Skocz do zawartości

Waterman L'Etalon Laque Bordeau GT


ArielN

Polecane posty

1. Pierwsze wrażenia

W chwili, gdy pierwszy raz go zobaczyłem byłem zszokowany, że można stworzyć tak wspaniale wyglądający przyrząd do pisania. Według mnie, Etalon stawia większość piór dostępnych na rynku (a nawet tych już niedostępnych) w cieniu. Cieniu bardzo wysokiego drzewa :)

W sposób szczególny do gustu przypadło mi zestawienie bordowego lakieru i złotych wykończeń.

Etalon sprzedawany był w tych większych niebieskich pudełkach, opatrzonych marką producenta, zarezerwowanych dla modeli z wysokiej półki cenowej. W skład zestawu oprócz tłoczka wchodziła paczka nabojów.

2. Wygląd

Według mnie jedno z najpiękniejszych piór jakie kiedykolwiek stworzono! Bardzo ładnie połączony klips ze skuwką. Każdy element idealnie się komponuje z całością.

e1.jpg

3. Wymiary

Zamknięte: 14cm

Z nałożoną skuwką: 15cm

Bez skuwki (od czubka stalówki): 12,5cm

et2.jpg

4. Wykonanie

Waterman bardzo przyłożył się do tego modelu. Egzemplarz w moim posiadaniu jest świetny pod względem jakości. Szczególnie zadowalają uszczelki zapobiegające wyciekom atramentu. Jedyną wadą jest to, iż nakładanie skuwki na korpus powoduje zarysowania lakierowanej powłoki. Pióro należy do tych cięższych, ale nie męczy ręki przy pisaniu przez kilkadziesiąt minut.

5. Stalówka

Jedna z lepszych jakimi miałem okazję pisać. Ozdobiona jest ciekawym wzorem dwóch ślimaków/zawiniętych liści (jak kto woli) i wykonana jest ze złota. Rozmiar M, bardzo gładko pisząca. Brak problemów z przepływem atramentu.

nowe.jpg

6. Podsumowanie

Jeżeli byłaby taka możliwość kupiłbym z chęcią jeszcze jeden egzemplarz. Etalon to wspaniałe pióro, które jeszcze nigdy mnie nie zawiodło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...