Skocz do zawartości

Jinhao 101


kebabożerca

Polecane posty

Szukałem dnia pewnego pióra na prezent dla żony. Zachwyciło mnie ażurkowe, czerwono-złote Jinhao 5000. No dobra, myślę, mam prezent. Przeglądając stronę sklepu wpadłem na coś dla siebie. Czarne, matowione, proste pióro, także chińskiej marki o numerze 101. Kupiłem, dostałem, popisałem i bardzo mi się spodobało.

 

 

DSC_4002---800px.jpg

 

DSC_4003---800px.jpg

 

 

Jinhao 101 ma prostą, wręcz minimalistyczną formę. W całości wykonano je z metalu. Dostępne jest w czarnym, wykończeniu polerowanym lub matowym. Klips wygląda na solidny, też jest koloru czarnego, ale nie jest matowy. Widnieje na nim biały napis Jinhao oraz coś w rodzaju diamentu. Wygląda to dość tandetnie, na szczęście wypadł on po kilku dniach i nie wiem czy pusta dziura po nim nie jest ładniejsza. W kilku miejscach są chromowane akcenty. Sekcja też jest wykończona na chrom. Siedzi w niej stalówka o rozmiarze F lub EF (zakryta). Napis na niej sugeruje platerowanie osiemnastokaratowym złotem. Ozdobiona jest zawijasami.

 

DSC_4000---800px.jpg

 

Do pióra dołączono standardowy tłoczek (można stosować naboje). Po zalaniu pióro wystartowało niemal od razu. Prowadzi się gładko, kreska jest dość mokra jak na rozmiar F. Nic nie prycha, nie kleksi, nie cieknie. Przy większych zamachach może pojawić się przerwa w dopływie atramentu ale to jest dość rzadkie zjawisko. Ogólnie do codziennego użytku jest w sam raz. 

 

Pióro wykonano dość solidnie. Czuć je w dłoni, jest całkowicie metalowe, z dobrą stalówką i z konwerterem w komplecie. Oprócz badziewnej błyskotki mogę się przyczepić też do matowienia - otóż w moim egzemplarzu skuwka jest nieco bardziej matowa niż korpus, co widać na pierwszym zdjęciu. To akurat pierdółka, która mi nie przeszkadza cieszyć się z pisania modelem 101. W kategorii cena/jakość będzie wyborem idealnym.

 

 

Długość zamkniętego: 13,5cm

Średnica: ~1cm

Masa: 23,5g 

Cena: ok. 17zł

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę koledze tej magicznej kwoty. Moja żona ma droższe pióra.

Gdybym jej kupował takie tanie, to miałbym więcej pieniędzy na droższe modele dla siebie :P

 

To brzmi jak "drogi prezent = dobry prezent / tani prezent = zły prezent"

Czy Dżentelmen nie może sobie pozwolić na coś 'od serca', niekoniecznie z wyższej półki? Czy Jego Dama tego nie doceni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak "drogi prezent = dobry prezent / tani prezent = zły prezent"

Czy Dżentelmen nie może sobie pozwolić na coś 'od serca', niekoniecznie z wyższej półki? Czy Jego Dama tego nie doceni?

Dobre pióro=drogie pióro. Obwieszone złotem nygusy długość nadrabiają drogim, wielkim autem. Nie wiedziałem że z piórami jest podobnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak "drogi prezent = dobry prezent / tani prezent = zły prezent"

Czy Dżentelmen nie może sobie pozwolić na coś 'od serca', niekoniecznie z wyższej półki? Czy Jego Dama tego nie doceni?

 

To nie tak. Nie zrozumieliśmy się.

Ty kupujesz żonie pióro i Ty wybierasz, więc patrzysz jaka jest cena, jeśli Ci odpowiada to kupujesz, a ona jest zadowolona.

U mnie żona wybiera sobie pióro z "muszę je mieć" i tak np. wintydżowy Sheaffer Red Striated czy Parker Lady z koluszkiem.

I muszę - biedny miś - licytować :P

 

Także, to żona dyktuje co i za ile ;)

 

Nie uważam, że drogie pióro = dobre pióro. Musiałbym wtedy pisać Montblanckiem lub Visconti czy Montegrappą ;)

A jakoś nie przepadam za tymi 'choinkowymi' producentami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dzięki Twojej recenzji wybrałem się do wrocławskiego sklepu i kupiłem wyżej wymienione pióro i w pobliskim papierniczym atrament Watermana Encre Violette. Pióro zaczęło bardzo ładnie pisać od początku ale gdy trzymam pod złym kontem to lubi troszkę przycinać. Jednakże pióro z niezwykłą ławością prowadzi sie po papierze :D Za taką cenę jak najbardziej polecam.

 

Jeżeli mogłbym się dowiedzieć to jakim atramentem są zapisane kartki na zdjęciach w pierwszym poście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki Twojej recenzji wybrałem się do wrocławskiego sklepu i kupiłem wyżej wymienione pióro i w pobliskim papierniczym atrament Watermana Encre Violette. Pióro zaczęło bardzo ładnie pisać od początku ale gdy trzymam pod złym kontem to lubi troszkę przycinać. Jednakże pióro z niezwykłą ławością prowadzi sie po papierze :D Za taką cenę jak najbardziej polecam.

 

Jeżeli mogłbym się dowiedzieć to jakim atramentem są zapisane kartki na zdjęciach w pierwszym poście?

Diamine Light Green

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...