Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@alrun  można tak powiedzieć-robiony specjalnie dla forum :D

@Ziemniaczek  niebieski, po prostu ;) dosyć intensywny się wydaje, ale przyznam, że nie pisałem nim jeszcze. 

@depeszka miałem możliwość zobaczenia go na żywo i w pierwszym wrażeniu bardzo się mi spodobał- chłodna zieleń, wydawała się dosyć ciemna... ale nie wiem czy nie jest zbyt jasna nadal... Nie mniej nie miałem jeszcze w piórze i nie pisałem specjalnie więcej nim, więc trudno mi jednoznacznie stwierdzić:,,jest świetny, będę nim pisał!; fajny, ale to nie to-szukam dalej lub dodaję czarnego" ;)

Też z tych trzech od razu opiszę 3., mimo jw. nie pisania zbyt dużo, to zwrócił moją uwagę onyx black ze względu na dosyć ładna i głęboką czerń, która-przynajmniej w pierwszych chwilach po pisaniu i zaschnięciu- nie wpada w szarość i t.p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy pamiętać, że: primo trzeba się zdecydować na jakiś kolor, a potem wybrać. secundo dobrze byłoby to zrobić przed grudniem, aby była ten rok :P tertio jest jakieś minimum zamówienia-trzeba się kontaktować z Nicponiami-poniżej którego nie zrobią specjalnie dla nas... a które musiałoby się rozejść...

A co na taki pomysł nasi Admini, @ArielN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odjechaniem to chodziło mi o coś takiego, aby zrobić atrament z cieniowaniem,,w dół". O co chodzi:

Cieniowanie wszystkich atramentów jest,,w górę", tzn. w suchych stalówkach (posłużę się przykładem pomarańczowego atramentu, niech będzie Diamine Ancient Copper) jest to zwykła pomarańcz, lecz w mokrych taka baaardzoo nasycona pomarańcz, natomiast w lejących może być to nawet brąz (Ancient Copper uważany jest za brąz podobno...). 

Ja proponuję odwrotnie, tzn. w suchych stalówkach będzie czytelny dla wszystkich brąz/mocno nasycony pomarańczowy, a w mokrych ujrzymy cieniowanie słabo nasyconego pomarańczu. 

Gwoli ścisłości: w mokrych stalówkach tekst napisany atramentem,, w dół " i,, w górę" będzie wyglądał dokładnie tak samo (chyba, że będzie to negacja kolorów).

@Nicpon iu Drogi, czy jest to w ogóle możliwe?

Często nie używamy odjechanych kolorów w niemokrych stalówkach, ponieważ mogą być nieczytelne - czemu tego nie odwrócić?

(Przepraszam za błędy stylistyczne, piszę dosyć szybko na telefonie ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od atramentów, ale niestety chyba zrobienie takiego triku z odwróconym cieniowaniem chyba się nie uda, ponieważ cieniowanie jest spowodowane przez to, że przy odsuwaniu stalówki od papieru dostaje się na niego trochę więcej atramentu, co oznacza, że w tym miejscu jest jego grubsza warstwa, a tym samym pochłania więcej światła i dlatego kolor jest ciemniejszy. Nie wyobrażam sobie sposobu, żeby odwrócić to zjawisko. Niestety fizyki się nie oszuka, ale pomarzyć można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam przytulił jakiegoś galasowego cósia. Jeśli chodzi o kolor... to myślę że dojdziemy do czegoś co nas wszystkich usatysfakcjonuje, zwłaszcza że to będzie unikat na skalę światową :). Jeśli chodzi o granat z czerwienią to myślę że może wyjść taki dość brudny kolor, ale atrament w kolorze błota, czemu nie.

Osobiście poszedłbym w ciemną zieleń, z jakimś ciekawym akcentem. Albo krwistą czerwień.

Może najpierw ustalmy w ogóle jakąś barwę, a później zajmujmy się efektami?

Zielony, żółty, fiołkowy, czy też powtórka z forumowego niebieskiego.

No i ogółem to wątek osobny by się też przydał, żeby zebrać osoby mające chęć na taką buteleczkę, zobaczyć czy to da się zrobić w takiej ilości i przeprocesować dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...