Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Topaz... Ty wiesz, że to było moje pierwsze pióro w życiu? Pamięć mnie trochę zawodzi, to było chyba w pierwszej, albo w drugiej klasie, czyli w 1980 roku, ale wydaje mi się, że było trochę inne. Przekopałem cały internet, ale nie znalazłem żadnych informacji, o jakichkolwiek innych piórach podobnie wyglądających, więc wychodzi na to, że jednak to. Dręczy mnie to... No dobra. Załóżmy, że to był jednak Walker (niebieski). Miałem wtedy 7 lat i to było 37 lat temu! Byłem przeszczęśliwy (pióro dostałem od starszego kuzyna, jako dodatek do "wyprawki" kupionej przez mamę) i pisałem nim przez resztę wakacji i jakiś... Miesiąc w szkole. Niestety moi zacofani i wykształceni na bolszewickich uczelniach, nauczyciele, zabronili mi używać pióra. Tłumaczyli się "względami bezpieczeństwa" :blink: Niestety, cieszyłem się nim krótko, bo zanim zdążyłem się zastosować do instrukcji tych zawistnych kretynów, ktoś mi go i tak ukradł... Co ja bym dziś dał za takie. Niebieskie... redface

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

Topaz... Ty wiesz, że to było moje pierwsze pióro w życiu? Pamięć mnie trochę zawodzi, to było chyba w pierwszej, albo w drugiej klasie, czyli w 1980 roku, ale wydaje mi się, że było trochę inne. Przekopałem cały internet, ale nie znalazłem żadnych informacji, o jakichkolwiek innych piórach podobnie wyglądających, więc wychodzi na to, że jednak to. Dręczy mnie to... No dobra. Załóżmy, że to był jednak Walker (niebieski). Miałem wtedy 7 lat i to było 37 lat temu! Byłem przeszczęśliwy (pióro dostałem od starszego kuzyna, jako dodatek do "wyprawki" kupionej przez mamę) i pisałem nim przez resztę wakacji i jakiś... Miesiąc w szkole. Niestety moi zacofani i wykształceni na bolszewickich uczelniach, nauczyciele, zabronili mi używać pióra. Tłumaczyli się "względami bezpieczeństwa" :blink: Niestety, cieszyłem się nim krótko, bo zanim zdążyłem się zastosować do instrukcji tych zawistnych kretynów, ktoś mi go i tak ukradł... Co ja bym dziś dał za takie. Niebieskie... redface

Na alledrogo jest jeden niebieski ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleksie, fantastyczna historia, szukaj, może faktycznie to takie pióro. Jest faktycznie "szkolne".

"Co ja bym dziś dał za takie. Niebieskie... redface"

Mówisz... i masz...:)

Daj adres na PW, właśnie znalazłem takie w swoich zbiorach :) więc run WALKER run...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się pochwaliłem (w temacie "Jakie pióro dzisiaj kupiłeś"), dotarło do mnie Lamy Safari, w kolorze (wcale nie pięknym) malin, ze stalówką 1.1

YEDDozr.jpg

Ponieważ nie chce mi się na razie go napełniać (zwykle opróżniam w tym celu dołączony nabój i wlewam do niego za pomocą strzykawki z igłą atrament, jaki mi się podoba), gdyż jest to procedura zajmująca nieco więcej czasu, niż zwykłe wetknięcie naboju, więc po prostu przełożyłem stalówkę do tego Lamy, którego ostatnio przerobiłem na eyedroppera. Dlatego czerwona Lama na zdjęciu ma zwykłą M-kę. I chyba już tak zostanie, bo tamta stalówka, jako bardziej atramentożerna, pasuje do pojemniejszego pióra.

CYhX974.jpg

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Intelins napisał:

Fpnibs.com - możesz wybrać dodatkowe szlifowanie, jest wersja XXF i XXXF. Ja wybrałem tę najcieńszą wersję i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza, że znam standardowe EF Kaweco i zbyt cienkie nie jest...

XXXF robi wrażenie!

Dziś sięgnąłem po:

123456789hgfd.jpg

Papier: Rhodia Webnotebook

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

Widzę, że kolega ArielN musiał zdrowo wczoraj popić, skoro nie jest pewien, czy to dziś Środa :lol:

Jaki jest dzień tygodnia straciłem pewność już po pierwszej godzinie po urlopie :D. Nawał pracy w Pióromaniaku odebrał mi świadomość!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...