Skocz do zawartości

Własne pióro - jak zrobić


heldan

Polecane posty

Wiland.

Znalazłem wywiad z Tym Panem. Mocno się namęczył, żeby zrobić pierwsze pióro - dwa lata.

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,8418437,Znikanie_pior.html?as=1

 

Jak tak czytam, to jakbym widział siebie. Ile trzeba się naszukać, nakombinować, żeby coś wyszło,

Techniki, poznać obróbki odpowiednich materiałów, nauczyc się z nimi pracować...

I nie chodzi mi tylko o pióra, tak jest z każdym nowym tematem.

Wprawdzie widzę na razie tylko dwa modele piór, ale za to jakie ładne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

TWSBI Micarta kosztuje 100$ + przesyłka + podatki. 

No ale TWSBI mi się zupełnie nie podoba, a to wręcz przeciwnie. A ręczna robota kosztuje ^^

Dokładnie. Poza tym, oni zrobili ze zwykłego przemysłowego tekstolitu. Kupujesz laskę i toczysz. A ja sam robiłem micartę. Nie zawsze wyjdzie, Nawdychasz sie smrodu, pyłu. Poza tym zobacz jaki jest połysk ich pióra a jaki jest u mnie. Ten połysk jest trwały nie ścieralny.

No i to jedyny taki egzemplarz jakby nie było, na świecie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stalówki, to w dwóch pierwszych piórach są pozłacane, a w tym z micarty jest stal nierdzewna. Złota nie pasowałaby raczej kolorystycznie, więc zamówiłem stalową. Do piór na zamówienie mogę sprowadzić złote stalówki tylko cena u "Bocka" to około 140 euro. Są też tytanowe, chyba po 50 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że jeśli mi to wyjdzie, to nie marża a obrót... ;)

Ale ja Ci naprawdę dobrze życzę. W jakieś CNC zainwestuj takie jak na przykład ma Brian:

i polecisz setkami, albo więcej... :)

Wtedy obrót  i za grosze, jak chińszczyznę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę miał wyjścia ;)

@piter22, naprawdę chcesz kleić kompozyt ze starych dżinsów i żywicy? To zobacz, co Cię czeka:

 

http://www.broworkshop.com/blades/2009/11/01/my-way-of-making-micarta-ocomposite-materials/

 

Ja bym się na takie coś za Chiny Ludowe nie zdobył dlatego wielki szacun dla Witolda :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...