Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minut temu, Pimps napisał:

[...] myślałem że chodzi o to iż tak ceinką stalówką będzie się źle pisało na Rhodi.

Wprost przeciwnie - o wiele lepiej niż na innych ;)

Z racji tego, że czym grubsza stalówka tym bardziej mokra, więc gładziej idzie. Cienkie/b. cienkie idą bardziej chropowato zazwyczaj, bo podają mniej atramentu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Wprost przeciwnie - o wiele lepiej niż na innych ;)

Z racji tego, że czym grubsza stalówka tym bardziej mokra, więc gładziej idzie. Cienkie/b. cienkie idą bardziej chropowato zazwyczaj, bo podają mniej atramentu :)

 

To akurat nie do końca prawda. To dwie różne sprawy, chociaż wspólnie składają się na "gładkość" stalówki. Może być szersza i sucha stalówka, a sam posiadam EF od Faber Castell i jest bardzo mokre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kowal1623 napisał:

To akurat nie do końca prawda. To dwie różne sprawy, chociaż wspólnie składają się na "gładkość" stalówki. Może być szersza i sucha stalówka, a sam posiadam EF od Faber Castell i jest bardzo mokre. 

Chodzi mi o jednego producenta, jeden model, 5 grubości stalówek ;)

EFka Lamy jest bardziej sucha (aczkolwiek różnica jest mała) niż B Lamy np. w Safari.

30 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Z racji tego, że czym grubsza stalówka tym bardziej mokra, więc gładziej idzie 

 

Chodziło mi o tę samą serie tego samego producenta na przestrzeni 5 stalówek - od EF do B. Oczywiście suche B również są, a są mokre EFki ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

EFka Lamy jest bardziej sucha (aczkolwiek różnica jest mała) niż B Lamy np. w Safari.

nie zawsze, moja M jest najbardziej sucha z czterech, które mam (EF, F, M i M) :bezradny: 

25 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Oczywiście suche B również są, a są mokre EFki ;)

no właśnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marecki napisał:

nie zawsze, moja M jest najbardziej sucha z czterech, które mam (EF, F, M i M) :bezradny: 

Ja puściłem Fkę na reklamacje z tego powodu, bo na innej stalówce (też Fce) Alstar świetnie pisał, a na tej,, w komplecie" zachowuje się jakby wodą pisał - wiem, co należy zrobić, ale potem jakby mu pękł korpus etc. to mi nie naprawią, bo grzebałem przy stalówce<_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Ja puściłem Fkę na reklamacje z tego powodu, bo na innej stalówce (też Fce) Alstar świetnie pisał, a na tej,, w komplecie" zachowuje się jakby wodą pisał - wiem, co należy zrobić, ale potem jakby mu pękł korpus etc. to mi nie naprawią, bo grzebałem przy stalówce<_<

Dobrze zrobiłeś. Jak coś kupujesz to ma działać, a nie "prawie działać- sam sobie napraw". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Pan_Q. Fakt, kolor fajny.

Chyba wersja Targaryen najsłabiej wypada (a moim zdaniem największy miała potencjał).

(Uwaga spoiler(?)...)

 

Z trzech pozostałych dwójka jest w porządku, więc niech Ci będzie ten Lannister ;) Ale kto wie, kto wie ;)

Sama przez chwilę się zastanawiałam, ale jak  zobaczyłam zdjęcia pióra a nie wymuskane foty z zapowiedzi to odpuściłam. Trochę się rozczarowałam, rozumiem że wzór na korpusie będzie raczej printem ale  wolałabym żeby klips nie był taki płaski ;) i w sumie cena wyśrubowana... 

(Wiadomo, na GoT się zarabia...)

Dlatego ciekawa jestem jak się prezentuje na żywo. A Ty będziesz może na HUBIE w W-wie? 😎

A gdzie kupiłeś?

PS. To 'czarne' też fajne ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Nikaa napisał:

 

@Pan_Q. Fakt, kolor fajny.

Chyba wersja Targaryen najsłabiej wypada (a moim zdaniem największy miała potencjał).

(Uwaga spoiler(?)...)

 

Z trzech pozostałych dwójka jest w porządku, więc niech Ci będzie ten Lannister ;) Ale kto wie, kto wie ;)

Sama przez chwilę się zastanawiałam, ale jak  zobaczyłam zdjęcia pióra a nie wymuskane foty z zapowiedzi to odpuściłam. Trochę się rozczarowałam, rozumiem że wzór na korpusie będzie raczej printem ale  wolałabym żeby klips nie był taki płaski ;) i w sumie cena wyśrubowana... 

(Wiadomo, na GoT się zarabia...)

Dlatego ciekawa jestem jak się prezentuje na żywo. A Ty będziesz może na HUBIE w W-wie? 😎

A gdzie kupiłeś?

PS. To 'czarne' też fajne ;)

Dzięki :D 

Ty to masz wymagania  :P 

Będę na Pelikanie na jakieś 99,7% i OK wezmę też Lannistera :) jeszcze jakieś życzenia?

Pióro kupione w Wa-wie.

No to masz też czarne ale odrobinę inne od poprzedniego.

http://ngk3uQi.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...