Skocz do zawartości

Stalówka - Waterman Carene


Robson

Polecane posty

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może trochę za późno, ale mam nadzieję że to utwierdzi Ciebie w dokonanym wyborze.

Mam carene ze stalówka F i jak na moje standardy pisze dość grubo. Właściwie wg moich standardów jest to M ;). Więc jeśli oczekujesz cienkiego pisma, EF powinno być dobrym wyborem. Zaznaczam że nie miałem styczność ze stalówka EF I piszę to na podstawie wiedzy o F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dobry wieczór,

Pozwólcie proszę, że dopiszę się do tego wątku. Chyba, że powinienem utworzyć nowy?

Otóż mam bardzo podobny problem, jak autor wątku. Carene - pamiątka po Tacie jest uszkodzona. Postaram się dołączyć zdjęcia poniżej. Bardzo proszę o podpowiedź - jak sobie z tym poradzić?

Carene1.jpg

Carene2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, bardzo zniszczona jest ta stalówka (w sensie, że strasznie porysowana. Tak jakby ktoś próbował ją czyścić papierem ściernym nr 120. Sekcja wygląda podobnie). Nie wiem, czy Tobie upadła, czy już taka była, ale to prawie pewne, że pióro upadło właśnie na stalówkę. Nie ma tragedii, zagięcie nie jest duże, myślę że ktoś, kto zajmuje się takimi naprawami, powinien sobie z tym łatwo poradzić, a samemu nie radzę. Można zepsuć.

Myślę że koledzy, którzy mają jakieś większe doświadczenia z "pendoktorami", powinni Ci kogoś polecić. Ja ze swej strony mogę tylko powiedzieć, ze jeśli to pamiątka po Tacie, to rzeczywiście warto dołożyć wszelkich starań, żeby wrócić temu pióru młodość. Jest tego warte również dlatego, że to dobre pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczny za wskazanie, gdzie się zwrócić jeśli ktoś zechciałby poradzić.

Faktycznie i stalówka i sekcja wyglądają na bardzo poniszczone. Przypuszczam, że mogą być starte od wkładania skuwki bez zwracania na to zbytnio uwagi. Co ciekawe te rysy widać na zdjęciu zrobionym z lampą, natomiast gołym okiem - na stalówce w ogóle ich nie widać (za to te rysy na sekcji widać niestety i gołym okiem bez problemu).

Ewentualnie kupię samą stalówkę (czyli całą przednią część) a tę starą pozostawię jako pamiątkową część. Najtaniej (w polskim sklepie online) widzę za ok. 289 zł (nazywają to "Część przednia do piór Carene GT - stalówka typ F" ale widzę, że jest też EF - potestuję gdzieś, która byłaby lepsza). Mam nadzieję, że to nie jest podrabiane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podrobieniem pióra ze stalówką „inlaid” jeszcze się nie spotkałem. Tym bardziej z podróbką samej sekcji tego typu. Lada chwila w Warszawie odbędzie się Dzień Pióra Wiecznego. Jak mieszkasz w okolicy, to być może z kimś na miejscu się dogadasz. 

Profesjonalną naprawą piór zajmuje się np. p. Maciej Wardecki...

 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Tez mam problem ze stalówka w swojej carence. Stalówka F. Od jakiegoś czasu zaczęła lać kiedy jest zamknięta w skuwce. Przez kilka lat było ok od pewnego czasu cieknie :(pomimo czyszczenia całej sekcji nadal to samo :(może to wina tych uszczelek które tam występują? Są w ogole zestawy naprawcze czy tylko wymiana całej sekcji?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...