Skocz do zawartości

Twoje pióra lubią mnie, czyli plebiscyt na najlepszy zeszyt


bosa

Polecane posty

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Popieram. To taki trochę paradoks z tym Herlitzem... Z jednej strony, papier na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia dobrego jakościowo (cienki jakiś taki...), ale jak już się człowiek przełamie i kupi, to jest bardzo mile zaskoczony. Nie strzępi, nie przebija, stalówka zachowuje się poprawnie. A do tego nie rujnuje portfela. Ja bardzo sobie chwalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą oferte brulionów, notatników oraz wszelkich akcesoriów  biurowych ma firma Katecom http://www.katecom.pl/

 firma sama je produkuje. Zakupiłem u nich między innymi 16 notatników w linie. Bardzo dobre wykonanie, kolor kartek ekri

 ale można zamówić również biały, cena od lat niezmienna 28 zeta, okładka szyta, wykonana z skóro podobnego materiału, miękka 

 i miła w dotyku, możliwe że między materiałem a kartonem okładki jest cienka gąbka, przynajmniej sprawia takie wrażenie.

 Co do samych kartek, notatnik ma 144 kartki, gramatura 90g/m porównywalna do Oxford, lecz kartka nie jest aż tak woskowata jak

 wymieniony Oxford co jest chyba zaletą. Przebijanie podobnie czyli niesamowicie znikome, nawet przy bardzo mokro piszących piórach. 

 Wada a może dla niektórych z was zaletą jest to, że linia nie jest standardowa jak w większości zeszytów gdzie odległość miedzy liniami

 jest 0.9cm (9mm), w tych notatnikach jest 0.7cm, kratka również jest pomniejszona i wynosi 0.4cm (4mm) standardowo 0.5cm.

 Ogólnie polecam tym bardziej że można sobie wybrać kolor okładki, tłoczenie wzoru, złocenie itp. no i cena nie jest wygórowana.

 Chciałem wkleić fotki pokazowe, ale procedura wklejenia na post i wpisanie do odpowiedzi lub na nowy post to jakieś nieporozumienie  :wallbash: 

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupiłem fajny brulion w lidlu, chyba był nawet wspominany w innym wątku.

tak czy siak, papier 70g, makulaturowy, szary, szorstki, ale ani nie przebija (nawet Konrad z habanero nie dał rady), ani nie zmienia koloru atramentu, jak pigna z makulatury. jedyny minus jest taki, że to kołonotatnik, z perforacją i dziurkami. to w sumie trzy wady. cholera, wejdę jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kupuję  notatniki Oxford, Rhodia,ale jakiś czas temu trafiłem na ręcznie robiony notatnik z papieru czerpanego... Notatnik Nemezis, ręcznie robiony z oprawą z prawdziwej skóry przewiązywany rzemieniem, cudo.

Fakt jest drogi, jak na notatnik który będzie służył aż się karty wypełnią, to nawet aż za drogi,  bo koszt z dostawą przekracza 100zł (dramat za 100 kartek O.o) ale jeżeli ktoś chce pisać po cudownym papierze to polecam.

Kupiłem AŻ jeden bo bardzo drogo jak na polskie warunki i długo nie mogłem przekonać się żeby zacząć w nim pisać bo aż szkoda. Na zwykłe notatki mam byle jakie notesy za parę zeta więc ten traktuję jako osobisty pamiętnik i... sprawdza się :)

Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA: przekonałam się do Oxfordów :blink:  Nawet nie mam pojęcia jak to się stało. Chyba normalnie wkraczam w okres dojrzewania, czy coś... :roflmho:

 

Skoro Oxfordy są wyznacznikiem dojrzewania to chyba pora żebym już sobie kilka kupił...  :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikie dojrzewania jest to, czy Ci tradycyjny kompot z suszu na Wigilii smakuje. Jak smakuje, to znaczy, ze juz jesteś dorosły. Mi dalej nie.

A z Oxfordami to nie wiem jak jest. Popisze w nich chwile i sprawdze, czy cos sie zmienilo. Bo na pewno nie czas schniecia w nich atramentu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obfite stalówki się źle sprawdzają na oxfordzie - to fakt, ale te bardziej skąpe dają radę. Czasami się coś odbije na drugą stronę gdy przewrócimy kartkę, ale ogólnie mi to nie przeszkadza. Jednak ja ze względu na cenę używam top2000 i DanMark. Top 2000 często przebija, ale wszystko błyskawicznie schnie, a danmark to zeszyt niemal idealny - tani, nie przebija, nie jest zbyt śliski i jest łatwo dostępny w każdym supermarkecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Oxford najlepiej z nich wydobywa kolor i cieniowanie atramentu przy grubaśnych stalówkach, jednocześnie nie strzępiąc i nie przebijając.

...

Chociaż teraz właśnie piszę w jakimś top2000 moim B Lamy i nic nie przebija... I to mnie zaskoczyło... Pozytywnie...  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą oferte brulionów, notatników oraz wszelkich akcesoriów  biurowych ma firma Katecom http://www.katecom.pl/

 firma sama je produkuje. Zakupiłem u nich między innymi 16 notatników w linie. Bardzo dobre wykonanie, kolor kartek ekri

 ale można zamówić również biały, cena od lat niezmienna 28 zeta, okładka szyta, wykonana z skóro podobnego materiału, miękka 

 i miła w dotyku, możliwe że między materiałem a kartonem okładki jest cienka gąbka, przynajmniej sprawia takie wrażenie.

 Co do samych kartek, notatnik ma 144 kartki, gramatura 90g/m porównywalna do Oxford, lecz kartka nie jest aż tak woskowata jak

 wymieniony Oxford co jest chyba zaletą. Przebijanie podobnie czyli niesamowicie znikome, nawet przy bardzo mokro piszących piórach. 

 Wada a może dla niektórych z was zaletą jest to, że linia nie jest standardowa jak w większości zeszytów gdzie odległość miedzy liniami

 jest 0.9cm (9mm), w tych notatnikach jest 0.7cm, kratka również jest pomniejszona i wynosi 0.4cm (4mm) standardowo 0.5cm.

 Ogólnie polecam tym bardziej że można sobie wybrać kolor okładki, tłoczenie wzoru, złocenie itp. no i cena nie jest wygórowana.

 Chciałem wkleić fotki pokazowe, ale procedura wklejenia na post i wpisanie do odpowiedzi lub na nowy post to jakieś nieporozumienie  :wallbash:

 Pozdrawiam.

90g/m jest teraz w promocji za 15 zł, a 100g/m jest za 28 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depeszka : jak kupywałem te notatniki za 28 zeta to pisało że ma 90g/m musieli zmienić :ohttp://allegro.pl/notatnik-notes-pamietnik-a5-promocja-i3923618135.html ale papier moim zdaniem jest lepszy od Oxforda

 tych notatników za 15 zeta nie mam, ale dowiedziałem się że te już maja standardową linie i kratkę

http://allegro.pl/notatnik-notes-pamietnik-a5-wyprzedaz-i3923514620.html pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpakowałem prezent od żony :wub:  (nie wytrzymałem, miało być na walentynki) :P przecudnej urody notatnik Paperblancs Grolier Ornamentali Midi, jest boski... papier jest gładki, i gruby, nie przebija (na szczęście, bo spotkałem się z opiniami, że niektóre paperblancsy mają gorszej jakości papier, który potwornie przebija) i ta okładka.... boski.

Jutro wrzucę zdjęcia, mam za słaby aparat żeby przy takim świetle cykać zdjęcia :D

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depeszka : jak kupywałem te notatniki za 28 zeta to pisało że ma 90g/m musieli zmienić :ohttp://allegro.pl/notatnik-notes-pamietnik-a5-promocja-i3923618135.html ale papier moim zdaniem jest lepszy od Oxforda

 tych notatników za 15 zeta nie mam, ale dowiedziałem się że te już maja standardową linie i kratkę

http://allegro.pl/notatnik-notes-pamietnik-a5-wyprzedaz-i3923514620.html pozdrawiam.

zakupione i już w moich łapkach, jeden w linię a drugi w krateczkę  :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...