Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wspomnienie to przepiękny granacik. Taki nieoczywisty. Aaa, no i świeci (połyskuje) :rolleyes:

Na każdym papierze co innego. Połyskuje na czerwono. Trochę zielonego też się znajdzie.

6 minut temu, alrun napisał:

@Ziemniaczek a ten drugi Sailor jaki to?

Oku-yama :)

 

Wstępna analiza - podobny do Bordowego #2 (najbardziej).

Wcale niepodobny do Bordowego#1 czy Oxblooda.

Oku-yama idzie w róż, Bordowy #2 w czerwień.

 

 

Jak ogarnę moje 85 próbek kolorystycznie i porównaniowo, to coś wrzucę.

Na razie mam zamysł i spisane podobne kolory (mające się znaleźć na jednych kartkach) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

Można te naboje stosować w zwykłych  Pilotach? Pasują, ale co z atramentem w środku? Nie zaszkodzi?

Na opakowaniu jest ostrzeżenie, że są przeznaczone tylko do parallela i żeby nie stosować w innych instrumentach piśmienniczych. Ale w instrukcji od parallela piszą z kolei, że działa tylko z tym atramentem, co oczywiście nie jest prawdą.

Własnych doświadczeń z tym atramentem w innych piórach nie mam, bo za szybko się kończy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spokoju, więc mogłem dzisiaj zrobić tankowanie z oczekujących próbek.

P_20180414_163616_vHDR_On-01_zpsupts4w23

Pierwsze próby z Golden Oasis raczej mnie nie zachęciły do błyszczących atramentów. Pewnie będą leżeć w szufladzie aż nie trzeba będzie napisać czegoś o jednorożcach czy innych takich sprawach ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zielony dokonalem pierwszego zakupu na JetPens; Diamine Poppy Red, Noodler's Apache Sunset Ink. O ile czerwony jest ok, to sunset jest brudno jasno-brazowy probowalem roznych papierow - nie pomaga, pozniej jeszcze kupilem 2 Noodler's, i z tej firmy jestem wyleczony do konca zycia. Dodam, ze mam dobry monitor i nie ma pomylki jezeli chodzi o kolor, nie dostalem atramentow w kolorze na ich stronie, 2gie zamowienie to 2 zielone atramenty, rozniace sie odcieniem, i pod swiatlem zarowym i pod jarzeniowym.

Bylbym wdzeczny za jakies sugestie odnosnie zakupu on-line ze sprawdzonego zrodla.

 

jetpen1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voytek: chyba nie istnieje sklep, w którym kolory na stronie odpowiadają dokładnie atramentom. Nie jestem pewien, czy to jest w ogóle możliwe technicznie.

Z tego powodu polecam zakupić próbki i dopiero po przetestowaniu kilku lub nawet kilkunastu dokupić całą butelkę. 

Próbki można nabyć w f-pen, lub w zagranicznych sklepach. Te powyżej Twojego postu są z the writing desk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voytek Noodlersy niestety tak mają. Nie rozumiem jak można mieć w sprzedaży tyylee kolorów a potem wysyłać butelkę, której zawartość bardziej pasuje do innej nazwy i twierdzić, że to przez to, że są robione ręcznie. Na Dniu Pióra Wiecznego w Warszawie zatankowałam sobie na stoisku Pióroteki 54th Massachusetts - wszędzie jest napisane że to blue-black, wszystkie zdjęcia na to wskazują a ja dostałam jasny niebieski, trochę jeansowy - no zupełnie inny kolor. To samo Black Swan In Australian Roses - kupiłam próbkę - był po prostu różowy, nie cieniował wgl a przecież z tego jest znany ten kolor. Kupiłam jednak butelkę od Pióromaniaka i kolor był już taki jakiego się spodziewałam - brudny róż, pięknie cieniujący. A teraz chyba mój największy hit - zamówiłam na Pure Pens próbkę Brexit - podpisany jako royal blue/purple a dostałam jaśniutki fiolet, nie mający kompletnie nic wspólnego z niebieskim. No w żaden sposób jak dla mnie nie można tego usprawiedliwić - po co robić taki wybór kolorów, skoro potem i tak dostajesz butelkę czegoś kompletnie innego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowy Apache Sunset? Mam ten atrament i wygląda jak na zdjęciach- jest ładny, pomarańczowy i mocno cieniuje. Nigdy nie kupowałem w JetPens, nie wiem czy zdarzają im się jakieś wpadki. Ja w Noodler'sa zaopatruje się w Polsce i nie zdarzyło mi się, żeby kolor znacznie odbiegał od tego na zdjęciach (różnice są, ale nie kolosalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kierowalem sie review ze strony i zamowilem "co widzialy galy", moze "kolorysta" mial zly dzien?

Noodler's leje kazdy kolor z menniskiem wypuklym, to jest obrzydliwe, przypomina mi sie jak w podstawowce mialem rece ciagle upackane atramentem, bo musialem uzywac maczanki, moja mama nie miala pieniedzy aby mi zafundowac HERO

 

Edytowano przez voytek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2018 o 11:51, Inkyfingers napisał:

Brązowy Apache Sunset? Mam ten atrament i wygląda jak na zdjęciach- jest ładny, pomarańczowy i mocno cieniuje. Nigdy nie kupowałem w JetPens, nie wiem czy zdarzają im się jakieś wpadki. Ja w Noodler'sa zaopatruje się w Polsce i nie zdarzyło mi się, żeby kolor znacznie odbiegał od tego na zdjęciach (różnice są, ale nie kolosalne).

Wiesz, nie wiem na czym to polega, ale może tak być, że to w butelce, różni się z tym co jest w reklamie. Również twierdzę, że apache sunset to wspaniały, ciemno pomarańczowy atrament. Jak poleży trochę w piórze to jeszcze fajniejszy. Ale spotkałem się z zarzutem że to kolor "kanarkowy" ! I co ciekawe, napisał to ktoś z sąsiedniego forum po zakupie zbiorowym. On narzekał, ja się cieszyłem.

Może tak samo jest z tym brązem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wąsaty przy moich Noodler'sach też są różnice koloru na linii zdjęcia-rzeczywistość (np. mój Zhivago jest bardziej zielony niż na zdjęciach, Habanero ciemniejszy, itd.), ale chyba przy produkcji muszą mieć jakąś regularność i nie mieć aż takich kolosalnych rozbieżności, bo jak dla mnie różnica między pomarańczowym i brązowym jest dosyć duża. Ja się zastanawiam, czy atrament, np. nie leżał gdzieś w sklepie za długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inkyfingers jak już wspominałam, ja zamiast royal blue dostałam fioletowy, więc nie wątpiłabym w możliwość Noodlersa 😂 Nie słyszałam nigdy jednak, żeby taka sytuacja miała miejsce z Apache Sunset - to jednak chyba najbardziej popularny z ich atramentów, ludzie by się skarżyli... Gdzieś kiedyś słyszałam o ciemniejszym kolorze, ale nie o brązowym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się skarżą, ale co mają zrobić?

Nieźle się w tym Noodlersie bawią. Rozrzut kolorów (tak, kolorów, nie odcieni) jest ogromny między jednym (!) atramentem.

Jeden dostał brązowy i narzeka że za brązowy. Drudzy dostają zwykły, absolutnie nieczytelny żółty. Zwykły żółty, bez grama czerwieni (pomarańczy). No sory, ale niedopuszczalne.

Jakoś Konrad z KWZ nie ma problemu z powtarzalnością. No sory, ale Noodlers to podobno duża fabryka. Manufaktura (!) nie ma problemów. Wniosek jasny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziemniaczek mnie też to śmieszy, że w sklepach jest podana informacja, że kolor może być trochę inny, ze względu na to że atramenty są ręcznie robione 😂 No sorry, tak ciężko zapamiętać jakie barwniki dodać, żeby ktoś nie dostał żółtego Apache? Bawią się w tyle kolorów, żeby był wybór a potem i tak nie wiesz co dostaniesz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziemniaczek napisał:

Jakoś Konrad z KWZ nie ma problemu z powtarzalnością. No sory, ale Noodlers to podobno duża fabryka. Manufaktura (!) nie ma problemów. Wniosek jasny.

To samo mi przyszło do głowy. Mam porównanie, bo kiedyś dawno kupowałem od nich próbki, a dzisiaj odebrałem zamówiony pełnoprawny kałamarz. Kolor identyczny i do tego niesamowity. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało ;), to tak wygląda pełny zestaw 41 dostępnych próbek KWZ.

P_20180426_130609_vHDR_On-01_zpsrvrdhbkk

Po rozpakowaniu:

P_20180426_131423_vHDR_On-01_zpscguxcqrl

Do szczęścia brakuje tylko galusowych oraz Spacer nad Wisłą, Sen o Warszawie i Wspomnienie znad Bałtyku.

Jakieś propozycje, od którego zacząć? Mam teraz niezatankowane tylko Jinhao 126 z cienką stalówką, więc myślę o jakimś dobrze nasyconym i w miarę ciemnym.

 

I jeszcze wcześniejszy zakup (zapomniałem się pochwalić).

P_20180416_175446_vHDR_On-01_zpsv850pom3

Liquid Words 2018 oczywiście świetny, jak dla mnie lepszy i ciekawszy niż yama-budo obok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Noodler's, z Sunset nie tylko ja mialem nieprzyjemne doswiadczenie. Nizej opinia jednego z nabywcow - jedynka, reszta jedyna na 17 innych pozytywnych i bardzo pozytywnych

QwomPe6.jpg

 

wiec ostatnie zamowienie wyglada tak, nigdy wiecej Noodler's

cnJwSEq.jpg

Edytowano przez voytek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Apache Sunset Noodler's-a sklep powinien zwrócić pieniądze. Ja jak kupowałam swój zestaw [Apache Sunset, BSAR, Habanero, Rome Burning, Qin Shi Huang, Saguro Wine] to miałam niespodziankę w postaci luziowego fluorescencyjnego atramentu w butelce, w której powinien być spodziewany (YT z 2012) żywo-czerwony Qin Shi Huang. Pani w sklepie się zorientowała, że ogólnie Noodler's miał taką wtopę (można znaleźć nawet recenzję YT z 2015) i dostałam zwrot za tą jedną butelkę. Pozostałe atramenty były w porządku : Apache Sunset - pełna gama od żóltego do czerwonawo-pomarańczowego, a nawet trafiłam na tą pierwotną (ciemniejszą) wersję BSAR ;) Natomiast American Aristocracy mam już dwie wersje i z włoskim sklepem umawiam się, że przed wysyłką sprawdzą kolor - bo ja poluję na ten ciemno-niebiesko-szary (!),         ale to z założenia była ruletka : "... to resemble a conservative colonial semblance of the three most aristocratic colours: red port, dark sherry, and Madeira". (cyt. ze strony Goulet'ów)

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...