Skocz do zawartości

Pan_Q na tropie … część 3, cienkie, cieńsze, Sailor Chalana


Pan_Q

Polecane posty

Dawno, dawno, dawno temu, no może jednak nie tak dawno, ale jakieś kilkanaście lat conajmniej, Pan_Q podczas zwyczajowego poszukiwania rzeczy ciekawych, niezwykłych, niebanalnych, dobrze brzmiących (to dotyczy innego hobby, no chyba, że ktoś podciągnie dźwięki skrobania stalówki po papierze :)) i zachęcających, zauważył (tak, tak wzrok był dużo lepszy) bardzo ciekawe piórko. Leżało sobie, nie rzucając się w oczy, z dala od wścibskich spojrzeń, wciśnięte gdzieś pomiędzy dużo większych braci i siostry.

Ponieważ ładnie wyglądało, a rozmiar był niezwyczajny, a pieniądze z wypłaty jeszcze nie zostały wydane, wobec czego wyboru nie było i kroki zostały skierowane prosto do kasy.

Dzisiaj już tego sklepu nie ma, sklepu, który powstał w jego miejscu, też już nie ma, sklepu, który został otwarty w opuszczonych przez poprzedników pomieszczeniach, też już nie ma, sklepu, który zajął miejsce wyżej wspomnianych, jak sami się już domyślacie, też już nie ma … i tak by można jeszcze przez chwilę ciągnąć temat. Cóż, niewidzialna ręka rynku spuściła, może raczej, zwodowała Sailora (inne marki też tam były) do Wisły.

Dużo osób pewnie kojarzy produkty Sailora z serią 1911, bardzo zbliżoną do produktów MB, ale jest to firma o bardzo zróżnicowanym asortymencie, żeby wspomnieć chociażby ich wspaniałe Maki-e, czy też Professional Gear (czyżby tu też jakaś inspiracja ;)). Szkoda, że nie ma oficjalnego dystrybutora w Polsce, przynajmniej ja nic o takim nie wiem.

Wracając do pióra, wykonanie na wysokim poziomie, widać, że firma przykłada dużą wagę nie tylko do samego wyrobu ale i do opakowania. Niech zatem przemówią zdjęcia.

Dlaczego dwa? O tym poniżej.

sailorchalana1.jpg

Pudełka robią wrażenie, miękko, dokładnie i stylowo.

sailorchalana2.jpg

Pióro wraz z nabojem i firmowym tłoczkiem.

sailorchalana3.jpg

Wielkość pióra można określić jako slim line, może nawet ultra slim.

Stalówka złota 18k oznaczona jako 1, co jest zdaje się nawiązaniem do historii firmy sprzed ok. 90 lat.

sailorchalana4.jpg

Po rozebraniu.

sailorchalana5.jpg

Nie mogłem kupić tylko pióra, długopis jest chyba jeszcze bardziej ekstremalny.

sailorchalana6.jpg

Dlaczego, a właśnie dlatego.

sailorchalana7.jpg

Prezencja nienaganna i bardzo elegancka.

sailorchalana8.jpg

W porównaniu do Sheaffera Fashion i MB 149.

sailorchalana9.jpg

sailorchalana10.jpg

Pióro wygląda rewelacyjnie, jakość wykonania wyśmienita, grawury na pierścieniu, który znajduje się na dole skuwki oraz stalówce, pomimo drobnego rozmiaru, bardzo czytelne.

Prawdę mówiąc, trochę strach go używać, ponieważ:

  1. Spadając na podłogę, może znaleźć szczeliny, nawet w dobrze spasowanym parkiecie
  2. Może przypadkowo zostać wzięte za wykałaczkę
  3. W przypadku przenoszenia w damskiej torebce, może nie zostać nigdy znalezione
  4. W przypadku noszenia w kieszeni koszuli, prawdopodobieństwo wyprania rośnie lawinowo
  5. Można narazić się na dziwne komentarze podczas pisania, gdyż z pewnej odległości nie będzie zauważalne w dłoni piszącego
  6. ....

Ale i tak mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak to mawia jeden z moich dużo młodszych kolegów (oba wyrazy w roli przymiotnika): "czadówa i cool" recenzja. Zdjęcie porównawcze z MontBlanc 149 też jest "czadówa i cool".

Fajna ciekawostka... mi jednak bardziej przypada do gustu 1911, może dlatego że jak na razie jest w moim zasięgu... w przeciwieństwie do MB149 ;)

Cierpliwość wynagradza okres oczekiwania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ciekawostka... mi jednak bardziej przypada do gustu 1911, może dlatego że jak na razie jest w moim zasięgu... w przeciwieństwie do MB149 ;)

Bardzo fajny model, co prawda wykazuje duuuże podobieństwo do... :lol: ale i ja też się do niego przymierzę w przyszłości.

an-j dobry wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...