Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

Ja jakoś lubuję się w takich atramentach. Lubię drobinki i atramenty wpadające w inny ton pod kątem światła.

Herbinem 1670, Emerald of Chivor piszę na co dzień.

Ostatnio wpadły mi w łapy atramenty Diamine. Skull and Roses i November Rain. Fajne są.

Sprawdzałeś coś z Krishny? Jungle Vulcano np.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A u mnie jedynym z drobinkami będzie chyba właśnie Sparkling Shadows. Te Diaminy, które wymieniłeś, też ciekawe, zwłaszcza zielony. W podobnym typie, z połyskiem, używam na co dzień innego Diamina, Majestic Blue.

Krishna - dopiero parę dni temu dowiedziałem się o istnieniu tych atramentów, jestem na etapie zamawiania :) (ściślej - czekam na informację o kosztach wysyłki). Jungle Vulcano rzeczywiście wygląda imponująco, ale zamierzam kupić głównie brązy/zielenie/żółcie oraz jeden w typie Skull & Roses.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 o 23:01, polanicki napisał:

Ostatnio wpadły mi w łapy atramenty Diamine. Skull and Roses i November Rain. Fajne są.

Sprawdzałeś coś z Krishny?

Skull&Roses i November Rain są naprawdę fajne. Bardzo je lubię. Zerknij sobie też na Diamine zrobione sobie specjalnie dla Cult Pens: Maureen i Robert, pewnie przypadną Ci do gustu. Warto też oglądnąć ofertę Organics Studio, tam jest trochę "sheen masterów"

Ja wypróbowałam kilka Krishn. Z pewnością są warte uwagi, ale na niektóre trzeba uważać. Na przykład Anohki strasznie farbuje. 

 

@tom_ek Nie musisz zamawiać bezpośrednio od producenta. Fountain Feder ma niemałą ofertę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2018 o 23:25, alrun napisał:

@tom_ek Nie musisz zamawiać bezpośrednio od producenta. Fountain Feder ma niemałą ofertę.

Jednak za małą, z Krishn nie mają akurat żadnego z tych kolorów, które mnie interesują. Ale trwają rozmowy z p. Marcinem, może więc wkrótce da się je kupić w Polsce (mam nadzieję, że jakiejś tajemnicy nie zdradziłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek to jest tak: niebieski fioletowy to fioletowy z niebieskim tchnieniem a fioletowy niebieski to niebieski z fioletowym tchnieniem. :roflmho:

 

Ale wracając do kałamarza... drugie podejście. Pióro musiałem umyć (drugi raz, bo pierwszy raz pod pierwsze zalanie, po kupieniu) i znowu zalałem, bo pisanie przerywało, jakieś resztki smaru porobiły "glutki" w konwerterze.

Wkrótce dalsze wrażenia.

4c3bc0c4a293c454.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pojemnościami atramentów Hero wydaję mi się że to nie zależy od edycji, ulepszeń itp.rzeczy tylko od dystrybucji. U nas te atramenty można kupić w dwóch pojemnościach 50 i 59ml ale to nie wszystko, widzieliście takie serie?

NrkPe2r.jpg

OkL1rSk.jpg

s7S5akP.jpg

Gdzieś, ktoś na forum :) pisał że atrament Hero 50 i 59ml to ta sama butelka, sprawdziłem to na przykładzie swoich butelek tych atramentów i zgadzam się z tym stwierdzeniem, obie butelki mają maksymalną pojemność 60ml. Tylko co je różni, w jednej jest mniej a w drugiej więcej atramentu :) Obie butelki opróżniłem i do każdej z osobna wlewałem wodę odmierzając po 60ml w kubku z podziałką. Może to mało miarodajne porównanie, może są mniejsze butelki, to tylko przykład na dwóch losowo kupionych butelkach w różnych sklepach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, syrius napisał:

O widzę nowinki, i jak wrażenia po testach?

Całkiem niezłe. Od ponad tygodnia piszę Peridotem - właściwości nienajgorsze w mokrych stalówkach. Z innych kolorów podobał mi się jeszcze onyx, ale było tylko sztuczne oświetlenie i nie do końca udało mi się ocenić odcień.

Wzornik, który jest dostępny w internecie nie oddaje tych kolorów poprawnie. Przed zakupem lepiej sprawdzić na żywo.

Najbardziej kolorem odbiega chyba Benitoite, który na żywo wyglądał trochę jak lekko blady blue-black, ale tak jak wspomniałem, może to być kwestia oświetlenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...