Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli Imperial przestał lać atrament po bokach :). Stalówka złota w tych modelach tak ma, że lekko można ja docisnąć, ale uprzedzam lekko, bo potrafi się wygiąć i tak już zostać. Po nabraniu wprawy można pisać w dwóch grubościach.

 

No póki co wszystko wygląda ok. 

Stalówkę docisnąłem minimalnie ale zmiana grubości linii jest widoczna. Jedynym minusem z mojego punktu widzenia jest dość gruba stalówka, bo osobiscie preferuję raczej F lub nawet EF, a tutaj jest coś w okolicach B, więc muszę trochę bardziej zamaszyście pisać niż zwykle. Próbowałem różnie układać stalówkę na papierze, ale optymalna pozycja kiedy wręcz płynie ona po papierze daje właśnie taką grubość linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek zacząłem od miłego w dotyku, drewnianego w wykończeniu i pasującego mi do koszuli Jinhao 8812 ze stalówką F. Jestem kolejny raz zaskoczony wysoką jakością pióra i bardzo dobrą stalówką. Polecam, ładny klasyczny projekt, dopracowany i ponadczasowy.

bac3258569266339med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Sheaffer Sagaris chrom (9470), zatankowałem na czerwono (Sheaffer Red w nabojach) i jestem gotowy do pracy -). Pióro pisze bardzo miękko. Stalówka F nie jest z tych najcieńszych, nie żałuje atramentu. Pióro jest bardzo delikatne i zgrabne. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem Montblanc LeGrand Traveller (147).Pióro czarne z stalówką F,oryginalny nabój MB niebieski (niestety nie wiem jaka nazwa). Pióro jest bardzo przyjemne. Nie mam dużego doświadczenia ale leży super,aż chce się pisać. Mam jeszcze Sheaffer Prelude(FF) i Parker Victor(M). Prelude jest do kitu, fajnie leży i jest ciekawe ale stalówka drapie niemiłosiernie. Zrobiłem błąd bo chciałem ją nieco zeszlifowac. Teraz jest totalna tragedia. Muszę kupić nową stalówkę M. Parker jest mokry i daje jak trzeba. Stare ale działa bez problemu a leżało z 3 lata nie używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs pisania, wygrało u mnie i pracuje: Visconti Pericle 2001

a760eea138f8b561med.jpg

 

Swego czasu na allegro Pericle podbijał serca pióromaniaków dobrymi cenami :). Teraz jest z tym trochę gorzej, ale nie ma co narzekać! Miłego pisania :)

 

Dziś, natchniony postem Topaza, sięgnę po:

 

1a.jpg

 

2a.jpg

 

3a.jpg

 

4a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model Viscounti? Piękne pióro.

 

To Visconti Voyager z ery, kiedy Visconti dopiero zaczynało na rynku w USA.

 

To może dreamtouch? Jeśli tak mógłbyś napisać czy jest rzeczywiście sprężysta i nieco fleksująca jak to czytałem w sieci?

Strasznie mi ostatnio chodzi po głowie...

 

Hej Musicman! To nie jest stalówka dreamtouch, więc nie pomogę :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...