Skocz do zawartości

Faber-Castell Basic Carbon


Ann_gd

Polecane posty

(za pomoc przy sesji zdjęciowej specjalne podziękowania należą się "naleśnikowi", który dzielnie służył za podpórkę oraz mojemu kotu, który grzecznie i dzielnie zajmował miejsce na krześle, abym po całej foto-gimnastyce mogła usiąść na wygrzanym)

 

Nareszcie jest!  :w00t:  mój kolejny obronny kawał pióra! :P

 

1.

axdj.jpg
 
2. 

2e2b.jpg
 
3.

mf4j.jpg
 
4. gumowa w dotyku skuwka

65du.jpg
 
5. 

fl0j.jpg
 
6.

17g6.jpg
 
7. gładko polerowany korpus

0ekg.jpg
 
8. klips o pięknym kształcie

6ng7.jpg
 
9. spływak i widoczne okienko podglądu w korpusie

1ms8.jpg
 
10. okienko jeszcze raz - jest widoczne nawet przy zamkniętym piórze, ręce mi się trzęsą...

5dn1.jpg
 
11.

4c5s.jpg
 
12."Clash of the Titans"! :D

9a8w.jpg
 
13. próbka pisma - Rotring ma w sobie "coś" a Basic ma Diamine China Blue

z3ff.jpg
 
Wrażenia doskonałe, stalówka mokra i gładziutka, jest to spore pióro, pierwszy raz nie mogę pisać trzymając za sekcję blisko stalówki, ciężkawy korpus przeważa pióro. Nie zakładam skuwki na koniec korpusu, nigdy, nie i już. Nawet nie umiem powiedzieć, czy trzyma się dobrze, czy spada, ale przy takich gabarytach i wadze pióra uważam to za zbędne. Dzisiejszy dzień był cały przepisany tymże potworem, ręka mnie boli aż do barku, jutro biorę Pilota 78 ;) troszkę przesadzam, trzeba dobrze ułożyć pióro w zagłębieniu dłoni między kciukiem a palcem wskazującym i się z nim nie siłować - będzie pisać samo. Nie upuszczać nad marmurowym blatem - grozi pęknięciem (blatu). Jeżeli nie wszystko zostało powiedziane, to postaram się dopowiedzieć, w tej chwili jednak mam inne priorytety, bo jak Ania głodna, to nie myśli  B)
 
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam tego pióra i na opinii @Atuzi się nie zawiodłem. W szczególności jeśli chodzi o właściwości stalówki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej pisze mi się tym piórem granatowym atramentem sheaffer’a niż np. atramentami Diamine. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(za pomoc przy sesji zdjęciowej specjalne podziękowania należą się "naleśnikowi", który dzielnie służył za podpórkę oraz mojemu kotu, który grzecznie i dzielnie zajmował miejsce na krześle, abym po całej foto-gimnastyce mogła usiąść na wygrzanym)

Podziękuj i ode mnie. Teraz to i ja chyba muszę to mieć. A miałem się uspokoić, ajajaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam właśnie myślę nad zakupem tego właśnie pióra.

Jeszcze tak dla pewności "wzór" jest ułożony w ten sposób (wnioskuje po zdjęciach)?

carbon_texture1871.jpg

 

 

w taki sposób - ten pierwszy :) jak przeplatane paski. przyglądałam się specjalnie dzisiaj.

 

kot już dostał kolejne podziękowania, zadowolony jest z takiego obrotu sprawy ;)

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd extra, zdecydowanie Faber, a nie Rotring :)

 

oba mają swoich zwolenników ;)

 

Tylko potrzebuję pieniędzy więcej niż mam ;)

 

to najpierw sobie obiecaj, że przetestujesz przed zakupem, trochę to pewnie potrwa, zanim się spotkamy i zdążysz dozbierać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...