdzie to pióro stylizowane na miecz Zatoichi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...