Skocz do zawartości

Kolekcja atramentów Hero


Paplo

Polecane posty

Dzisiaj zajrzałem do osiedlowego "szwarc, mydło i powidło" dostępne były trzy kolory  czerwony, czarny i niebieski... kupiłem niebieski, zatankowałem starego parkera Vectora i... chyba nie lubi się z Parkerem.

Niebieski jak niebieski nic specjalnego, pióro dziwnie się zachowuje raz przerywa, a raz pisze tak mokro, że zakrawa o kleksa, możliwe że to wina intensywniej eksploatacji pióra w latach szkolnych, albo atrament jakiś rozwodniony. Nigdy wcześniej nie używałem atramentu hero.  Będę musiał zatankować inne pióro i wtedy się przekonam czy to wina atramentu.

Używam piór typu Parker, m.in. Vectorów (mam dwa) i nigdy nie gryzły się z atramntem Hero. Zgodziłbym się z Tobą, że albo to wina tego konkretnego pióra albo rozwodnionego atramentu. Zdarzyło mi się trafić na rozwodniony czerwony lub czarny, niebieski zwykle jest w porządku, ale może i on się pogarsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam zawsze w zapasie Hero niebieski i czarny. Używam ich docelów ćwiczebnych, ponieważ pióra Parallel z taką dajmy na to stalówką 6mm spijają tego hektolitry i szkoda mi lepszych inkaustów.

Z tych samych powodów użyłam Hero czarnego w moim Noodle's Ahabie, i tu bingo - duet ten sprawdza się rewelacyjnie, a jaki smolistyi lekko błyszczący efekt.

W tajemnicy przyznam się, że kocham zapach Hero Inki i z przyjemnością wdycham opary.

Co do rodzajów atramentów Hero, obok czterech wymienionych wyżej jest jeszcze Hero Carbon Ink. I pomyśleć, że miałam go w ręce w Szanghaju, ale nie kupiłam, bo był opisany tylko w krzaczkach i wydawało mi się, że to tusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli to faktycznie strona producenta: HERO, to chyba poza tymi 4 kolorami nic nie mają...

 

Ja znalazłem jeszcze takie podstrony:

 

http://en.hero.com.cn/products_list/&pmcId=ca102bd1-9aeb-4400-acce-203642ff7238.html

http://en.hero.com.cn/products_list/&pmcId=11c1a138-edcc-4aee-aa8b-1ebb3f718944.html

 

Nawigowanie tam to istne szaleństwo. Wszędzie ten "starszy bohater".  :rechot:  Niestety to Chiny i ich strona www to cud, że jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...