Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  
emilien

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

Recommended Posts

marecki   
3 godziny temu, Bartosz_T napisał:

Buteleczka jeszcze sprzed zmiany etykiety, słuszny rocznik kolega gdzieś znalazł.

@Topaz oprócz etykiety pokombinowali też coś z samym atramentem?

Edited by marecki

Topaz   

@marecki, ja nie zauważyłem żadnych zmian (w Royal Blue, Turquoise, Brilliant Brown, tych już używam od kilku, kilkunastu lat), bardzo dobre, wręcz wzorcowe atramenty. Kolory też wzorcowo podstawowe.

Topaz   

Tak trochę z przymrużeniem oka to napisałem, myśląc o tym, że "dawniej" wszystko było lepsze i "dawniejsze" atramenty też. Ale mimo, że napewno Pelikan poprawia i unowocześnia receptury, i może mi sie wydaje, że te obecnie kupowane, są lekko bardziej "wodniste", to ich właściwości, nasycenie, zachowanie w piórze są takie same w tej serii kiedyś i teraz.

Mimo pisania różnymi "wynalazkami" zawsze mam kilka butelek różnych kolorów Pelikan'a 4001.

Jedyny kamyczek do ogródka, jeżeli mogę wrzucić, to ten, że jeszcze 3-5 lat temu, we wszystkich nabojach serii 4001 było tyle samo atramentu (pełny nabój), a obecnie w kolorowych (np. Brillian Red, Violet, Brillian Green) jest go o 1/5 mniej. Zawsze, obojętnie z której partii i dostawy kupisz. Taka, myślę oszczedność niemiecka, 20% czyli 0,2 ml razy 100 milionów naboi, równa się... nowy jacht dla prezesa :) 

Tales   
12 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Pióroza jest tańsza od Kobiety, wiem to z własnego doświadczenia :wub:

Wszystko zależy od kobiety;)

3 godziny temu, Tales napisał:

Wszystko zależy od kobiety;)

Nie zgodzę się z tym do końca, moim zdaniem zależy to od stopnia piórozy i od mężczyzny :P Chyba, że jest się pod pantoflem, to inna bajka...