Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak trochę z przymrużeniem oka to napisałem, myśląc o tym, że "dawniej" wszystko było lepsze i "dawniejsze" atramenty też. Ale mimo, że napewno Pelikan poprawia i unowocześnia receptury, i może mi sie wydaje, że te obecnie kupowane, są lekko bardziej "wodniste", to ich właściwości, nasycenie, zachowanie w piórze są takie same w tej serii kiedyś i teraz.

Mimo pisania różnymi "wynalazkami" zawsze mam kilka butelek różnych kolorów Pelikan'a 4001.

Jedyny kamyczek do ogródka, jeżeli mogę wrzucić, to ten, że jeszcze 3-5 lat temu, we wszystkich nabojach serii 4001 było tyle samo atramentu (pełny nabój), a obecnie w kolorowych (np. Brillian Red, Violet, Brillian Green) jest go o 1/5 mniej. Zawsze, obojętnie z której partii i dostawy kupisz. Taka, myślę oszczedność niemiecka, 20% czyli 0,2 ml razy 100 milionów naboi, równa się... nowy jacht dla prezesa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jezu, lata mnie tu nie bylo :) Kupilem miesiac temu z ciekawosci atrament Koh-I-Noor - niebieski, czeski. Zatankowalem do mojego Picasso, co do ktorego wiem ze ma kaprysy i lubi zasychac. W sumie zasychal na wszystkim do tej pory (na Pelikanach, Parkerach, Hero itp.) bo malo kiedy go uzywam (na co dzien wole moje cienko piszace Jinhao). A tu szok. Biore pioro po tygodniu i pisze od strzalu. Atrament za 4 zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koh i Noor jest bardziej znany z ołówków i kredek, ale produkuje też dobre atramenty, relacja cena do jakości jedna z najlepszych na rynku, świetne właściwości przepływowe, nie strzępi, nie przebija. Kolor niebieski raczej z tych nie rzucających się w oczy, gdzieś w okolicach Pelikana, Duke. Mam go w Caran d'Ache 849 nie wysycha, mimo, że nie używany codziennie. Czarny atrament Koh i Noor ma całkiem intensywny kolor, nasycony i też doskonałą jakość. Czerwony raczej blady podobny do Pelikana. Cena w Pradze 16-20 Kcs, to jest coś ok PLN 3,50 za 50 ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA, dzięki TopikSH ;) Fotografia produktowa to nie jest moja działka, ale dzięki zdjęciom piór i atramentów powoli się wprawiam. Na parapeciku lubię robić zdjęcia gdyż jest "dobre" światło (tło mogłem trochę dopracować, lecz trochę na szybko to robiłem, ale obiecuję poprawę w przyszłości)B) Zastanawiałem się nad fioletem gdyż cena była naprawdę dobra (8zł szt.) lecz tymczasowo nie widzę zastosowania tego koloru ;) 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niejeden dłuższy protokół spisałem tym turkusem i żadnego bólu głowy nie uświadczyłem jak również inni, którzy musieli to po mnie przeczytać. Udany atrament za śmieszne pieniądze. Z porównań moich i innych wynika że jest identyczny z turkusem Lamy (przynajmniej w kolorze, właściwości nie porównywałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Ja pisałem eMką na Oxfordzie ;)

Jakby ktoś nie wiedział lub nie zadawał sobie sprawy: na chłonnych papierach kreska jest tak jakby bardziej nasycona. Rinke użył EF, przy której nawet - chyba - nie widać cieniowania. Natomiast ja na Oxfordzie miałem mniej intensywnie oraz szeroką kreskę - stąd opinie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem :

- Rohrer & Klingner - Sepia

oraz 

- J. Herbin - Bleu Myosotis. 

Tak na szybko, Sepia to unikalny kolor i właściwości bez zarzutu. A Bleu Myosotis też jest super, troszkę przypomina mi Serenity Blue tylko o pół tonu jaśniejszy ze szczyptą lawendy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...