Skocz do zawartości

Engeika


rarar

Polecane posty

Nie wiem, wszystko zależy od tego czy:

- machną na przesyłkę ręką i przekażą do poczty

- przekażą do właściwego dla  docelowej miejscowości regionalnego oddziału celnego i on poprowadzi procedure naliczenia VAT/cła lub też także machnie ręką i przekaże poczcie do dostarczenia

 

Ściągałem już kilka przesyłek z poza EU i przerabiałem obie opcje - nie udało mi się dostrzec w tym żadnej logiki.

Edytowano przez zbyszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Urząd Celny uzna, że należy oclić przesyłkę to wysyła zawiadomienie o przesyłce z prośbą o dostarczenie zwrotnie (osobiście/pocztą/e-mailem/faksem) na wskazany adres UC:

- wypełnionego zawiadomienia (z opisem towaru/adresem odbiorcy/wartością towaru wraz z kosztami przesyłki)

- dokumentu potwierdzającego transakcję (f-ra (u mnie zawsze faktura z paczki była jako załącznik do pisma z UC)/paragon/zamówienie oraz potwierdzającego płatność (np. paypal, potwierdzenie wykonania przelewu)

na podstawie ceny towaru (niestety wraz z kosztem przesyłki) UC wylicza czy łapie się na cło czy tylko na vat.

potem była przesyłka via poczta za pobraniem (+ opłata za ponowne zapakowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dręcz się, bo szkoda uzębienia. Jak będziesz miał pecha- dostaniesz wiadomość z UC/ jak to opisał @zbyszek. A jak będziesz miał szczęście, to jeszcze w tym tygodniu pióro będzie u Ciebie. To, że przelotem znalazło się w UC o niczym nie przesądza.

A ten tekst znaczy tyle, ze pióro jedzie gdzieś dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
4 godziny temu, konrad white napisał:

Nie wiem czy dobrze liczę ale uwzględniając cło i vat to za Caplessa zapłacę chyba ok. 600 zł prawda?

Około 700 zł z tego co ja liczyłem jak chciałem kupić. Vat 23% i cło około 40-50 dolarów. Jeśli dobrze liczyłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jest na Ebayu kilkunastu sprzedawców z Japonii, jeżeli popatrzysz się na opinie, prawie wszyscy mają same pozytywy, Ebay gwarantuje dostawę, albo zwrot, a jeżeli płatność idzie przez PayPal to i tam jest gwarancja. Koszt ok. USD 125-130 z dostawą to jest ok PLN 500,- cło to są pojedyncze procenty natomiast VAT to pełne 23%, a więc pomiędzy 600 i 650 PLN. Ja kupiłem kilka piór od Taizu z Engeiki rok temu i wyciągnięcie dostawy była drogą przez mękę. Zabrało ok. 3 miesięcy. 

Zakup od Gouleta to nie jest dobry pomysł, cena USD 140 ale jeszcze ok. 25 za przesyłkę i z tego co wiem przesyłki z USA dostają z automatu VAT i cło,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...