Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

musicman :) to nie tak, ja po prostu lubię oba te pióra, porównanie nie zrobię bo nie bardzo umiem i nie wiem jak. Poza tym GvFC ma M-ke a Lamy F. Co do różnic, które są zauważalne, które potrafię wskazać, to z cała pewnością jest to miękkość stalówki GvFC, nie jest to z cała pewnością flex, ale jak na zwykłą stalówkę jest miękka no i super gładko sunie po papierze. Po prostu Lamy to też dobre pióro i pisze się nim przyjemnie. Moim zdaniem tu cudów być nie może, różnica w cenie wynika raczej z jakości użytych materiałów, sposobu produkcji no i oczywiście pozycjonowania produktu. Przynajmniej taka jest moja opinia. Używałem i używam różnych piór, to nie jest tak że pióro za 1000 czy 2000 pisze w jakiś magicznie lepszy sposób niż pióro za 100 czy 500 zł. Różnice powiedziałbym są subtelne, to że pióro jest tanie nie oznacza że stalówka będzie w nim kiepska.

Natomiast kontrola jakości jest lepsza i powtarzalność produktu w związku z tym również. W przypadku tanich piór możliwa jest większa różnica w jakości, o Lamy słyszałem ze stalówki zwłaszcza F-ki potrafią trafić się lepsze i gorsze.

 

Natomiast Grafa bardzo polecam, w mojej ocenie to pióro jest przepiękne i pisze się nim świetnie. Może uda się spotkać przy jakieś okazji, np jak będziesz przypadkiem w grodzie Kraka to sobie sam sprawdzisz czy to jest to czego oczekujesz, zapraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja właśnie pobawiłem się w małego majsterkowicza i spiłowałem jedno z moich Jinhao 321. W tym egzemplarzu stalówka i spływak były krzywo wsadzone do sekcji i nie dało się tym pisać. Rozbroiłem, spiłowałem i jestem bardzo zadowolony! Nigdy nie pisałem stubem (czy co to tam wyszło :) ). 

2017_02_23_21_41_34.jpg

2017_02_23_21_41_30.jpg

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks dzięki za komplement! Nie spodziewałem się :) Moja przygoda z piórami zaczęła się od chęci dodania charakteru do mojego pisma. Ciągle nad tym pracuję. I rzeczywiście w takiej stalówce jest magia. Do tej pory pisałem samymi "cieniakami", ale to pióro polubiłem. Czuję, że fajnie się nim będzie pisało listy. Tylko teraz zauważyłem, że po ok 3/4 strony a5 robi się suchsze i czasem przestaje pisać. Muszę robić przerwy. Ale to w końcu XF spiłowane na ~1mm więc i tak cud, że tak dobrze pisze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...