Skocz do zawartości

K.Wasilewski Eternum 1251


andr5

Polecane posty

Witam,jestem początkującym kolekcjonerem.Na razie posiadam kilka piór Pelikana.Tak się stało że mogę stać się właścicielem pióra Eternum 1251.Pióro nigdy nie było używane,posiada orginalny kartonik oraz instrukcję obsługi i reklamę K.Wasilewski.Potrzebuję fachowej pomocy od doświadczonych kolekcjonerów co do wartości pióra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane pióro jest warte tyle, ile chcesz za nie dać. Najwyżej będziesz chciał dać za mało i nie kupisz. W przypadku firmy Wasilewskiego pojawia się dodatkowy problem z wyceną: piór na rynku wtórnym jest mało, za to zdarzają się desperaci sztucznie podbijający ich cenę. Sądząc po egzemplarzach, które widziałem, od strony jakościowej te pióra to odpowiedniki tanich piór niemieckich z okresu międzywojennego. Ceny potrafią osiągać zbliżone do drogich piór niemieckich z okresu międzywojennego.

 

Jeśli jest w stanie idealnym, bez śladów degradacji plastiku (nagminne w przypadku Eternum), z niespisaną, oryginalną, złotą stalówką - ostatecznie można się skusić.

W przeciwnym wypadku szkoda zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane pióro jest warte tyle, ile chcesz za nie dać. Najwyżej będziesz chciał dać za mało i nie kupisz. W przypadku firmy Wasilewskiego pojawia się dodatkowy problem z wyceną: piór na rynku wtórnym jest mało, za to zdarzają się desperaci sztucznie podbijający ich cenę. Sądząc po egzemplarzach, które widziałem, od strony jakościowej te pióra to odpowiedniki tanich piór niemieckich z okresu międzywojennego. Ceny potrafią osiągać zbliżone do drogich piór niemieckich z okresu międzywojennego.

 

Jeśli jest w stanie idealnym, bez śladów degradacji plastiku (nagminne w przypadku Eternum), z niespisaną, oryginalną, złotą stalówką - ostatecznie można się skusić.

W przeciwnym wypadku szkoda zachodu.

Pióro wygląda jak prosto ze sklepu,na 100 % nieużywane,stalówka jest stalowa sygnowana K.Wasilewski.Na pudełku napis Jubileuszowe.Kusi mnie bardzo bo zdaje sobie sprawę że w takim stanie i pudełkiem mogę już nie trafić.Niestety cena też jest ważna.Jeśli będę mógł zrobić zdjęcie to pokażę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcie przesłane przez andr5.

P1010449.jpg

Stan zachowania rzeczywiście ładny. Warto byłoby zajrzeć pod skuwkę i do instrukcji.

No i już wiadomo, czemu "jubileuszowe". ;)

 

Wrzucam zdjęcie przesłane przez andr5.

P1010449.jpg

Stan zachowania rzeczywiście ładny. Warto byłoby zajrzeć pod skuwkę i do instrukcji.

No i już wiadomo, czemu "jubileuszowe". ;)

 

   Pod skuwką też ideał,stalówka dziewicza,powiem że w realu pióro wygląda nawet ładniej.Jak będę miał więcej zdjęć,może już moich to dodam na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro już jest moje,ale zaszalałem.Kupiłem jeszcze inne pióra przedwojenne Votant kilka modeli Austria,Jackie Coogan model de-luxe made in England.Ciekawe jest pióro na skuwce napis Faworyt zamiast stalówki szklana koncówka.,Osoba od której to kupiłem mówiła ze to polskie,mam też całe pudełko stalówek Tow.Akcyjne Stefan

Majewski,oraz zeszyty Kreglewski papier bezdrzewny z wodnym znakiem.Prosiłem kolegę z forum o wstawienie zdjęcia tego pióra Faworyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby wrócić do polskiej nazwy "osadka". Ja tak zrobię. Skąd ta "stalka"? Brzmi okropnie, jak  jakiegos żargonu.

 

Stalka to słowo, które zamiast stalówki pojawiało się w jednym z katalogów Ziembickiego (krakowski skład materiałów biurowych). Część naszych kolegów i koleżanek z forum używa go po dziś dzień w wypowiedziach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...