Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Wyciągnąłem dziś z piórniczka Osmię 446.

Przez najbliższy tydzień pióro to będzie moim "wołem roboczym".

Osmia - znana i szanowana na rynku firma, przejęta w latach 50 XX wieku przez Faber Castell.

Pomimo przejęcia, pióro nadal były produkowane z logo Osmii, bo pióra tej marki w tym czasie były szeroko znane i cenione.

AW Faber Castell w tym czasie znany był z produkcji kredek i ołówków.

Model 446 był topowym modelem firmy.

f18634bffba2edd7.jpg

Więcej zdjęć w dziale Galerie.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was mogliby ze swoich zbiorów wybrać na każdy tydzień roku inne pióro. Ja mam tylko kilka, a wśród nich swoje ulubione, którymi posługuję się prawie codziennie.

W pracy, do podręcznych notatek używam Watermana Perspective, mojego pierwszego pióra.

W domu, głównie do pisania listów na zmianę Parkera Premiera Black Edition oraz WM Exception. Nawet jak nie piszę listów, to w wolnej chwili zawsze zdarza mi się choć parę zdań piórem napisać. :P

W tej chwili wszystkie są napełnione czarnym atramentem (wcześniej Excetion miało Havanę). Gdy potrzebuję w tekście kolorowych dodatków sięgam wtedy po Laureata napełnionego zielonym bądź Apostrophe'a z niebieskoczarnym Watermana. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fbfff87243741628.jpg

Wybrałem pióro spośród trzech Watermanów wyposażonych w stalówki Waterman Super 6.

Wybrana stalówka ma rozmiar M, ale kreślona linia jest cienka i precyzyjna.

0484afdfc0244cc6.jpg

a2b681d27549e4c1.jpg

Oto waterman Gentleman Old Style w swej złocistej odmianie kolorystycznej.

e811a34214446c2f.jpg

b02d36a6c74cf9b2.jpg

8731934efb4463bc.jpg

Porównanie wielkości pióra z dobrze wszystkim znanym modelem WM Hemisphere.

5a0406a287be4286.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj nie, ale w piątek - wyjęłam na spotkaniu piszącego na granatowo Pelikana M250, piszącego na brązowo Watermana Apostrophe'a i czarnego Pilota 78G...wszystkimi trzema robiłam sobie notatki słuchając pilnie co do mnie mówi zespół....patrzyli się z lekka dziwnie.

A teraz były Święta....i po Świętach na zebraniu oprócz tych trzech wyjmę jeszcze Faber Castella piszacego np. w czerwieni i Jinhao jasny błękit lub zieleń....jeszcze jakby tak od męża zabrać Experta i Parkera.....No co, no? :D:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...