Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere / Mat, lakier / Wytrzymałość GT ?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 20.11.2017 o 20:34, parkerIM napisał:

Wyczytałem, że twardość wg. skali Mohsa jest in plus dla palladu (5,0) niż złota (2,5), o chromie nie wspomnę (8,5) :),

Poza tym platerowanie palladem ma się całkiem dobrze, czyżby więc zdroworozsądkowym wyborem był srebrny CT?

Przy tak cienkich powłokach platerowanych twardość ma drugorzędne znaczenie. Inna sprawa, że skala Mohsa do pomiaru twardości metali nadaje się tak, jak rok świetlny do określania wymiarów przedmiotów codziennego użytku.

Na szczotkowanej stali najzwyczajniej w świecie nie są tak mocno widoczne rysy. To samo, jeżeli podłoże jest ze stali czy innego srebrnego materiału, CT nie widać takiej różnicy między podłożem, a powłoką w obecności czy to rys, czy przetarć powłoki. Stąd tak, srebrne CT to najlepsza opcja pod względem zachowania dobrego wyglądu przez dłuższy czas. 

Edytowano przez Fenthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fenthin napisał:

Przy tak cienkich powłokach platerowanych twardość ma drugorzędne znaczenie. Inna sprawa, że skala Mohsa do pomiaru twardości metali nadaje się tak, jak rok świetlny do określania wymiarów przedmiotów codziennego użytku.

Dokładnie tak! Jak już, to powinna być skala HB, HRC lub HV, lecz jak przedmówca słusznie zauważył, to nie jest najważniejsze :D 

Sam rozkminiałem, czy Waterman Hemisphere CT ma wykończenie palladowe czy chromowane... W różnych sklepach różnie pisali, na oficjalnej stronie Watermana jest informacja właśnie o palladowym wykończeniu. Ale i tak napisałem do Watermana (na jakiś zagraniczny adres) i otrzymałem odpowiedź, że jest to chrom a nie pallad ;) Dodatkowo dopytałem o  to, z jakiego metalu jest wykonany korpus. Wersja CT posiada korpus ze stali nierdzewnej, lecz są wersje z innym wykończeniem(prawdopodobnie GT) z korpusem mosiężnym.

Posiadam Hemisphere CT i polowałem swego czasu na Hemisphere Delux, lecz na posiadanym piórze na szczotkowanym korpusie nie zostają odciski palców a na polerowanym wykończeniu non stop są widoczne paluch, więc zaniechałem tego pomysłu ;) 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...