Skocz do zawartości

Flexy - temat zbiorczy


Polecane posty

Kolejny flex z mojego piórnika: niemieckie pióro Singer. Mimo nierasowego pochodzenia ma wspaniałą złotą stalówkę o potężnym flexie (napoiłam atramentem Diamine Rustic Brown):

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/gallery/image/535-p1070707/

Nie natknęłam się nigdzie na informacje o firmie Singer w kontekście produkcji wiecznych piór. Nawet nie wiem, czy to ta sama firma, która produkowała maszyny do szycia... Może ktoś z Was coś na ten temat wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie chce mi się wierzyć. Jesli zainstalowałaś, to gdzieć u ciebie na dysku powstal folder o nazwie "Dropbox". W nim z kiolei jest folder "Public". Wystarczy jedynie skopiować co tam chcesz (fotki?) to tego ostatniego. Dropbox automatycznie zaladuje twoją fotkę na swój serwer. Ty tylko klikniesz prawym klawiszem na nazwę pliku i wybierzesz opcję "copy public link". Zrobisz ctrl-v w swoim poście pomiędzy te dwa [/img] i gotowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tak. wchodzisz w swoją galerię tu.

1. otwierasz zdjęcie w galerii.

2. klikasz na nim prawym przyciskiem i wybierasz direct link blablabla.

3. obrazek powinien się bezpośrednio otworzyć w tej samej karcie.

4. znowuż klikasz PPM i z menu kontekstowego wybierasz Kopiuj adres obrazka.

5. wracasz do karty z wątkiem, w okienku odpowiedzi klikasz ikonę obrazka, wklejasz adres obrazka i chyba tyle, znaczy voila!

można też mając obrazek w punkcie 3 i mając na przykład firefoxa, wybierasz Kopiuj obrazek, wracasz do wątku, do okienka odpowiedzi, wciskasz ctrl+v i też voila.

 

gallery_2551_67_58957.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_2551_67_18051.jpg

 

Udało się :D Dzięki, Panowie, za pomoc :D

Jest to pióro Whal Eversharp z lat 20. XX wieku. To najbardziej elastyczna stalówka, z tych, którymi dane mi było pisać. Zawsze flexuje, nawet przy pisaniu z normalnym naciskiem (ja mam raczej ciężką rękę, więc tym bardziej). Ma tak dużego flexa, że rzadko który atrament daje mu radę. Tutaj jak widać Diamine Orange nie bardzo sobie radzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_2551_67_54949.jpg

 

Kolejny Whal Eversharp wśród moich flexów. Szczerze się przyznam, że gdy zobaczyłam jego możliwości - zaniemówiłam. Są niesamowite! Bez najmniejszego wysiłku osiąga linię od cieniutkiej do bardzo grubej. W dodatku nigdy mu nie brakuje atramentu.

Jest to Whal Eversharp ze słynnej linii Skyline. Po flexie wnioskuję, że raczej z początkowego okresu produkcji - z początku lat 40., bo pod koniec lat 40. Skyliny miały przeważnie twarde stalówki (aczkolwiek również świetne, co osobiście sprawdziłam :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel - to prawda, przekonałem się o tym dwukrotnie :/ Mam wybitnego pecha do Skyline'ów. Miałem dwa, jeden okazał się kruszejącym frankenpenem, drugi przez nieuwagę zniszczyłem. A szkoda, bo stalówki Eversharpów piszą jak marzenie. 

 

@Aoirghe - czaderski jest ten srebrny Wahl. WOW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same z siebie raczej nie powinny. Ale po prostu łatwo je uszkodzić. Dlatego ze swoim Skylinem obchodzę się jak z jajkiem zawsze w osobnym pudełku, skuwka (taka sama jak Twoja) od razu po zdjęciu z pióra do pudełka żeby broń boże nie spadła z biurka.

 

Frankenpen to składak z różnych części, które normalnie ze sobą nie występowały. Np stalówka innego producenta, skuwka z innego modelu itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...