Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, mario_79 napisał:

O weź Eco jest na mojej liście zakupowej na najbliższy czas ;)

Chcesz może parę zdjątek?:roflmho::D Polecam białe - naprawdę świetne. Pan Daniel pomylił mi Imperial Blue z Majestic Blue, więc Imperial mam sobie zatrzymać, a Majestic przyśle ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mario_79 napisał:

No dawaj się powkurzam ;) A co pomylił atrament Diamine?

W sumie to moje od dzisiaj Kaweco tez z F-pena w piątek startowało :P

Ta, Diamine pomylił. Wcześniej pani zadzwoniła, że Floridy Blue Diamine nie mieli. W sumie nie ma się co dziwić, bo przenosili stronę. Wiesz jakie było moje zdziwienie jak nie miałem konta (no bo inna strona defacto), wszystkie produkty tam, a ja z bardzo wolnym netem?...

O której wystartowało? Moje 9:51 zamawiane DHLem, było o 10:30 ;)

Edit:

Masz, uszczuplaj portfel wcześniej ;)

4c5f5093394c5f6emed.jpg

3dbea21f5f3494f2med.jpg

3ce7d9ab067377famed.jpg

Tak, miałem kłopoty ze światłem...

Ile jest czasu na edycję posta/-u?

 

Edytowano przez Ziemniaczek
Zdjątka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mario_79 napisał:

11 sierpnia 2017 piątek 11:57 złożono zamówienie

11 sierpnia 2017 piątek 15:37 paczka nadana w paczkomacie

14 sierpnia 2017 poniedziałek 09:59 paczka czeka na odbiór w paczkomacie w  Gdańsku ;)

tak długo bo weekend ;)

Szybsi byli skubani, o pół godziny :D

Edytowano przez Ziemniaczek
Mała klawiatura, duże rączki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany: ja dzisiaj (i przez następne około 2 miesiące) nie będę pisał Lamy Alstar - poszło na gwarancję z błachego powodu, aczkolwiek bardzo,,ważnego" przy uznawaniu reklamacji następnym razem - stalówka za mało atramentu podawała :D Ale jakbym cokolwiek zrobił i cały korpus by mi pękł, to nieeee, bo grzebałeś przy stalówce :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Topaz napisał:

A to tylko zwykły kompakt Lumix dcm-ls1 :)

Przypomniało mi się jak ktoś kiedyś robił zdjęcia płytek u siebie w domu żeby pokazać kolor i  z PASTELOWEGO zielonego nagle zrobił dający po oczach ciemny zielony ;)

Na pytanie czego użył odpowiedział,,Tylko tanizny - Sony Alpha A7s" :roflmho:Jakby ktoś nie tego, to same body kosztuje ponad 10k ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że szukając kolorów atramentów w internecie trzeba uważać, gdyż mało prawdopodobne, że ktoś zrobił zdjęcie poprawnie oddającym kolory aparatem (np. balans bieli) lub obrobił je na porządnym, sprzętowo skalibrowanym monitorze i że osoba przeglądająca kolory atramentów również posiada tak przygotowany monitor ;) Jest to głownie problem fotograficzny... mam nadzieję, że za kilka lat nawet najtańsze wyświetlacze będą miały wierne odwzorowanie kolorów :wub:

PS. Posiadam EIZO  :P 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bartosz_T napisał:

Wiadomo, że szukając kolorów atramentów w internecie trzeba uważać, gdyż mało prawdopodobne, że ktoś zrobił zdjęcie poprawnie oddającym kolory aparatem (np. balans bieli) lub obrobił je na porządnym, sprzętowo skalibrowanym monitorze i że osoba przeglądająca kolory atramentów również posiada tak przygotowany monitor ;) Jest to głownie problem fotograficzny... mam nadzieję, że za kilka lat nawet najtańsze wyświetlacze będą miały wierne odwzorowanie kolorów :wub:

PS. Posiadam EIZO  :P 

Ja mam taki sposób, że zawsze wyrównuję RGB tak, żeby papier był jak najbliżej równych wartości i mniej-więcej działa. ;)

090af60c688b431a.jpg

 8hDyxxk.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Pimps napisał:

Ale o co z tym papierem Rhodia chodzi

Chodzi o to, że mniej chłonne papiery tzw. powlekane (Oxford, Rhodia etc.) są mniej chłonne - stąd,,tusz nie przebija". Napisz coś na gazecie (zwykłej, papierowej) i na Oxfordzie - powinieneś zobaczyć różnicę ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...