Jump to content
ArielN

Jakim piórem piszesz dzisiaj?

Recommended Posts

@Iwan Iwanowicz, pióro mam od jakiegoś miesiąca, skuwka faktycznie poluzowana, w płaszczyźnie obrotów :), ale uwielbiam nią kręcić, jest chyba do tego zaprojektowana ;). Luzu wzdłużnego nie zaobserwowałem. Założona na sekcję trzyma się pewnie, nawet jak noszę luzem w kieszeni.

Dzisiaj mam przyjemność, bo dla przyjemności pisania stalówką Senatora kupiłem właśnie, prezentuję pióro SENATOR Regent, stalówka M, cieńsza niż dzisiejsze M-ki, bo pióro z lat 70-tych ubiegłego wieku, może nawet mój równolatek?

Bardzo klasyczne, w kolorze, kształcie, wykonaniu (perfekcyjnie spasowany tłoczek) i prowadzeniu stalówki.

fca84433ea5bd7e4.jpg

Dzisiaj trochę oficjalnie, ale nie pretensjonalnie, Sheaffer No Nonsense.

70a209bb44105a93.jpg

Ciastek, od pracowników w prezencie, dobrze się to razem komponuje :)

A ja dzisiaj piszę na brudno licencjat moją prawie ulubioną Lamą Safaryjską w odmianie Petrol z dopasowanym nabojem, który pewnie dzisiaj wykończę, ale na Rhodii płynie ;)

Zimno, ciemno, czyli czas na trochę złota na stalówce, zwłaszcza japońskiego złota :)

5d992b227925b240.jpg

Ja ostatnio jedno takie sprezentowałem, i się dosyć podoba :D

Jedyną uwagą jest ta, że to jest japońskie m-a więc nasze f- nawet producent na kodzie kreskowym pisze f, mimo stalki m...

11 godzin temu, -Mateusz- napisał:

Ja ostatnio jedno takie sprezentowałem, i się dosyć podoba :D

Jedyną uwagą jest ta, że to jest japońskie m-a więc nasze f- nawet producent na kodzie kreskowym pisze f, mimo stalki m...

Dla mnie to nawet lepiej, bo ja lubię F-ki ;)

Myślę, że w piórze dosyć przystępnym, dla,,niewtajemniczonych" jest to dosyć dobre rozwiązanie-większość osób woli cieńsze kreski ;)

To na górze to Parker 51 czy Hero? Nie widzę napisu na skuwce a kopie do złudzenia przypominają oryginał.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Hej Łukasz!

Na zdjęciu: Traveler's Notebook Olive Edition 2017, TWSBI Diamond 580, pióro forumowe 2017 (Faggionato PWF) i chińskie pióro sprzed kilku dekad :).

Do przeczytania,
Marcin

Edited by Pioromaniak.pl

Pióromaniak I Pióra wieczne I Atramenty I Notatniki

www.pioromaniak.pl

Jedno z moich ulubionych piór Pelikan M200 rozmiar stalówki F piszę nim codziennie. Zostało kupione w 2010 roku, niestety złota powłoka schodzi już ze stalówki

1.1.jpg.aec08ee99459e1174323be54ba969d56.jpg2.1.jpg.5f9ea3a360fe506c152c9cc86f5419ef.jpg

Ja zaś dzisiaj piszę a zarazem staram się wypróbować 2 Wing Sungi 3008, które dzisiaj przyniósł mi Pan listonosz, niby obie stalówki opisane jako F ale jeden chińczyk widzi je cieniej a drugi grubiej ;)

3 godziny temu, Agatiku napisał:

Ja zaś dzisiaj piszę a zarazem staram się wypróbować 2 Wing Sungi 3008, które dzisiaj przyniósł mi Pan listonosz, niby obie stalówki opisane jako F ale jeden chińczyk widzi je cieniej a drugi grubiej ;)

Że się zapytam : atrament taki sam?

19 godzin temu, Wąsaty napisał:

Że się zapytam : atrament taki sam?

Nie, w jednym Pelikan Fioletowy, w drugim Diamine Peach Haze

Papiery bardzo różne, ale to cieńsze pisze z Diamine jak ef platinum preppy a drugie z pelikanem jak M :)

U mnie przegląd chińszczyzny.

Skuwka wymienna z Jinhao 599, sekcja w korpus wchodzi innym gwintem.

Ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne (choć na początku było za sucho, pomogło rozszerzenie skrzydełek żyletką). Stosunek cena/jakość (5,98 zł) - rewelacja.

z8cRGcj.jpg

5 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Marius, jakie wrażenia z użytkowania? :rolleyes:

To moje pierwsze japońskie pióro, miałem pewne obawy przed zakupem, ale nie żałuję. Pióro jest świetne pod każdym względem, bardzo dobrej jakości od skuwki po korpus i złotą stalówkę, pisze się nim doskonale, materiały są wysokiej jakości. Dobrze leży w dłoni, podaje atrament natychmiast, pisałem nim na papierze o dobrej i bardzo słabej jakości zachowuje się bardzo dobrze. W chwili obecnej jestem nim zachwycony, próbuje go porównywać do mojego Pelikana M200, ale Platinum to inna klasa, M200 zostaje w tyle chociaż to świetne pióro.