Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere / Mat, lakier / Wytrzymałość GT ?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze mały dylemat między ct/gt. Na ct chyba nie będzie widać aż tak ubytku na platerowaniu, gdyż kolor stali jest bardzo zbliżony (jeśli nie taki sam) do koloru palladu. Jeszcze jedno, może i głupie, ale niestety nie wiem :) Czy jest jakaś różnica w użytkowaniu między stalówkami pokrytymi złotem/palladem? Któraś bardziej podatna na korozje? Może jakaś minimalna różnica prócz wizualnych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze mały dylemat między ct/gt. Na ct chyba nie będzie widać aż tak ubytku na platerowaniu, gdyż kolor stali jest bardzo zbliżony (jeśli nie taki sam) do koloru palladu. Jeszcze jedno, może i głupie, ale niestety nie wiem :) Czy jest jakaś różnica w użytkowaniu między stalówkami pokrytymi złotem/palladem? Któraś bardziej podatna na korozje? Może jakaś minimalna różnica prócz wizualnych?

Wg mnie to kwestia gustu ale aż tak się  nie znam. Ja mam złotą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe zdjęcie z telefonu: skuwka mojego Hemi po trzech latach dość systematycznego używania. Nie cackałem się z tym piórem. Z drugiej strony z chińczykami też się nie cackałem, a ich skuwki aż tak nie obłażą...

 

 

3wq5.jpg

Dałeś mu nieźle popalić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie kiedyś taki komplecik.

bb602c4c980cf922.jpg

Synowi się spodobał, więc mu sprezentowałem.

Używa go do dziś.

zdrówka

 

I jak stan po latach użytkowania?

U mnie w identycznym modelu po wieloletniej ekspolatacji piśmienniczej nie ma prawie śladu.

Albo dobry materiał, albo delikatnie się z nim obchodziłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa hemi w wersji CT - jedno sprzed około 11 lat, a drugie 1,5 roczne. Z nowym wszystko jest w porządku. Tym starszym pisałam bardzo intensywnie przez 1,5 roku liceum i 5 lat studiów, lakier z korpusu i skuwki miejscami odpadł ze względu na częste wrzucanie go luzem do torebki (razem z kluczami, a to wszystko tłumaczy), ale wszystko to co było srebrne nadal takie pozostało. Stalówce też nic nie jest.

Spod czerwonego lakieru wychodzi szczotkowany, srebrny kolor więc może kiedyś poddam go operacji usunięcia resztek czerwieni i będzie nówka sztuka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna dyskusja powstała w tym temacie, myslę, że wiele osób może skorzystać przy kupnie tego modelu, jeszcze raż dziękuję wszystkim za odpowiedzi, temat wyczerpany, ale jeśli tym razem ktoś inny ma jakieś pytania to myślę, że można tutaj walić śmiało, forumowicze nie przeoczą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna dyskusja powstała w tym temacie, myslę, że wiele osób może skorzystać przy kupnie tego modelu, jeszcze raż dziękuję wszystkim za odpowiedzi, temat wyczerpany, ale jeśli tym razem ktoś inny ma jakieś pytania to myślę, że można tutaj walić śmiało, forumowicze nie przeoczą :)

Zgadzam się z Tobą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Jak to się mówi odgrzeję kotleta :)

Jako, że temat wyboru wersji Hemisphere jest u mnie ciągle żywy, pozwolę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Wyczytałem, że twardość wg. skali Mohsa jest in plus dla palladu (5,0) niż złota (2,5), o chromie nie wspomnę (8,5) :),

stąd może mniejsza podatność platerowania palladowego na "ząb czasu" i grawitacji ;).

Jeśli chodzi o sam kolor pióra, to pobadają mi się zarówno wersje lakierowane jak i stalowa. Boję się tylko, że lakier za szybko zacznie wyglądać jak to pióro z ogłoszenia:574630102_2_1000x700_pioro-wieczne-water

Ciekawe co musiało przejść to biedne piórko? Może przy normalnym poszanowaniu przedmiotu wyglądałoby jak nowe?

Poza tym platerowanie palladem ma się całkiem dobrze, czyżby więc zdroworozsądkowym wyborem był srebrny CT?

Czytałem, że kolega @Ziemniaczek ma taką wersję jak na przykładowym zdjęciu. Ziemniaczku jak tam Twój hemiś?  

 

574630102_3_1000x700_pioro-wieczne-waterman-czarne-oryginal-okazja-13900zl-kolekcje.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z moimi hemisphere ten egzemplarz wygląda całkiem nieźle. Nie wiem tylko jaki stopień szanowania uważasz za normalny - noszenie w plecaku ze wszystkim, czy w oddzielnej kieszeni, zwykłym szkolnym piórniku, luksusowym satynowym piórniku, trzymanie w szufladzie/na biurku?

A twardości które podajesz są dla czystych pierwiastków, nijak się nie mają dla stosowanych stopów poddanych jeszcze różnym obróbkom.

Edytowano przez piday
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piday napisał:

W porównaniu z moimi hemisphere ten egzemplarz wygląda całkiem nieźle. Nie wiem tylko jaki stopień szanowania uważasz za normalny - noszenie w plecaku ze wszystkim, cz w oddzielnej kieszeni, zwykłym szkolnym piórniku, luksusowym satynowym piórniku, trzymanie w szufladzie/na biurku?

A twardości które podajesz są dla czystych pierwiastków, nijak się nie mają dla stosowanych stopów poddanych jeszcze różnym obróbkom.

Raczej w kieszeni bluzy lub koszuli, w plecaku w osobnej kieszonce bez dostępu do twardych przedmiotów, na biurku czasami w szufladzie. A co do twardości pierwiastków a platerowania to czuję się podłamany, :( ...... miałem nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Ludzie no, nie oddawajcie honoru czemuś za 200 złotych, no kochani...

:)

Bez przesady z oddawaniem honoru ;) , ale za 200 zł to można mieć minimum wymagań, jak nie zaponę to jutro wkleję zdjęcie mojego siedmioletniego "no name" za chyba 30 złociszy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...