Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pelikan Go napełniony niebieskim Parkerem Quink, to jedno z moich pierwszych samodzielnie kupionych piór. Bardzo fajne szkolne piór, no ten mechanizm napełniania, jak w "dorosłych" Pelikanach.

 

 

Foto! Foto!

 

Miałem to piórko kiedyś - jedno z fajniejszych :) Oczywiście wyrobił się zatrzask, ale stalówka była pięknie rozpisana, tłoczek dodawał uroku. 

 

Gdybym miał to piórko, to zrobiłbym porównanie - Pelikan Go vs Lamy Safari - to podobna klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz :)

Pelikan Go i Lamy Safari

 

Mam oba więc porównanie mogę zrobić.

 

U mnie Pelikan GO okazał się być piórem niezwykle trwałym, wręcz niezniszczalnym. Jedyne co to zszedł lakier z klipsa, po części pomógł w tym mój paznokieć i stalówka niegdyś złota jest już niemal cała srebrna. To wszystko tłoczek działa jak nowy, stalówka pisze, skuwka działa tak samo pewnie jak wtedy gdy była nowa. Nic nie pękło. Plastik  jest porysowany i tyle, a pióro napełnione atramentem pisze, pisze i pisze. Ot taka miła pamiątka z przeszłości. 

Pelikan GO

Pelikan GO

Tylko muszę zmienić atrament na Turkusowy Pelikana i będzie idealnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też miałem zielone :) Były jeszcze różowe. Nie chcę wywoływać burzy, ale gdyby wprowadzono więcej kolorów, a przede wszystkim całe czarne - spokojnie mogłoby konkurować z Lamy. Stanąłbym w tym sporze po stronie Pelikana. Też ma profilowaną sekcję, ale jest wygodniejsze. I piston filler zawsze na propsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan Go napełniony niebieskim Parkerem Quink, to jedno z moich pierwszych samodzielnie kupionych piór. Bardzo fajne szkolne piór, no ten mechanizm napełniania, jak w "dorosłych" Pelikanach.

Jest świetne. Też mam jeden egzemplarz oddany mi przez Ojca, gdy moja pióroza zaczęła być dostrzegalna na zewnątrz. Muszę go jednak oddać do pen doctora, bo jakiś czas temu zaczął się pocić atramentem. Gdyby wznowili GO, również wybrałbym Pelikana zamiast Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. Ale pewniejszej odpowiedzi udzielę wkrótce, na razie mało nim pisze, i tylko w Sailorze :) ale jak dotąd zachowuje się bardzo przyzwoicie.

Dostaniesz próbkę przy najbliższej okazji, sam ocenisz :)

A ta Sepia R&K wygląda na prawie czarną!

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow super ten pomarańczowy atrament, a jak z notowaniem takim kolorem, dobrze się to potem czyta?

Gama Airborne bardzo ładne pióro, ja z indyjskich posiadam tylko Fosofor Islaner - super pióro, no i ta możliwość dobierania elementów składowych pod siebie, czysta przyjemność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej, bo to mocno nasycony odcień, notatki są czytelne, kwestia przyzwyczajenia się, że są one po prostu pomarańczowe ;)

Docelowo będę tego odcienia używać raczej do podkreśleń, notatek ważniejszych rzeczy... Na razie bardzo mi się podoba kolor, i chce go używać jak najczęściej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj staruszkami :) W obu piórach Monteverde Canyon Rust. Dość ciemno wygląda na zdjęciu, ale to brąz z nutami pomarańczowo-czerwonymi. Ciekawy odcień, myślałam, że nie będzie mi się nim dobrze pisało, ale pasuje do obu piór plus wyjątkowo delikatnie się z nimi obchodzi, w przeciwieństwie np..: (co dziwne) do Caramel Brown Kaweco (zatkało pióro) czy Lie de the (z którym Penol odmówił po prostu współpracy).

 

c4983b0f22ec4f0bgen.jpg

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...