Skocz do zawartości

Flexy - temat zbiorczy


Polecane posty

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Diamond Medal. Ringtop, celuloid, myślę, ze z lat dwudziestych ubiegłego wieku, w świetnym stanie.

 

Kupiłem go od Grega Minuskina i mam go od ponad tygodnia. Liczyłem na porządnego fleksa. Trochę sie rozczarowałem. Pisze o nim dopiero teraz dlatego, że wcześniej nie mogliśmy ze sobą dojść do porozumienia. Nie umiałem nim pisać. Widocznie jestem za cienki. Ujeżdżanie Falcona przy tym to jazda na kanapie limuzyny. Zlatka ostra jak igła, wymagająca, wprawdzie niemocnego, ale zdecydowanego przyciśnięcia. Każde pociągnięcie w górę, to szarpanie i zrywanie papieru; każda petla chybotliwa, pobieważ igle przeszkadza każdy mikron nierówności papieru...

 

Wrociłem do tego pióra, bo po potrzebuję nienachalnego fleksa, takiego subtelnego. Powiedzialem sobie, że nie dam się onieśmielić autorytetom i poprawię zlatkę po Manuskinie. Przeszlifowalem co nieco i proszę, piórko grzeczne teraz, aż przyjemnie pisać. Bad job, Greg, bad.

 

UWAŻAJCIE NA AUTORYTETY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrociłem do tego pióra, bo po potrzebuję nienachalnego fleksa, takiego subtelnego. Powiedzialem sobie, że nie dam się onieśmielić autorytetom i poprawię zlatkę po Manuskinie. Przeszlifowalem co nieco i proszę, piórko grzeczne teraz, aż przyjemnie pisać. Bad job, Greg, bad.

 

UWAŻAJCIE NA AUTORYTETY!

napiszesz do niego? jestem ciekawa, co by ci odpowiedział...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klips śmips.

Szukając informacji o swoim piórze znalazłem podobne z kilkoma rodzajami klipsów (chyba trzema), kilkoma sposobami napełniania (hebel, nabój i worek, tego ostatniego nie jestem pewien) oraz dwie wersje korpusu (z odkręcanym tyłem i bez).

 

A zlatkę ma dokladnie taka, jak moja.

Owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chwil kilka mając, popełniłem małe zestawienie próbek pisma piór, które wariację grubości linii wykazują, a pod moją opieką się znajdują...

 

podzielone na dwie części:

 

stuby i flexy,... chociaż dobrze się flexuje tylko Falconem i Omasem, bo do Rembrandta i Konrada to lichowatą chudziną jestem i sił nie staje aby skrzydełek im nagiąć...

 

C17ADZN.jpg

 

 

 

oraz italiki oraz obliki... 

 

gWHo1U2.jpg

 

 

no i niektóre z nich całkiem fajnie "do góry brzuchem" jak to moja córuś prawi piszą...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie flexy jak w Falconie to masz często w starych piórach, więc wiesz, co robić... ;) fajne zestawienie, stuby i obiki mnie zaciekawiły, bo jeszcze żadnego nie mam. Ale moje pytanie odnośnie Twoich zdjęć jest następujące: jakie atramenty zalałeś do Falcona i do wszystkich Pelikanów? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...