Skocz do zawartości

Stalówka - Waterman Carene


Robson

Polecane posty

Co do piórowego pecha - jakieś półtora roku kupiłem sobie fajne, stare piórko z fleksem, pięknym fleksem. Pisałem nim, kiedy ktoś zadzwonił do drzwi. Pióro zostawiłem na dywanie, podszedłem do domofonu. Okazało się, że ktoś chce roznieść ulotki. Wpuściłem. Trwało to niecałą minutę. Po powrocie do pokoju ujrzałem na dywanie wióry, które minutę wcześniej były francuskim piórkiem Walkover. Mój pies okazał się szybki. I głodny. Na szczęście plastiku nie połknął tylko wypluł. Cieszę się, że nic się draniowi nie stało, bo mam do niego słabość, ale  żal mi tego pióra. Miało fantastyczną stalówkę. To dopiero byłoby wyzwanie dla pendoctora - piórowe puzzle 3D, kilkadziesiąt nadgryzionych elementów. Może to pomysł na rynkowy przebój?

Znam tylko jedną osobę, która potrafi to posklejać do kupy. Skontaktuj się z Martą Michnej z pracowni naprawy piór MEMO z Wrocławia. 

Ta pani swego czasu reanimowała słynnego Pelikana 100N kpt. Raginisa, który był rozerwany granatem ręcznym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masz rację drogi Watsonie. Kapitan się wysadził granatem, a w wewnętrznej kieszeni munduru miał pióro wieczne. Pióro było wykonane z celuloidu i jak mi się wydaje eksplozja granatu nie była dla niego obojętna, dodatkowo przeleżało ponad 70 lat w ziemi.  

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do naprawy Carenki.

Polecę Ci pióro wysłać do serwisu Watermana. Napisz do nich: Bartosz.STRUGALA@newellco.com, opowiedz w czym rzecz.
Są na tyle mili, że wysyłasz do nich pióro na ich koszt, zrobią co chcesz i odeślą Ci też na swój koszt.
Dodatkowo dadzą Ci nowy nabój i konwerter (mi tak zrobili, mimo że o to nie prosiłem).
Za wykonaną usługę wystawiają fakturę, która jest podstawą gwarancji i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tośmy sobie pożartowali, a kolega Robson jest w potrzebie. Jak tak patrzę na to zdjęcie z profilu, to dochodzę do wniosku, że ten przypadek wygięcia stalówki jest stosunkowo łatwy do naprawy bez rozbierania sekcji.

Robson, a jakbyś tak wziął coś miękkiego np. drewnianą klamerkę do prania, złapał boczną powierzchnią klamerki za końcówkę stalówki i delikatnie, z wyczuciem wyprostował. Jak już przywrócisz pierwotny kształt stalówki, to być może trzeba będzie jeszcze przeszlifować iryd, żeby nie drapało i po sprawie.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tośmy sobie pożartowali, a kolega Robson jest w potrzebie. Jak tak patrzę na to zdjęcie z profilu, to dochodzę do wniosku, że ten przypadek wygięcia stalówki jest stosunkowo łatwy do naprawy bez rozbierania sekcji.

Robson, a jakbyś tak wziął coś miękkiego np. drewnianą klamerkę do prania, złapał boczną powierzchnią klamerki za końcówkę stalówki i delikatnie, z wyczuciem wyprostował. Jak już przywrócisz pierwotny kształt stalówki, to być może trzeba będzie jeszcze przeszlifować iryd, żeby nie drapało i po sprawie.

Masz w tym jakieś doświadczenie? ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pw

 

:blink:

 

Piter,

 

Na wstępie zaznaczam: to tylko moje przemyślenia - możliwe, że inni mają odmienne zdanie.

 

Proponuję nie robić z działu naprawy "Targowiska". Jeżeli masz zamiar wysłać PW z ofertą usługi, to wysyłaj bez informowania o tym w wątku. W moim odczuciu tematy na forum są po to, aby w przyszłości korzystali z nich inni. Ktoś szukając odpowiedzi na pytanie zadane przez Jp667 zobaczy post o treści "PW". I nic z tego nie będzie miał :/. Jeżeli za pośrednictwem PW wysłałeś poradę, to cofam to co napisałem wyżej. Ale też wydaje mi się, że lepiej informację o sposobie naprawy napisać na forum.

 

Dbajmy o nasze forum. Jedno z niewielu naprawdę dobrych, a takie szybko odchodzą.

 

GPC

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. I jestem zwolennikiem Twojgo podejścia. Jakkolwiek PW wysłałem po to, żeby dopytać o szczegóły. Jeśli cokolwiek by z tego wyszło, zapewne wylądowałaby tu relacja z naprawy z opisem. Chciałem, żeby moja wiadomość została zauważona przez Kolegę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. I jestem zwolennikiem Twojgo podejścia. Jakkolwiek PW wysłałem po to, żeby dopytać o szczegóły. Jeśli cokolwiek by z tego wyszło, zapewne wylądowałaby tu relacja z naprawy z opisem. Chciałem, żeby moja wiadomość została zauważona przez Kolegę :)

 

Piter gdybyś jednak miał przyjemność naprawiać piórko czekam niecierpliwie na relację. Byłbym zainteresowany bo może kiedyś się przyda.

Robiłem podobną rzecz w moim nieśmiertelnym Frontierze, który to posłużył jako zabawka "jak daleko poleci długopis" dla maluchów (dobrze że nie za daleko). Robiłem na wyczucie i trochę siłowo. Na stalówce pozostała mała skaza ale pisać pisze dość dobrze. Tylko niestety "rozmókł" (choć może taki miał urok).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

To jeszcze jedno pytanie w związku z "wypadkiem" mojego Watermana.

Co prawda Piotr naprawił mi (wyprostował) stalówkę - jeszcze raz dzięki :), ale od czasu do czasu w najmniej oczekiwanym momencie zdarzają się "wycieki" co trochę mnie irytuje.

Postanowiłem ostatecznie, że wymienię cała sekcję i teraz mam mały dylemat. Brać rozmiar F czy też EF. Wiem że ta ostatnia daje cieńszą kreskę, pytanie tylko jak bardzo. Czy do normalnego użytkowania (nie tylko podpis  :)) lepiej brać tą pierwszą, czy jednak EF. Może ktoś ma bezpośrednie porównanie, lub posługiwał się stalówką Watermana w rozmiarze EF.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...