Skocz do zawartości

ku przyszłości (na czerwonym koniu)


rbit9n

Polecane posty

Te u rbita są w 'złą stronę', więc wszystko jest w porządku ;)

znaczy tak, buddyjska i góralska kręcą się w prawo, hitlerowska w lewo, ale! co ważne jest obrócona pod kątem 45*. kiedyś chyba czytałem, dlaczego tak, ale teraz nie pomnę.

 

22626u_0.jpg

 

http://www.shorpy.com/node/5438

 

aczkolwiek zawsze można powiedzieć, że chodziło o Indian Hopi.

 

Swastikas.png

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro, jak pióro, ale "ssak" dziwaczny :)

jak możesz tak mówić? to jest północnokoreańskie pióro z lat 70. -80. z dwunastokaratową stalówką. nie złoconą, ale całkowicie złotą. dla mnie to pewne zaskoczenie, jak by nie patrzeć.

 

a co do ssaka, to zawsze miałem z nim problemy (pisałem czasem tym piórem w podstawówce). a to nie dało się do końca napełnić, a to lało. ogólnie makabra. myślałem nawet przez długi czas, że było pęknięte, tj. nieszczelne, bo zbiorniczek jest pęknięty, ale szczelny. dopiero po zarejestrowaniu się na tut. forum postanowiłem rozkręcić pióro, aby je przeczyścić. okazało się, że rurka powietrzna ma tylko półtora centymetra długości, przez co miałem wyżej opisane problemy. na szczęście pasowała rurka od herba 330 i teraz można normalnie korzystać z pióra. no! skrzydełka zlatki są nieco zwichrowane i lekko drapią, ale poza tym jest w porządku. no! gumka zaczyna się kleić i spada z rurki, a nie wiem skąd taką wytrzasnąć, bo najczęściej widuje przejrzyste na aukcjach, ale pewnie źle szukam.

 

 

 

Dwa lata temu w Muzeum Archeologii w Warszawie była wystawa gdzie swastyki były eksponowane na wystawie. Były to oczywiście wykopki ze średniowiecza, m.in. takie:

[---]

e tam, Średniowiecza:

Velociraptor%21.jpg

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak bedziesz miał czas i ochotę :D

duch ochoczy, ale ciało słabe.

 

a aerozolu?

aerozol – odmiana gazozolu, układ koloidalny, w którym ośrodkiem rozpraszającym jest powietrze, a cząstkami koloidalnymi są części składowe pióra.

przykład: sprzedam obiektyw helios 44m-4 2/58 w aerozolu.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, here we go again, jak to śpiewał Jesse Michaels z zespołu operation ivy:

 

chollima_00001.jpg

chollima brand, zamknięta.

 

chollima_00002.jpg

chollima brand, otwarta

 

chollima_00003.jpg

chollima brand, otwarta i odkręcona

 

chollima_00004.jpg

chollima brand, zbliżenie na zbiornik atramentu

 

chollima_00006.jpg

chollima brand, aerosol grey machine

od góry, wiadomo, skuwka wykonana z amelinium, pomalowana na złoto, musieli mieć dobrą farbę, wiadomo wszak, że to je amelinium, tego nie pomaluje;

niżej, zbiorniczek z gumką i uszczelka z miękkiego plastiku; gumka na mokro (tj. po nabraniu atramentu potrafi zejść ze zbiorniczka, na sucho jako tako siedzi i trzyma się mocno, jak Chińczyki w latach 1899 - 1901);

jeszcze niżej, spływak z rurką z jednej i zlatką 12K z drugiej;

a troszku niżej jeszcze osadka;

na samym dole beczka, z klejnocikiem, a jakże ameliniowym, ale pomalowanym na złoto.

 

chollima_00007.jpg

chollima brand, zbiorniczek z gumką z jednej i uszczelką z drugiej.

 

chollima_00008.jpg

chollima brand, zbiorniczek, rurka i kawałek spływaka.

jak wspominałem w oryginale (?) rurka miała jakieś 2 - 2,5cm długości co powodowało, że pióro ciężko było napełnić, a jak już się napełniło, to lało jak wtryski w golfiku. rurkę wymieniłem na standardową z herb'a 330, ogólnie poprawiło to własności napełniająco - pisarskie, aczkolwiek nie wiem czy rurka nie jest zbyt długa, bo ciężko jest pióro wypłukać przy zmianie atramentu, a nie wiem jak długa powinna być faktycznie. teraz sięga aż do gumki.

 

chollima_00009.jpg

chollima brand, zbiorniczek z założonym spływakiem, nic nie widać.

 

chollima_00010.jpg

chollima brand, zlatka 12K, grubość EF/F, nieco zwichrowana, przez co drapie, ale mimo że drapie pisze się nią dość łacno.

 

dziękuję za uwagę i pozdrawiam

p.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...