Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Nie dziś kupiłem, ale dziś zatankowałem Manuscript Sepia z serii Calligraphy Ink. Dobre właściwości, ciekawa buteleczka i ładny kolor - ale z sepią niewiele ma wspólnego, to bardzo ciemny brąz, a może nawet czerń podszyta brązem. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku lista zakupowa się dopełnia (żeby przesyłka miała sens), a tym czasem w kolekcji wylądował pospolity, aczkolwiek dostojny, Pelikan 4001 Dark Green.

6 godzin temu, Ann_gd napisał:

a sama kupiłam Spacer nad Wisłą

Ostatnio na fali myśli "ja tego zielonego do końca życia nie zużyję!" wyszło mi, że w większości te 60ml od KWZ to jak dla mnie dużo za dużo. Ale są takie trzy kolorki, których kupno jest już przypieczętowane:

- Sen o Warszawie - bo hej! skoro mam już cztery typowe czarne, to może jeden nietypowy nie zaszkodzi?

- Błękitny #5 - bo Małżowina stwierdziła, że jednak ładniejszy od nr 2 (i od innych też),

- Sheen Machine 2 - bo trochę się go bałem, patrząc na to jak niemiłosiernie rozmazuje się pierwsza edycja, ale przyjemnie się rozczarowałem ładując go w pióro ze stalówką BB.

 

Swoją drogą pomyślałem, że takie KWZ El Dorado w buteleczce 30ml to było by to! Tak, wiem - tanie są, że tylko brać... Ale mam poczucie, że niewykorzystany zapas będzie przeze mnie przetrzymywany niczym zakładnik w odmętach mojej szuflady. A głowy nie mam do tego, żeby kupować całą flaszkę, odlewać pół, a resztę puszczać do ludzi.

"Takżeten", drogi Panie Konradzie, jest sprawa... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się udało wypisać całą butelczynę KWZ Bordowego, ale to zasługa samego atramentu, piękny, choć właściwości (jak wiele KWZ) ma nie najlepsze. Wspomnieliście Spacer i Sen, mnie z tej serii najbardziej podoba się ten trzeci, Bałtyk.

Mniejsze buteleczki KWZ to niegłupi pomysł.

@heyahero, skoro sheen, to polecam Organics Studio Nitrogen, w tym typie atramentów chyba nie ma sobie równych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom_ek napisał:

Mniejsze buteleczki KWZ to niegłupi pomysł.

Kiedyś o to pytałem i otrzymałem odpowiedź, że by zbyt drogo za ml wychodziło i raczej małych buteleczek nie będzie. A szkoda.

8 godzin temu, heyahero napisał:

Swoją drogą pomyślałem, że takie KWZ El Dorado w buteleczce 30ml to było by to!

Też mi się El Dorado podobało, ale tylko do czasu gdy nabyłem Pennonia Dungo. Teraz jakieś takie blade to El Dorado mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tom_ek napisał:

skoro sheen, to polecam Organics Studio Nitrogen, w tym typie atramentów chyba nie ma sobie równych.

A jak z rozmazywaniem się po wyschnięciu? Pierwszy Sheen Machine nieco mnie z tym irytował. Po jakimś pół roku byłem w stanie go rozmazać kartkując terminarz w poszukiwaniu nr telefonu 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...