Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Założyłem nowy temat, ale o atramencie chciałem napisać tu:

Kolorowe atrament

Sklep: Auchan

Przedmiot wg nazewnictwa sklepowego: wkłady do długopisów :blink:

Przedmiot naprawdę :blink: naboje do pióra z kolorowym atramentem - 4 kolory.

Mnie się trafiło: 15 różowych, 12 zielonych, 7 czerwonych, 16 jasno niebieskich

Pojemność: 0,8 ml

Sztuk 50

Cena: 3,59 zł albo jakoś tak

Naboje są wąskie, kolor atramentu odpowiada kolorowi "dupki" naboju.

Na zdjęciu: https://picasaweb.go...feat=directlink widok tego co wyciągamy z celofanu.

Na chwilę obecną uruchomiłem tylko 2 naboje:

różowy - blady różowy kolor, do mnie nie przemawia, ale może córce się spodoba, może to kwestia pióra, które jest nieco zdezelowane, ale dla sprawdzenia koloru atramentu nie powinno to mieć znaczenia

niebieski - turkusowy, morski, wpadający w zieleń, podobny do WM SouthSee

Na zdjęciu: pobazgrałem coś piórami córki, jako kontrolny dopisałem WM Florida Blue.

Zdjęć nie za bardzo da się wstawić, bo poprzekraczałem limity, a inaczej nie umiem ich wstawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

(...) i nadal czuję, że nie trafiłem jeszcze na blue-blacka, który mógłby mi przypasować.

wyprodukuj sobie:

Waaterman Black + Waterman Florida Blue + Waterman Red - w zależności od proporcji będą miały rożne odcienie i inaczej wyglądać po zaschnięciu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te produkowane własnoręcznie nie są do końca pewne. Kiedyś mieszałem tak czarny z brązem, jednak na specyficznym śliskim papierze, brąz po wyschnięciu robił się szarawy i bardzo nieestetyczny. Ciężko będzie znaleźć coś odpowiedniego.

Nie narzekaj tylko próbuj, kiedys zlapiesz to co chcesz. Ostatnio zmieszałem Parkera nieb-czarnego z turkusowym WM i wyszło fajnie. Dawaj sobie różne proporcje do małego naboju i zapisuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedzieć jak kerad wszystko Ci powiedział ;)

Nie narzekaj tylko próbuj, kiedys zlapiesz to co chcesz.

Jeżeli kolor zrobi się brudny oznacza, że dodałeś za dużo czerwonego. Proponuję w pierwszym głosie go nie dodawać.

Jeszcze jedna propozycja: pozostaw atrament blu-blek - ten nieładny na godzinę albo dwie, w otwartym kałamarzu, żeby pooddychał - umyj pióro i zatankuj. Powinno być inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym pozostawieniem otwartego. Chyba jutro się skuszę i tak zrobię. Może znacie sposoby jak testować wymieszane atramenty, żeby kolor był zbliżony do tego co wychodzi z pióra? Niezbyt mi się widzi płukanie i suszenie pióra przy każdej zmianie proporcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...