Skocz do zawartości

ku przyszłości (na czerwonym koniu)


rbit9n

Polecane posty

  • 4 months later...

Uśmiałem się… @rbit9n błyskotliwie się wywinął hahaha  :)  Kiedy w TV szło „słów cięcie gięcie”, to Szymon M. był chyba w lepszej formie intelektualnej, bo obecnie… i tu niech pozostanie niedomówienie. ;)

wężykiem Jasiu, wężykiem...

 

coś tam szukałem, a znalazłem coś jeszcze innego.

znaczy znalazłem bułgarskie aukcje "hero", które wygląda nadzwyczaj znajomo:

http://www.ebay.com/itm/281287026627?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

strzałka na osadce pasuje niczym pięść do nosa. ale podejrzewam, że to niby taki parker 61 miał być:

$T2eC16V,!)8E9s4l7bT)BR6GFmmce!~~60_57.J

 

ten sam Bułgar, imieniem Asparuch jak mniemam, sprzedaje inną cholibkę. taką: http://www.ebay.com/itm/281152062737?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

gdyby nie cena z bułgarskiego sufitu, brałbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 14.11.2013 o 11:57, rbit9n napisał:

 ... nie wiem czy rurka nie jest zbyt długa, bo ciężko jest pióro wypłukać przy zmianie atramentu, a nie wiem jak długa powinna być faktycznie. teraz sięga aż do gumki.

@rbit9n  Rurka odpowietrzająca ma 48 mm (zmierzyłem w swoim piórze) I dotyka do gumki. .
Obecnie mój egzemplarz Chollimy wymaga remontu generalnego - odpadła /odpękła część zbiorniczka na atrament (ta osłonięta "złotą" ażurowa blaszką, powyżej gwintu mocującego korpus pióra). Nie dojdziemy do tego czy to skutek czyjejś niezręczności czy to wada materiałowa. W każdym razie przy dokładniejszym obejrzeniu widoczne są dalsze spękania w masie przeźroczystego plastiku, w okolicach gwintu łączącego się z korpusem.

Dnia 14.11.2013 o 12:13, Akszugor napisał:

Ile to mieści atramentu?

@Akszugor Do zbiorniczka z ssakiem da się bez problemu nalać nieco ponad 2 ml płynu, jeśli rozbierzemy sekcję, wyjmiemy spływak i użyjemy do tego strzykawki lub zakraplacza (zmierzyłem). Jednak odradzałbym takie skrajności. Ssak jest dość elastyczny i nie wiem czy się atrament nie rozleje podczas przechowywania, nawet przy bardzo długiej, ponadstandardowej rurce odpowietrzającej. 
W mojej ocenie maksymalna pojemność użytkowa to nie więcej niż 1,5 ml - tyle powinno się max naciągnąć "normalnie" korzystając z kałamarza. (pełen zbiornik do poziomu gumki).

Ponieważ mój zbiornik jest uszkodzony, sprawdziłem pojemność korpusu pióra  (3,5 ml ) - wszak teoretycznie da się z tego zrobić eyedropper. I tu pożądana może być dłuższa rurka odpowietrzająca, proporcjonalna do przewidywanego poziomu "zatankowania".
Nie testowałem jednak tego wariantu w codziennej pracy z atramentem. Proszę nie przysyłać mi swoich rachunków za pralnię  :)

Jedno zatankowanie powinno wystarczyć na bardzo długo. Mój egzemplarz Chollimy również pisze bardzo cieniutką kreską EF.
Z czasów szkolnych tą cienką kreskę wspominam jako wielce przez siebie cenioną cechę tego pióra.   Inne wspomnienia odnośnie perypetii z użytkowaniem tego pióra zatarł czas.

Ciekawostka - spływak jest rozbieralny, ze spływaka da się wyciągnąć bakelitowa rurkę, tą w którą wchodzi rurka odpowietrzająca. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...