Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 godzin temu, derywat napisał:

Karwak Jakie wrażenia z użytkowania? Można gdzieś kupić ten atrament w EU czy tylko z chin?

Jeszcze go w piórze nie mam. Lada dzień będę miał jedno wolne, to nim zaleje.

Tak na szybko, szklanym piórem, to nie przepijał na kartce, wydaje się mokrym atramentem.

Co do dostępności, to wyskoczył mi na ali, nigdzie więcej go nie szukałem.

Na pierwszy rzut oka, butelka trochę z tymi od Iro.. mi się skojarzyła, więc z ciekawości zamówiłem.

Edytowano przez Karwak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, TopikSH napisał:

Możesz podać linka? Mi na Ali wyszukiwarka zwraca zero wyników dla shinsan

trzeba wpisać "comic cat ink" i wychodzi: Cartoon Color Ink Non carbon Pen Dip Drawing Illustration Red Blue Black Blocking Painting 50ml
https://s.click.aliexpress.com/e/bDbrfkys

 ;)

@Karwak napisz coś więcej o tym atramencie gdy już popiszesz. Wygląda ciekawie i chyba nikt jeszcze się takim nie chwalił.

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

A ja się skusiłam na najnowszą edycję pisarską od MB - Homage to R. Kipling. A dokładniej na atrament, bo pióro drogie, ale na szczęście za ciężkie i za duże dla mnie. Generalnie cała edycja bardzo mi się podoba (bo jest i notes, i etui, które o zgrozo kosztuje ponad 1000zł! 🙄😤)

Gdyby ktoś był ciekawy, jak wygląda: https://www.montblanc.com/en-gb/landingpages/kipling.html

A tu próbka atramentu, który jak na razie ciężko dostępny ;) 

 

0qqnMRHl.jpg

Nx4dSfel.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kolor, choć jak dla mnie troszku blady. Bardziej w mój gust trafia Kobe #34. Podobny do Diamine Safari? (Bo na zdjęciu trochę tak, ale nie wiem, jak w rzeczywistości).

A skoro Kobe, to przy okazji spytam, czy ktoś z Was ma Sannomiya Panse #18? Przypomina legendarny Dark Lilac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2019 o 21:13, tom_ek napisał:

Ciekawy kolor, choć jak dla mnie troszku blady. Bardziej w mój gust trafia Kobe #34. Podobny do Diamine Safari? (Bo na zdjęciu trochę tak, ale nie wiem, jak w rzeczywistości)

Tak, podobny bardzo choć moim zdaniem Kobe jest ładniejszy, i na pewno o lepszych parametrach (miałam Diamine Safari, po nabyciu Kobe, Safari odsprzedałam). Z tej palety kolorystycznej jest też np MB Daniel Defoe, choć jaśniejszy zarówno od Kobe jak i Diamine Safari. Wszystkie trzy porównywałam na żywo (Defoe mam również). :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek

Kobe na eBayu, mam namiar na sprawdzonego sprzedawcę z Japonii. Przesyłka przyszła w ciągu niecałego tygodnia (bez dodatkowych skarbowych opłat oczywiście) A MB Daniel Defoe udało mi się zdobyć poprzez wymianę, miałam inny limitowany atrament od MB w dwóch sztukach, a ktoś miał MB Defoe na sprzedaż lub wymianę i udało nam się dogadać :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...