Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minut temu, Bartosz_T napisał:

Może nie doprecyzowałem, jednak według SJP: "

pachnieć

wydzielać woń, zapach, który jest zwykle przyjemny, być pełnym przyjemnego zapachu; pachnąć"

Szach mat. 

Nawet nie próbuj mnie szachować :D

Przypomnę tylko, że statystycznie kot i jego pani mają średnio po 3 nogi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rosyjski atrament "Tęcza 2", który przywiozłem sobie z wycieczki do Moskwy. Słyszałem o nich już od dawna, ale w Polsce są nie do dostania, więc cieszę się jak dziecko. Brakuje mi wprawdzie zielonego i czarnego, tych akurat nie było, więc może innym razem.

Jak je napełnię, to z przyjemnością podzielę się wrażeniami, ale póki co muszę trochę poosuszać napoczętych flaszek, a te mnie cieszą samą swoją obecnością. 😉

Edytowano przez Iwan Iwanowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Iwan Iwanowicz said:

Rosyjski atrament "Tęcza 2", który przywiozłem sobie z wycieczki do Moskwy. Słyszałem o nich już od dawna, ale w Polsce są nie do dostania

Skoro sa nad Wisla tak rzadkie, to mogles zrobic dobry uczynek i kupic z tuzin butelek, pewnie bez problemu znalazlbys na Allegro kilku amatorow takiej egzotyki.

Ta marka, Raduga-2, to jakas malenka manufaktura, czy jeszcze pozostalosc ZSRR - odpowiednik polskiej Astry (to chyba byl najpowszechniejszy producent)?
BTW, ile w Rosji stoi taka buteleczka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament Raduga-2(Tęcza-2) to dość popularny atrament w Rosji, produkowany cały czas przez dużą firmę Gamma zajmującą się produkcją akcesorii dla plastyków, farb itp. Butelka mieści 70ml atramentu, na butelce fajnie to opisują 70cm3, atrament kosztuję u nich ok.20-30 rubli równowartość ok.5 dolarów za butelkę. Bardzo specyficzny atrament, mało kto go używa bo termin ważności tego atramentu to tylko 2 lata, na każdej butelce jest data produkcji i o okres ważności liczony jest od tej daty nadrukowanej na butelce. Atrament nie ma ichibitora pleśni(fachowo określane), po dwóch latach może gęstnieć, pojawiają się gluty a w efekcie pleśń. Rosjanie by przedłużyć żywotność atramentu dolewają wódki i gliceryny :). Prawdopodobnie firma wypuściła nową linię tych atramentów już nie pleśniejących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał76 napisał:

Atrament Raduga-2(Tęcza-2) to dość popularny atrament w Rosji, produkowany cały czas przez dużą firmę Gamma zajmującą się produkcją akcesorii dla plastyków, farb itp. Butelka mieści 70ml atramentu, na butelce fajnie to opisują 70cm3, atrament kosztuję u nich ok.20-30 rubli równowartość ok.5 dolarów za butelkę. Bardzo specyficzny atrament, mało kto go używa bo termin ważności tego atramentu to tylko 2 lata, na każdej butelce jest data produkcji i o okres ważności liczony jest od tej daty nadrukowanej na butelce. Atrament nie ma ichibitora pleśni(fachowo określane), po dwóch latach może gęstnieć, pojawiają się gluty a w efekcie pleśń. Rosjanie by przedłużyć żywotność atramentu dolewają wódki i gliceryny :). Prawdopodobnie firma wypuściła nową linię tych atramentów już nie pleśniejących.

Rzeczywiście, atrament kosztuje około 40 rubli, ale odpowiada to 2 - 3 złotym, z nie 5 dolarom. I bardzo jestem ciekaw, skąd wziąłeś te fascynujące informacje o braku zabezpieczenia przez pleśnią, czy krótkim okresem przydatności. Na butelce jest jedynie "гарантийный срок - 2 года", ale również producenci zachodni określają termin przydatności atramentu i, jak wiemy, nie ma on zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

19 godzin temu, Abore napisał:

Skoro sa nad Wisla tak rzadkie, to mogles zrobic dobry uczynek i kupic z tuzin butelek, pewnie bez problemu znalazlbys na Allegro kilku amatorow takiej egzotyki.

Ta marka, Raduga-2, to jakas malenka manufaktura, czy jeszcze pozostalosc ZSRR - odpowiednik polskiej Astry (to chyba byl najpowszechniejszy producent)?
BTW, ile w Rosji stoi taka buteleczka?

No widzisz, jakoś nie wierzę w powodzenie rosyjskiego atramentu wśród polskiej klienteli. Może niesłusznie. W razie czego służę próbką, albo, przy następnej okazji - flaszką.

Edytowano przez Iwan Iwanowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną trochę mi się zamieszało, na zachodnich portalach aukcyjnych sprzedawane są po 5 dol. a nie równowartość 20-30 czy 40 rubli. A informację o pleśni są z ruskiego portalu o piórach :) i z komentarzy u nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dystansuję się do wszelkich komentarzy, człowiek czasami zapomina o tym, uroki forum i próba zaskoczenia czymś, ha ha człowiek stary a głupi :D Może jest coś w tym co opisałem ale Twoja puenta jest jak najbardziej trafna, "popiszemy(popiszesz), zobaczymy" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Bartosz_T said:

Zakupiłem również blok Esquisse

 

A gdzie cos takiego trafiles?
Mam rodzaj zeszytu A4 tej marki - papier zdecydowanie ponadprzecietny, niestety calosc jest klejona i pisanie "w zeszycie" dosc kiepskie, a kartki kiepsko sie wyrywa. Natomiast taki blok, ktory domyslnie sluzy do wyrywania kartek chetnie bym nabyl.

Ciekawostka: za zeszyt zaplacilem 6 PLN, i gdy wstapilem do poligraficznego punktu "Mail boxes etc." w W-wie, pytajac czy maja gilotyne ktora moglaby odciac caly grzebiet z klejem (190 stron)  - dowiedzialem sie, ze jednorazowe uzycie takiej gilotyny to... 13 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bartosz_T said:

Tylko przed zakupem radzę pootwierać kartkoniki, gdyż te są takie same

Ale przeciez na butelkach nie ma nadrukowanej pojemnosci...
Chyba za duzo entuzjazmu do otwierania pudelek, a za malo zwracania uwagi na szczegoly ;-)

Rowniez mam "heroiczne" atramenty - i o ile kartoniki od frontu faktycznie sa niemalze identyczne, to juz patrzac z boku, jest tam nadrukowana pojemnosc buteleczek. Na "starych" 59 ml, na aktualnych 50 ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeszcze kilka słów na temat tego atramentu: spektakularny, efekt powala (na zdjęciach powyżej to ledwie namiastka tego, co widać w rzeczywistości), bardzo odpowiada mi połączenie szarego ze złotym, ale - tym się na dłuższą metę nie da pisać. No chyba żeby pisać 24 na dobę, bez przerw, bo pióro po kilkunastu minutach zasycha, także przy "grubych", mokrych stalówkach. Atrament piękny, ale niepraktyczny. (Choć przy tego typu inkaustach to może oczywiste).

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...