Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie ostatnio coraz częściej w ręku pojawia się Pilot 78g (M).

Początkowo byłem trochę sceptyczny bo stalówka wyraźnie drapała przy pisaniu w jędną stronę ale z czasem sie wygładziła i teraz pisze gładko, jest elastyczna i raczej sucha co lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kleks napisał:

Oj, to nie wiem, czy gratulować, czy raczej współczuć. "Od tego tygodnia nie pracuję", raczej nie brzmi dobrze. Chyba, że to jakiś urlop. A zestaw, owszem fajny. Co to za grubas na dole, zaraz przed obsadką do stalówek?

Od tego tygodnia nie pracuję, znaczy że od tego tygodnia nie pracuję. Pożegnałem, się w piątek z firmą i teraz jestem na etapie poszukiwania nowego miejsca żeby się zaczepić.

Był to mój wybór po chłodnej kalkulacji i wzięciu pod uwagę warunków odejścia (które były bardzo dobre i to było jednym z czynników, które zadecydowały o tej decyzji. Drugim było to, że i tak planowałem zmianę pracy w tym roku).

 

Napiszę co jest na zdjęciu w ogóle:

Od góry:

-Manuscript

-Lamy Safari

-Kaweco Skyline Sport

-Parker Frontier

-TWSBI Vac Mini

-WingSung 659

-Platinum Preppy

-Kaweco Student

-Pilot MR

-Sheaffer NoNonsense

-Waterman Hemisphere

-Jaguar (taki niedrogie chińskie)

-Obsadka

 

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś wyciąć białą śnieżynkę z białej folii samoprzylepnej... :D Tak nawiasem mówiąc, w sklepie z antykami, co to jest niedaleko mnie, widziałem ostatnio gościa, który kupował jakiś długopis ze "śnieżynką". Nie wiem co to był za model, ale z pewnością jakiś "wintydż". Sprzedawca wyjmował ten długopis z gablotki z taką ostrożnością, jakby to była laska dynamitu. Ale najśmieszniejsza z tego całego spektaklu była cena. 599 funtów, czyli jakieś trzy tysiące złotówek... :blink: Miałem się odezwać, ale widząc rozanieloną minę sprzedawcy i minę zwycięzcy na twarzy kupującego... Ugryzłem się w język. Obydwaj, tego dnia, schwycili Pana Boga za nogi. Czemuż miałbym to zrujnować?

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kowal1623 napisał:

Ja dzisiaj tak (nie wszystkie napełnione): 

2017_04_06_18_09_28.jpg

Bardzo ładnie napisane. "Moja lajkować" ;)

 

@Kleks @Topaz

Z tą rozpoznawalnością marek  to będzie niestety tak jak w zegarkach czy nożach. Wydaj mi sie że jest sporo analogii.

Parker będzie rozpoznawalny na zasadzie Tissota. Że to niby swiss made i że klasa mimo że to nie jest żaden top, a rozpiętość jakościowa modeli jest ogromna. Albo na zasadzie Spyderco w nożach.

Montblanc będzie takim Rolex-em piór... chociaż ze względu na to że tematyka jest jeszcze bardziej niszowa niż zegarki to rozpoznawalność będzie na pewno niższa niż Rolexa.

Tak jak w zegarkach topowe marki raczej nie będą rozpoznawalne przez osoby które tematem zainteresowane nie są. No bo kto zna takie marki zegarkowe jak:

Hublot, Vacheron Constantine, Jaeger-LeCoultre, Jaquet Droz, Credor, MB&F itp.

W nozach też próżno szukać ludzi znających takich wytwórców  jak Stan Wilson, Todd Begg, Darrel Ralph, GTC, David Clark, Todd Fischer i Frank Fischer.

Raczej mało osób w ogóle ma pojęcie o high endowych produktach z danej tematyki jeśli się nią nie interesuje.

Wybaczcie za analogię do innych hobby, ale polecam wygooglować kilka ze wspomnianych marek/nazwisk i zobaczyć bo naprawdę jest na co popatrzec ;)

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ku własnemu zaskoczeniu od dłuższego czasu piszę głównie Kaweco ALSport. Zaskoczenie stąd, że pióro to wydawało mi się jakieś takie dziwne i nie mogłem się przekonać do jego zakupu. Na szczęście dostałem je w prezencie i pisze się nim świetnie. To małe pióro ma w sobie coś z gadżetu albo biżuterii, tak je postrzegam, po prostu jest fajne i poręczne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...