Skocz do zawartości

Rohrer&Klingner w pięciu odsłonach


Ann_gd

Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Akszugor - a jeśli zasycha w Pelikanach, to też powinniśmy pozbywać się tego badziewia powoli? ;)

 

Nie uprzedzajmy faktów ;)

W Pelikanie nawet Diamine mi nie zasycha, co najwyżej sucho pisze :P

 

Żadne pióro nie jest świętą krową, ale atramenty niszczą pióra, co widać na zdjęciach w internecie, a nie pióra niszczą atramemty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, od jakiegoś R&K jest częstszym gościem w piórach forumowiczów. Kiedy dawno temu kupowałem pierwsze ich atramenty, byłem pełen obaw, które szybko prysły. Żeby było zabawniej, jednym z dwóch pierwszych atramentów R&K które kupiłem był Blau Permanent i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, choć rzeczywiście oszczędniej podawany nie zachwyca kolorem tak, jak przy obfitszym podawaniu.

 

Test imponujący, bez dwóch zdań. Gratuluję.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor, zalałam nim Pilota Pluminixa z eMką, suche pióro i kolor wychodził blady, za to mam takie trzy pióra, do których jest dopasowany jeden, jedyny atrament i tym sposobem Blau Permanent trafił do Senatora, bo w nim śmiga jak marzenie i pióro świetnie ukazuje piękną nasycona barwę, co z resztą widać na zdjęciach :)

Co do Lamy, kombinowałam w obu ze spływakiem, bo nawet przy stalówce M potrafiły dławić się swoim firmowym atramentem, teraz po kilku kombinacjach i zalaniu ich m. in Diamine jest ok ;)

 

dziękuję za komplementów masę, postaram się trzymać poziom :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalna recenzja i porównanie! :D Czaję się na Scabiosę (jakaś odmiana od szarości, niebieskości i czerni) i Salixa, ale na razie czekam na przypływ gotówki :) Próbkę Salixa, którą od ciebie dostałem to trzymam i oszczędzam na czarną godzinę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

chciałam dorzucić dzisiejsze skany, ale właśnie przeleciałam po komentarzach wzrokiem ponownie  redface  ale fajne z was ludki, tak potraficie człowieka uśmiechnąć... ;)

 

dla przypomnienia - dwa poprzednie skany
CCF20140131_00000.jpg
CCF20140131_00001.jpg
 
dwa dzisiejsze, pomiędzy nazwą poszczególnych kolorów domazałam kreskowanie, wg mnie widać różnicę, a jeśli nie, to jeszcze postaram się zdjęcia dodać
CCF20140401_00000.jpg

CCF20140401_00001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto będzie latem albo późną wiosną, bo ugiąłem się pod szantażem użytkowników innego forum :D

 

Dzięki za ostrzeżenie, choć zastanawiam się, co takiego jest w Salixie, czego nie ma w innych atramentach, że aż tak agresywny jest :/ I przyznaję, pierwszy test to byłaby maczanka, więc możesz uznać, że uratowałaś moją stalówkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="iAndrew" post="68799" timestamp="1396391384"

 

Dzięki za ostrzeżenie, choć zastanawiam się, co takiego jest w Salixie, czego nie ma w innych atramentach, że aż tak agresywny jest :/ I przyznaję, pierwszy test to byłaby maczanka, więc możesz uznać, że uratowałaś moją stalówkę :D

W salixie jest galas, uzywany kiedys do produkcji atramentow, ciemniejacych z czasem.

Niestety nie wiem, jak on wplywa na stalowki maczanki, zapewne doswiadczeni pioropisarze podpowiedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to zeżre tak samo stalówki w piórach jak w maczankach?

 

Nie będę więc ryzykował, kupię Scabiosę zamiast Salix, bo kolorek ma zacny ;)

 

w żadnym, naprawdę żadnym piórze wiecznym nie miałam problemów z tymi atramentami, nawet, jeśli leżakują zatankowane, np od spotkania w Warszawie czyli już przeszło dwa tygodnie ;) odnośnie maczanki - porównaj sam:

 

pol_pm_Stalowka-kwadratowo-scieta-Round- stalówka w stanie sklepowym, a tu poniżej moja...

 

IMGP4818.JPG

IMGP4821.JPG

 

oczywiście, to tylko 2,50 zł, poza tym nadal doskonale się spisuje, ale ja mam fioła na punkcie nieniszczenia rzeczy :) telefon w etui, pióra w piórniku, nie zakładać skuwki na korpus w moich pisadłach, bo uduszę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, toż właśnie tak wygląda moja stalówka z maczanki po kontakcie z czarnym Parkerem :D Aż takiego fioła nie mam, a nawet powiem więcej - bardziej mi się podoba stalówka w maczance, na której widać ślady używania. Z resztą maczanki nie są do oglądania, a skoro ich właściwości piśmiennicze nie uległy zmianie, to jestem w stanie zaakceptować ich wygląd ;) Zwłaszcza, że ceny są na tyle niskie, że można kupić oddzielne stalówki, których będę używał do atramentów galasowych, bezpieczniejszych atramentów i tuszy ;)

 

Po słowach "zżera" miałem przed oczami obraz kwasu trawiącego stal :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale w kałamarzu jak najbardziej  :unsure:

 

A wracając do atramentów, wezmę Verdigris i Scabiosę, a Salix innym razem :)

 

Edit: a i jeszcze Sepię! Kurcze, z torbami przez Was pójdę, zwłaszcza że ten diabełek coraz głośniej mi szepce, abym kupił jakieś lepsze pisadło :D

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale w kałamarzu jak najbardziej  :unsure:

 

A wracając do atramentów, wezmę Verdigris i Scabiosę, a Salix innym razem :)

 

Edit: a i jeszcze Sepię! Kurcze, z torbami przez Was pójdę, zwłaszcza że ten diabełek coraz głośniej mi szepce, abym kupił jakieś lepsze pisadło :D

i to już tak zostanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...