Skocz do zawartości

Duke "Tiny Porcelaine Squares"


Polecane posty

Lubię Diuki . To dobre pióra w dobrej cenie. Mikołaj przyniósł mi kolejny model. Popisałem nim chwilę, czas przedstawić go na forum.

 

8qp7.jpg

 

 

cfa7.jpg

 

 

73hh.jpg

 

 

WYGLĄD

 

Pióro ma walcowaty przekrój. Wykonano je w całości z metalu, co bardzo mnie cieszy. Model ten jest często opisywany przez sprzedawców jako „Tiny Porcelaine Squares”. Naturalnie korpusu nie wykonano z porcelany, tylko z lakierowanego metalu. Efekt jest jednak niezły. Kwadraciki ładnie połyskują w słońcu, są przyjemne w dotyku.

 

Skuwkę wykonano w całości z metalu,  z jednego kawałka pręta. Na szczycie skuwki znajduje się logo firmy z koroną i nazwą należącej do Duke’a spółki German Duke Luxe Pen GmbH. Nie ulega wątpliwości, że firma DUke aspiruje do miana marki Premium, jednak jak na produkt luksusowy, widzę zbyt dużo niedociągnięć.

 

Wykonany z tworzywa sztucznego pierścień otaczający logo jest niesymetryczny. Również wzór z kwadratów jest ułożony pod kątem względem ringów, w rezultacie jest on nierówno „ścięty” po obu stronach korpusu i na skuwce.

 

6hqs.jpg

 

 

akzc.jpg

 

94m9.jpg

 

idhe.jpg

 

oqd0.jpg

 

Sekcja zwęża się ku stalówce skokowo, mam drobne dłonie, ale to w niczym nie pomaga. Trzymanie sekcji tuż przy stalówce jest dla mnie niewygodne, osoba o większych gabarytach może o tym zapomnieć. Reasumując – wolałbym, żeby nie było tego „uskoku”. Zakończenie korpusu to po prostu sekcja bez stalówki. Zatkano ją czarnym krążkiem z tworzywa sztucznego. Wolałbym, żeby była w całości wykonana z metalu, byłaby wówczas ładniejsza.

 

oefg.jpg

 

Pióro nie jest brzydkie, ale dokładne oględziny pozwalają zauważyć sporo niedociągnięć.

 

KONSTRUKCJA

 

Pióro wykonano raczej dobrze. Wprawdzie kwadraciki nie są ułożone równolegle do ringów, ale nie odbija się to na użytkowaniu pióra. Mam wrażenie, że kształt sekcji jest nie do końca przemyślany. Nie wiem, jak nikczemnej trzeba być postury i jak drobne trzeba mieć dłonie, żeby palce wpasowały się w tę szczelinę. Gwint w skuwce i w korpusie jest metalowy, co bardzo mnie cieszy. W skuwce znajduje się znana z piór chińskich (i nie tylko) plastikowa tuleja, której rolą jest blokowanie sekcji lub skuwki na tyle korpusu. Wieczna to ona na pewno nie jest.

 

 STALÓWKA

 

qtd9.jpg

 

g7tn.jpg

 

vvfv.jpg

 

hfnk.jpg

 

3kn4.jpg

 

Jest dobrze. Pióro wyposażono w stalową stalówkę w rozmiarze M. Grubość linii jest – jak dla mnie – w sam raz. Stalówka jest zgrabna i wyprofilowana, kształtem przypomina zwężone karo. Jest mało sprężysta i  raczej twarda, nie pozwala różnicować grubości linii w dużym stopniu.

 

 

SYSTEM NAPEŁNIANIA

 

mx1b.jpg

 

mlkh.jpg

 

Przyzwoity tłoczek lub naboje.

 

WYMIARY

 

Zamknięte: 150 mm
Otwarte: 124 mm
Długość skuwki: 64 mm
Średnica w najszerszym punkcie: 13 mm
 
 
cfa7.jpg
 
fpr0.jpg
 

STOSUNEK CENA/JAKOŚĆ

 

Duke ma bardziej udane modele w swojej ofercie. Pióro to kosztuje ok. 60 PLN. Nie jest to majątek, ale tak między nami, wolałbym przeznaczyć te pieniądze, na fajny atrament. Pióro było prezentem, więc narzekać nie wypada. Tym bardziej, że jest to w gruncie rzeczy pióro dobrze piszące i udane. Moje zarzuty dotyczą głównie drobiazgów. Jak zwykle wszystko sprowadza się do tego, czy pióro podoba się czy nie. Mnie podoba się umiarkowanie, ale tylko ze względu na specyficzną sekcję. Motyw kwadracików uważam za całkiem ciekawy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...