Skocz do zawartości
ArielN

Jakim piórem piszesz dzisiaj?

Polecane posty

Żeby zobaczyć, że Platinum 3776 jest przezroczyste trzeba się zwyczajnie przyjrzeć z bliższa. Nie musi być pod światło. Na pierwszy rzut oka nie jest przezroczyste.

To prawda trzeba się przyjrzeć z bliska żeby zobaczyć transparentność, powiedziałbym że jest pół-transparentne i przez to robi na mnie takie dobre wrażenie.

Conway Steward Cardinal Ripple - ebonitowe

cr1.jpg

cr2.jpg

Flaga na stalówce jest fatalnie "wydrapana" co sprawia, ze łapie atrament przy zaciąganiu atramentu z butli.

Zupełnie nie japońska ta F, pisze bardziej gładko niż np. F Platinum, ale kreska wciąż cienka. Tylko pióro jakby inaczej wyważone, nie mówię, że źle ale trzeba się przyzwyczaić.

Edytowano przez TopikSH

Sporadycznie niepiórowi znajomi śmieją się z moich demonstratorów, że wyglądają jak długopisy, ciekawe co by powiedzieli na takiego Caplessa :D

Zacne pióro, ale fizjologicznie chyba bym nie dał rady bez odkręcanej skuwki.

1 godzinę temu, Kolektor napisał:

Piloty z tej trójcy japońskich producentów piór są najbardziej gładkie :) po co tu wchodziłem, terazbchcę caplessa :D:P

To prawda. Poza Falconem.

Ja mam vintage'owego, zielonego Caplessa (nie jest taki gruby jak współczesny) i to świetne pióro, o bardzo gładkiej stalówce.

Może jestem nienormalna, ale jednak wolę to Sailorowe szuranie bardziej. Lubię jak stalówka ma pazura, a nie jak jest gładziutka ;)

Każdy lubi co innego ;)

Edytowano przez Nikaa

Dnia 11.02.2018 o 15:42, Pursat napisał:

Conway Steward Cardinal Ripple - ebonitowe

cr1.jpg

cr2.jpg

Flaga na stalówce jest fatalnie "wydrapana" co sprawia, ze łapie atrament przy zaciąganiu atramentu z butli.

Wow!!!!!  :rolleyes: Cudo!!!! 

Mi się najbardziej wygodnie pisało z Pilotów stalówką Falcona. Dla mnie perfekcyjna ilość gładkości, sprężystości i feedbacku, który był przyjemny. Miałem problem z tańczeniem końcówek stalówki, ale chyba nibmeister mógłby to wyeliminować albo ja wolniej/inaczej pisać, bo stalóeki z fleksem są trudniejsze do normalnego pisania.

Na pewno wrócę do Falcona. Ciekawi mnie, jak plastikowa wersja Falcona wypada przy metalowej. Która mnie bardziej będzie cieszyć.

Ziemniaczek musiałbyś się spieszyć, bo Japońce za takie kwoty rozchodzą się szybko :D

Topik jaka to grubość stalówki w Twoim VP?

Edytowano przez Kolektor

Dzisiaj cały na niebiesko: Sheaffer 300 Blue i PR Electric DC Blue

6801b826c6ea14a5.jpg

Ps. rano podpisał bardzo ważne dokumenty w banku :); tym atramentem to zakładam, że permanentnie podpisał :)