Skocz do zawartości

Następca wysłużonej Omegi


Paplo

Polecane posty

No to w poniedziałek dojechało moje Jinhao 155. Zatankowałem je od razu Pelikanem Konigsblau, a piórko nie chce startować. Dałem mu parę minut i nadal nic. Dopiero po delikatne umoczenie stalówki w atramencie spowodowało pisanie pióra i po dziś dzień pióro nie zawsze startuje, czasami potrafi przerwać. Po nocy znów mu pomogło pomoczenie w atramencie, bo przysechł. Jakieś rady dla niego?

W międzyczasie zakupiłem z kosza "resztki" w markecie za 9 zł piórko Herlitz Tornado Classic i... padłem. Stalówka płynie po papierze. Zostałem miło zaskoczony. Na początku też trochę nie startowało przy pierwszych literach, ale dzisiaj już jest prawie okej, a jeśli nawet nie, to po krótkiej kresce podaje już atrament, a Jinhao potrafię napisać literę, a ono nadal nic...

Z Jinhao nie ma reguły, potrafi czasami pisać bez przerwy, a jak zacznie to co chwilę muszę poprawiać... :(

miałem (mam) trzy tornada. ogólnie bardzo dobre pióra, jak na szkolne budżetówki. zdaje się, że popełniłem recenzję na starym forum, ale teraz nie jestem w stanie jej znaleźć. a może mnie się zdawało? tak czy siak w moim odczuciu, tornado było o niebo lepsze niż my-pen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Chińczykowi się polepszyło, ale to nadal nie to co powinno być. Pióro pisze normalnie, nagle coraz bardziej sucho i w pewnym momencie, przy stawianiu pierwszej litery następnego wyrazu nic. Po chwili atrament wraca, tylko pióro podaje go tyle, że z niebieskiego robi się mocny granat, stopniowo leci mniej atramentu i kolor wraca do niebieskiego i w końcu bajeczka od nowa - mniej mokro i w końcu nic... Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie ponownie!

Święta za pasem, więc czas na prezent :D

Szukam piórka granicach 100 zł z cienką stalówka. Prosta, raczej elegancja bryła. Myślałem nad Pilotami, ale 78G w Polsce ciężko dostać, a MR jest tylko z Mką. Myślałem nad FC Basic, ale nadal nie wiem jak Fka FB wygląda. Polecicie coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Święta za pasem, więc czas na prezent :D

Szukam piórka granicach 100 zł z cienką stalówka. Prosta, raczej elegancja bryła. Myślałem nad Pilotami, ale 78G w Polsce ciężko dostać, a MR jest tylko z Mką. Myślałem nad FC Basic, ale nadal nie wiem jak Fka FB wygląda. Polecicie coś jeszcze?

78G na allegro za 50zł, na eBayu z Azji jeszcze taniej, ale dotrze dopiero po świętach. Nie nazwałbym tego słabą dostępnością :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Święta za pasem, więc czas na prezent :D

Szukam piórka granicach 100 zł z cienką stalówka. Prosta, raczej elegancja bryła. Myślałem nad Pilotami, ale 78G w Polsce ciężko dostać, a MR jest tylko z Mką. Myślałem nad FC Basic, ale nadal nie wiem jak Fka FB wygląda. Polecicie coś jeszcze?

 

moja subiektywna kolejność

nbhc.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...