Skocz do zawartości
emilien

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

Polecane posty

Kupione w środę :

large.KWZInk_Sheen_Machine_At_an_Angle.jpg.147fc1ef08b1f1052207dca57f1381f5.jpg

Pióro Kaweco Sport Ice, stalówka B, papier MUJI.

Edytowano przez Didi

Hejka!

Kupiłam dzisiaj dwa w salonie Montblanc: Egyptian Blue oraz Antonie de Saint Exupery/Encre du Desert. Uwielbiam atramenty Montblanc. Mam: Ultra Black, Homer, The Beatles, Emerald oraz Lapis Lazuli. Używam wszystkich, ale najczęściej Ultra Blac oraz Homer.

Popieram Talesa. MB robi głównie pióra, nie atramenty. Nie twierdzę, że robi je (atramenty) złe, ale jest takie ich bogactwo, że jeśli ktoś lubi różnorodność, to powinien spróbować inkaustów innych producentów, zwłaszcza tych, którzy się w tym specjalizują, a MB do nich nie należy.

Edytowano przez tom_ek

4 godziny temu, derywat napisał:

Właśnie przyjechały - Diamine Bloody Brexit, Bloody Absinth, Earl Grey i Calligraphy Passion.

Gdzie kupiłeś? Ja kupowałem zawsze w ich firmowym sklepie (chyba) www.diamineinks.co.uk ale tam nie mogę znaleźć Bloody Brexit ani Bloody Absinth.

Dnia 16.08.2019 o 14:49, Didi napisał:

Kupione w środę :

large.KWZInk_Sheen_Machine_At_an_Angle.jpg.147fc1ef08b1f1052207dca57f1381f5.jpg

Pióro Kaweco Sport Ice, stalówka B, papier MUJI.

Kusi mnie ten atrament, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko się po nim czyści pióro... prawda to?

4 minuty temu, depeszka napisał:

Dzisiaj dotarło::D

Tym atramentem pisze tylko pozytywne rzeczy, szkoda mi go na inne notatki :D

Świetny kolor.

Kolor niczego sobie, wrzuciłam go w mój "set 3 małych butelek", jak ostatnio kupowałam Iro ale.. totalnie nie mój. (W sumie mogłam zamiast tego wrzucić Ina-ho). Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) Chociaż zalałam nim Sailora ostatnio, spróbuje wypisać konwerter ;) :)

10 minut temu, Nikaa napisał:

Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) 

Mam podobnie, choć z nielicznymi wyjątkami :)

Dnia 14.10.2019 o 18:19, derywat napisał:

Diamine Calligraphy passion

Ładny, ja lubię raczej ciemne atramenty, ale zawsze mam ze 2-3 wariaty, takie dziewczęce i krzykliwe ;). Między innymi Waterman Inspired Blue i Diamine Jade Green (podobny do Twojego, ale z lepszym cieniowaniem) oraz Robert Oster Sublime (również bardzo do nich zbliżony).

10 godzin temu, TopikSH napisał:

Tym atramentem pisze tylko pozytywne rzeczy, szkoda mi go na inne notatki :D

Świetny kolor.

Myślę, że też trochę go pooszczędzam, nie wiem tylko co z tego będzie bo jeszcze jedna osoba się do niego przyssała 😁

10 godzin temu, Nikaa napisał:

Kolor niczego sobie, wrzuciłam go w mój "set 3 małych butelek", jak ostatnio kupowałam Iro ale.. totalnie nie mój. (W sumie mogłam zamiast tego wrzucić Ina-ho). Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) Chociaż zalałam nim Sailora ostatnio, spróbuje wypisać konwerter ;) :)

Ja kiedyś też nie lubiłam niebieskich, ale mi przeszło. 

17 godzin temu, depeszka napisał:

Kusi mnie ten atrament, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko się po nim czyści pióro... prawda to?

Prawda. Jest bardzo nasycony pigmentami, ciężko wyczyścić przy zmianie na jaśniejszy, ale trochę moczenia i ustępuje.

16 godzin temu, Nikaa napisał:

Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;)

Tak długo nie pisałem klasycznym niebieskim, że kiedy zalałem pióro asa-gao to wydał mi się strasznie egzotyczny. :)

2033417500_1583177214.jpg

5662432200_1583177221.jpg

7706756100_1583177229.jpg

9698520100_1583177232.jpg

8871929600_1583177241.jpg

3189572800_1583177247.jpg

Dust Storm za jasny jak dla mnie (mogę się pozbyć, ale bez buteleczki, w razie czego - PW), natomiast Valles Marineris całkiem, całkiem :)

3 minuty temu, tom_ek napisał:

Dust Storm za jasny jak dla mnie (mogę się pozbyć

Mogłabym prosić o próbkę zanim się go pozbędziesz? 

Jasne, ale wysyłką będę się mógł zająć dopiero po środzie. Druga sprawa - on jest nieco bledszy niż na zdjęciach.

Montblanc James Dean - dość udana czerwień, trochę w typie Diamine Terracotta (która jest ładniejsza) - ale niewart tych pieniędzy; to drugi i raczej ostatni MB w moim atramentowym zbiorze. Przy okazji zraziłem się do sklepu, który sprzedaje ponoć "Ekskluzywne materiały piśmiennicze" - opakowanie, w którym dotarł do mnie atrament, ekskluzywne z pewnością nie jest:

7272215200_1584215127.jpg

Nie chcę tworzyć nowego wątku więc może tu się podczepię? 
- Możecie polecić jakiś BEZPIECZNY dla piór zielony atrament i coś w kolorze zbliżonym do sepii? Głownie do Lamy 2000 EF i Pelikan m400 EF. Byłoby super gdyby trochę cieniowały chociaż wiem, ze to może być trudne przy cienkich stalówkach.

Podoba mi się np Sailor Citrus Black ale to jest Galusowy? Podobno z galusowymi trzeba uważać. 

14 minut temu, kriis88 napisał:

Podoba mi się np Sailor Citrus Black ale to jest Galusowy? Podobno z galusowymi trzeba uważać

Jest galusowy (zgaduje że chodziło o Platinum). Powinno się uważać, bo w przypadku np. TWSBI Eco plastik matowiał w przypadku używania z niektórymi atramentami IG.

Z zielonych atramentów polecam KWZ Pine Green.

Edytowano przez Aventador13

Sailor Miruai albo Rikyu cha, z tych dostępnych u nas. Kobe #34 z tych gorzej dostępnych ;)