Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cieszę się, że dobrze wybrałeś. Oczywiście cena w UK plus przesyłka itd. jest naturalnie większa. Kiedy ja kupowałem (lipiec) to nie znalazłem informacji, żeby pióra Noodlers były, aktualnie, w PL dostępne. 

A mam pytanie czy z waszych Ahabów, też potrafi 'kapnąć' - przy mocniejszym 'wskazaniu', gestykulowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda na to, że ostatnio poza Tobą, nikt nie pisze :D Ja tam smaruję od trzech dni, albo i lepiej, tym:

O5ZY9zM.jpg

Z atramentem Blue Black Diamine, współpracuje po prostu świetnie. I jeszcze coś. Zauważyłem, że lepiej mi się pisze dużymi piórami. Świetny skądinąd Pelikan M250, którego kupiłem, odejmując sobie żarcie od ust i odmawiając wódki przez co najmniej pół roku, jest dla mnie niestety za mały. "To" jest dobre.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kleks napisał:

Wygląda na to, że ostatnio poza Tobą, nikt nie pisze :D Ja tam smaruję od trzech dni, albo i lepiej, tym:

O5ZY9zM.jpg

Z atramentem Blue Black Diamine, współpracuje po prostu świetnie. I jeszcze coś. Zauważyłem, że lepiej mi się pisze dużymi piórami. Świetny skądinąd Pelikan M250, którego kupiłem, odejmując sobie żarcie od ust i odmawiając wódki przez co najmniej pół roku, jest dla mnie niestety za mały. "To" jest dobre.

Czy to Hero (czy wingsung), jakby go tam Chińczycy zwali o numerze 590?

Wlasnie jest gdzieś w drodze do mnie identyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kleks napisał:

Tak, to jest, proszę Ciebie, Wing Sung 590. Pisałem o nim TUTAJ zaraz, jak tylko stałem się jego szczęśliwym posiadaczem. To bydlę ma aż 16 cm długości, zamknięte.

Mmmm, stalówka wygląda obłędnie, ostatnie lata prawdziwego Wing Sunga. Szkoda, że dzisiaj Hero sprzedaje markę dla 3-4 różnych producentów. Jakby tak Chińczyki poszły po rozum to mogli by zawojować niższe półki. Jako wyjściowe pióro korzystam z WS 698 i naprawdę trudno się do czegoś przyczepić. A ten 590 przy tym wymiarze ma też widzę zaletę, konwerter podobno zasysa 1,3 ml, co mnie szokuje przy tych dzisiejszych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zasysa i to jak! Niby to jest taki sam system, jak np w Hero 616, czyli gumka z założoną skuwką i sprężynką w okienku skuwki, którą się naciska i "pompuje" atrament, ale działa znacznie lepiej. Wystarczy dosłownie dwa - trzy naciśnięcia i pióro zatankowane pod korek. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się notatkami pochwalił i dumny z siebie... :D

Pentelki fajne być. Jaka wersja Hemi? Chrom CT to to nie jest chyba?

Ja również nie narzekam na ilość, prawdę mówiąc to Eco Tłisbiowskie mnie uratowało, bo inaczej musiałbym pisać konkurs zielonym. Po 8 godzinach w szkole jeszcze konkurs - mogę się pochwalić wypisaniem ręcznie około 2ml inku. UWAGA! SAME eFki ;)

Nie bolała mnie ręka ani trochę, reszta konkursowiczów odpadała.

Uff, piątek dzisiaj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny ten ołówek, w rozsądnej cenie kupując za granicą - już innych nie chcę znać ;) To jest najzwyklejszy Waterman Hemisphere CT starsza wersja. W planach miałem inną wersję niż CT ale ostatecznie upolowałem dwa nowe Watermany w tym samym czasie w bardzo niskiej cenie - jeden był ze starszej kolekcji a drugi był z tej obecnej. Zostawiłem sobie tego ze starszej kolekcji gdyż jest większy (mam jak na faceta średnie ręce i dla mnie ten z nowszej kolekcji był za wąski, źle mi się go trzymało), cięższy o 3g, wygląda lepiej, ładniejsza (stara wersja jest ładnie, głęboko grawerowana a nowa płytko tłoczona, prawie nie widać wzorków i napisów), ciszej i lepiej pisząca stalówka, nowa wersja miała minimalny baby's bottom co mnie denerwowało. Ciekawostką jest to, że nowsza wersja ma troszkę inny zatrzask skuwki, ciekawe czy trwalszy czy wręcz przeciwnie...:huh: Obawiałem się o wygląd CT że nie będzie wystarczająco elegancki i prestiżowy, lecz wyglądowi na żywo nie mogę niczego zarzucić ;) 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
1 godzinę temu, Topaz napisał:

Dzisiaj w oczekiwaniu na przymrozek, pasuje mi pisanie mroźnym w wykonaniu piórem DIPLOMAT Aero Matt Silver ze stalówką F. Perfekcyjnie wyważone, duże ale nie ciężkie pióro z aluminium. Perfekcyjna niemiecka robota.

 

b329f4679d64fc86.jpg

Nie wiem z jakiego powodu, ale nie mogę się przekonać do Aero. Hmm... Po Twoim poście muszę spróbować jeszcze raz :). Taka zachęta do dobry argument do zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...