Skocz do zawartości

14 atramentów z Laboratorium Nicponia - podsumowanie


visvamitra

Polecane posty

Dzięki uprzejmości Nicponia dostałem do zrecenzowania próbki czternastu oficjalnych kolorów z jego Warzelni . Prawdopodobnie do jednej z próbek wlał się nie ten płyn, co trzeba, dlatego Fiolet oznaczyłem znakiem zapytania.

 

Poniżej załaczam skan śladów pozostawionych patyczkiem higienicznym. Skan ten nie jest miarodajny, kolory zostały trochę przekłamane. Lepiej wyszły skany w recenzjach - skanowałem do nich tylko jeden kolor, zrobiłem parę zdjęć. W ramach podsumowania chciałbym jednak zamieścić ten skan:

 

becf.jpg

 

Atramenty te spodobały mi się i oczywiście mam ochotę na więcej. Niewykluczone, że po Nowym Roku coś się pojawi.

 

Poniżej załaczam odnośniki do czternastu recenzji. Recenzje uszeregowałem w kolejności od atramentu, który podobał mi się najbardziej do atramentu, który spodobał mi się najmniej. Jestem ciekawy, jak wygląda wasza lista?

 

1. Morski Niebieski

2.  Ciemna Czerwień

3.  Ciemna Zieleń

4.  Intensywna Pomarańcz

5.  Niebieski Turkusowy

6.  Niebieski

7.  Granat

8.  Brąz Kawowy

9.  Ciemny Brąz

10.  Ciemny Granat

11.  Malina

12.  Zielony Mentolowy

13.  Lawenda

14.  Fiolet - ale niewykluczone, że to nie jest właściwy płyn :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Nicponia wynikało, że (jeśli dobrze pamiętam) obydwa kolory (Granat i Ciemny Granat) są bardzo podobne i różnią się jedynie tym, że jeden powinien być "czystym" niebieskim przechodzącym w czerń, a drugi "nie czystym" niebieskim (z fioletową nutą) przechodzącym w czerń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel - nie zgodzę się. Granat jest wyraźnie chłodniejszy, a Ciemny Granat ma domieszkę fioletu. Fakt - skaner oddał te różnice słabo, ale zaryzykowałbym stwierdzemoe, że jednak są widoczne :) Na kartce różnica jest oczywiście o wiele wyraźniejsza.

Ja mówię tylko o tym co jest na ekranie komputera (i na wartościach podanych przez Twój program graficzny) - że te kolory się różnią wiem, oba posiadam :P Tylko tej różnicy tutaj nie widać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...