Skocz do zawartości

Ciemna Czerwień z Laboratorium Nicponia


visvamitra

Polecane posty

Nicpoń zaleje niebawem rynek atramentami. Dostałem czternaście próbek do zrecenzowania a to podobno jeszcze nie koniec. Będzie się działo.

 

Zacznę od czerwieni. Ciemnej. Przyjemnej. Z jedną wadą. Ale o tym na skanach :)

 

Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym:

 

SKAN:

 

lq57.jpg

 

 

 

KLEKS:

 

2m93.jpg

 

Mój program graficzny widzi ten kolor tak:

 

0j70.jpg

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: NICPOŃ

Kolor: Ciemna Czerwień

Opakowanie: będzie chyba w butelkach o pojemności 50 ml

Cena:? dobre pytanie :)

 

 

Nasycenie: dobre

Przepływ: dobry

Cieniowanie: trochę jest, mnie się podoba

Jakość linii: dobra na papierze Pigna i Oxford, na Mondi strzępi (ale na nim większość atramentów strzępi)

Osadzanie się na stalówce: czas pokaże (po dwóch dniach w piórze nic się nie dzieje)

Wpełzanie na stalówkęnie zauważyłem 

Rozruch: szybki

Przebijanie: przebija na słabej jakości papierze

Strzępienie: zauważalne 

Wysychanie: ok. 15 sekund

 

Inne: ładny atrament. Podoba mi się w nim wszystko oprócz zapachu, który jest intensywny.

 

 

SKANY (Pismo + cieniowanie): recenzję napisałem Deltą Ice ze stalówką F. 
 

1. Na satynowanym papierze ColorCopy (MONDI) 90g

 

c62x.jpg

 

 

 

ac9f.jpg

 

 

 

2. Na papierze Oxford 90 g

 

 

 

uza5.jpg

 

l6ym.jpg

 

 

hxnb.jpg

 

 

 

Na Oxfordzie wyszło sporo różu, ale w innym zeszycie tej samej firmy, w którym zacząłem pisać recenzję Delty kolor wydaje się bardziej czerwony. Kiedy skończę recenzję i cyknę zdjęcia sami się przekonacie.

 

 

PORÓWNANIE Z INNYMI ODCIENIAMI:

 

wpr5.jpg

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Czy twoja porcja również ma intensywny zapach?

O ile dobrze zrozumiałem/zapamiętałem Nicponia ten zapach bierze się od środków, które mają mordować wszelkie życie próbujące przetrwać w tych atramentach - ale to może sam Nicpoń dokładnie wyjaśni kiedy się pojawi. Mi ten zapach nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem/zapamiętałem Nicponia ten zapach bierze się od środków, które mają mordować wszelkie życie próbujące przetrwać w tych atramentach - ale to może sam Nicpoń dokładnie wyjaśni kiedy się pojawi. Mi ten zapach nie przeszkadza.

 

Dokładnie tak ;)

Korzystam z 3 różnych biocydów, 2 nie mają zapachu, jeden ma taki lekko słodkawy zapach (mi się trochę kojarzy z zapachem landrynek), czerwony barwnik ma sam z siebie niestety lekko przykry zapach, to może jakaś synergia? ;)

Dzięki za info o strzępieniu, ja tego nie zaobserwowałem u siebie, ale ja mam Mondi 80g - widać w mniejszej gramaturze dają lepszy papier :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondi 90 g to totalna porażka. Do pisania się nie nadaje, ale całkiem znośnie oddaje kolor z prób patyczkiem higienicznym albo rozmazanego atramentu. Do tego się nadaje bardzo dobrze. Do pisania - zdecydowanie odradzam. Ja na nim piszę, bo muszę zurzyć ryzę :)

 

Nicpoń - skoro już tu zawitałeś, może zapodasz konkrety: co, gdzie, kiedy, ile i za ile?

 

:)

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...