Skocz do zawartości

Piórozagadka: trochę Duofold, trochę MB146


Alveryn

Polecane posty

Dostojewski. :clap1:

W zasadzie jest to MB 146, ponieważ, jak większość WE, bazuje na tym modelu: rozmiar, stalówka (różni się stemplem, kształt i wielkość ta sama), spływak, okienko podglądu, tłok. Sekcja nawiązuje do Majstersztyków z lat 50.

Z drugiej strony, strasznie przypomina mi współczesnego Duofolda. Popatrzcie tylko.

Fiodor.jpg

Mam prześcieradło w odcieniu Cd'A Storm. ;)

 

Przypuszczam, że zestawienie z Lucky8 albo Greenwich wyglądałoby jeszcze ciekawiej.

 

Generalnie jestem przeciwny piórom produkowanym w celu ich kolekcjonowania. Gdzieś zanika aspekt użytkowy. Wolę, żeby pióro było normalnym, seryjnym modelem, który kolekcjonerskości nabiera dopiero z czasem, dzięki "milionom zadowolonych posiadaczy, którzy przecież nie mogą się mylić".

Dzięki tym milionom łatwiej też jest w razie czego upolować części zamienne.

 

W tym przypadku zrobiłem wyjątek, ponieważ model wpasował się w mój klucz, według którego dobieram pióra*. Żeby było śmieszniej, kupiłem to cudo w butiku MB, za sporo mniej, niż kosztuje u nich obecnie LeGrand. B)

 

* "Podoba mi się i mnie stać", czyli zasada szczęśliwego zbiegu okoliczności.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...