Skocz do zawartości

Drewniane pióro


Vespi

Polecane posty

Ostatnio u znajomego widziałem pióro no name wykonane z drewna (korpus, skuwka - drewno, sekcja - plastik), sprawiało bardzo przyjemne wrażenie w dotyku. W związku z tym, czy możecie polecić jakieś dobrze piszące pióro wykonane z drewna? 

Edytowano przez ArielN
Uzupełnienie polskich znaków w tytule.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Te drewniane pióra No Name ze stalówką IPG to częste darmówki. WAT ma je jako materiały promocyjne, kiedyś można było je dostać jako nagrodę w konkursie na elektrodzie. Ale faktycznie trzeba przyznać że pióro przyjemne i nawet stalówka nie tak tragiczna jak można się spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Faber-Castell Ambition, pióro nie jest w całości z drewna, posiada jedynie korpus z niego wykonany, są dwie wersje:

kokos oraz grusza. Używam tej pierwszej od dłuższego czasu, (stalówka w rozm. F) nawet dość intensywnie - jest obecnie moim 

podstawowym pisadłem. Pomijając dość oryginalny design (również wygląd stalówki) przede wszystkim, nie sprawia absolutnie żadnych 

problemów nazwijmy to użytkowo-technicznych. Pod wzgledem ergonomicznym, także mi odpowiada, ale to już indywidualna sprawa....

Zatem, mogę śmiało polecić to piórko.... poniżej link do recenzji, którą popełnił nasz forumowy Kolega  :)

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4789-faber-castell-ambition-coconut/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten Faber Castell Ambition w ogóle nie przemawia. Korpus jest ładny, ale moim zdaniem nie tworzy całości z tą skuwką, na której powinna znaleźć się chociażby jakaś drewniana wstawka, a tak to wygląda ona imho jakby była z innego pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi wyżej - skuwka się nie wyrobiła? Słyszałem, że to przypadłość tego modelu.

 

No i zawsze mnie zastanawiało co w przypadku pobrudzenia korpusu atramentem? Dobrze się wyciera?

 

Pióro używam ok. pół roku, na szczęście ze skuwką nic się złego nie dzieje.... również czytałem o tej przypadłości i miałem obawy (słyszałem 

również, iż fabryka uporała sie z tym problemem) Niestety nie wiem, czy moje pioro jest z serii przed, czy już po zmianach konstrukcyjnych....

Jakkolwiek, do tej pory jest wszystko OK.

Jeśli natomiast chodzi o zabrudzenia korpusu, oczywiście każdorazowo przy okazji tankowania staram się wykonywać te czynności w miarę

umiejętnie, aby uniknąć zabrudzeń rzeczonego korpusu, jak rownież dłoni..... o ile pamięć mnie nie myli, raz udało mi się w nieznacznym stopniu

ubrudzić korpus. Woda oraz mydło poradziło sobie bez większego problemu, dodam, że nie był to atrament permanentny.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Od trzech miesięcy ciężko choruję na drewniane pióro. Przymierzałam się do  Faber Castell Ambition, byłam w Stalówce, obejrzałam i jakoś do mnie nie przemawia. Rozglądałam się na Alie za czymś tańszym na próbę i wtedy zza pleców słyszę "zamów mi to pióro". Mama pisze tylko długopisem, ale jak zobaczyła tego gagatka (jak na zdjęciu u Asmodeusza) nie było zmiłuj. Tym sposobem płyną do mnie dwa egzemplarze.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisałem o tej nowości: https://www.aliexpress.com/item/Retro-Delike-Moonman-Copper-Wood-Fountain-Pen-Extra-Fine-Nib-0-38mm-Financial-Pens-with-Box/32833626799.html

Widzę tylko stalówkę EF, testować nie testowałem, ale widziałem całkiem pozytywne uwagi dot. tego pióra na FPN. Chińszczyzna, ale zrobiona podobno z polotem. Gwoli odświeżenia jakby ktoś szukał tego typu wykończenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...